Renault Kangoo 1,2 - problem z zapalaniem

27 Lut 2017, 15:10

Witam,
Mam problem z moim kangurem 1,2 rocznik 99. Po przekręceniu kluczyka słychać pompę paliwa, rozrusznik kręci, iskra jest, natomiast coś nie chyta. Niekiedy jest tak że odpali bez problemu za pierwszym razem kilkanaście razy, a czasami dopiero za 5-10 razem, z tym że wtedy silnik na chwilę zapala i po kilku sekundach gaśnie. Dodam jeszcze że kontrolka od immobilizera mruga bardzo szybko przy próbie zapalania

Czytałem że może być coś z czujnikiem położenia wału korbowego, ewentualnie gdzie szukać jeszcze przyczyny?

Tutaj link do filmiku jak to wygląda

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Mexter
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 16 09 2002
Auto: Renault Kangoo
Silnik: 1,2 RN
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

27 Lut 2017, 16:10

Nie ma znaczenia czy jest zimny czy ciepły?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

27 Lut 2017, 16:24

Nie ma znaczenia. Wyciągałem czujnik wału i wyczyściłem go, zapalił na chwilę i zgasł.
Mexter
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 16 09 2002
Auto: Renault Kangoo
Silnik: 1,2 RN
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

27 Lut 2017, 16:54

Rozebrałem jeszcze kluczyk, ale w kluczyku nie ma żadnej płytki. Jest tylko malutki tak jakby magnes.
Mexter
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 16 09 2002
Auto: Renault Kangoo
Silnik: 1,2 RN
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

28 Lut 2017, 13:55

Witamy. Ten malutki "magnes" to tzw. pestka immobilisera. Proszę jej nie zgubić bo dopiero wtedy rozpoczną się problemy.
W przypadku opisanym przez Pana należy sprawdzić przy użyciu urządzenia diagnostycznego czy rozruch silnika jest dozwolony.
Pozwoli to określić czy problem leży w immobiliserze.
Auto faktycznie zachowuje się tak jakby immobiliser blokował rozruch.
AutoConrad
Aktywny
 
Posty: 290
Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Dacia Duster Motrio Cup mistrzowskim pucharem
    Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, firma Renault Polska postanowiła kontynuować puchar Dacii Duster, podtrzymując swoje motorsportowe tradycje. Trzy lata doświadczeń pokazały, że projekt markowego pucharu ...
    BMW M6 Gran Coupe: siła i estetyka w najczystszej formie
    Na salonie NAIAS 2013 w Detroit BMW M przedstawi premierowy trzeci wariant nadwoziowy BMW M6, wysokiej klasy samochodu sportowego. Nowy BMW M6 Gran Coupe łączy charakterystyczne dla aut spod znaku M osiągi z wyjątkowymi walorami ...