Renault Laguna 1 1.9 Dti czerwona kontrolka silnika i Stop

Renault Laguna 1 1.9 Dti czerwona kontrolka silnika i Stop

18 Paź 2016, 20:04

problem z laguną 1 1.9 Dti . Otóż dziś wyjeżdzając z parkingu i przejechaniu kilku metrów samochód się zamulił , nie miał mocy włączyła się kontrolka silnika i stop na czerwono , dodam że samochód był rozgrzany i chwilę wczesniej nie było z nim problemu. podczas wbijania biegów na wyższe przy prędkości 40km/h wyskoczyły te kontrolki, szukając miejsca gdzie mogłabym się zatrzymać zauważyłam że po zwolnieniu do 20 km/h kontrolki gasły . Zgasiłam samochód otworzyłam maskę aby sprawdzić co się dzieje , niby nic , włączyłam zapłon a z miejsca któego dodam zdjęcie słychać było skwierczenie . Później wracając do domu zauważyłam ze kontrolki się nie pokazują . wydzwaniałam do znajomych czy to możliwe że po prostu zapchał się wężyk paliwowy ? czy takie były by tego skutki ?( https://www.google.pl/search?q=renault+ ... 8vpBUwM%3A) (dokładnie nad tym żółtym koreczkiem tam gdzie idzie ten wężyk , stamtąd było skwierczenie )
lagunadci1
Obserwowany

Prawo jazdy od: 16 10 2015
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Renault laguna 1
Silnik: 1.9 DCI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Renault Laguna 1 1.9 Dti czerwona kontrolka silnika i Stop

19 Paź 2016, 12:50

Spróbuj (za tym żółtym koreczkiem- wlew oleju do silnika...) powinna być niżej taka gruszka z miękkiego plastiku jak pięść i ją podpompuj . Słuchaj co się dzieje. Zobacz czy bulgocze i czy nie ma powietrza w przejrzystych wężykach między tą gruszką a "silnikiem". Jeśli coś będziesz słyszeć ,to masz tam nieszczelność na zasilaniu pompy. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Wymiana oleju w automatycznej i manualnej skrzyni biegów Wymiana oleju w automatycznej i manualnej skrzyni biegów
    Większość kierowców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną funkcję pełni olej w samochodzie. Niestety, choć zazwyczaj pamiętamy o konieczności jego wymiany w silniku, zapominamy o skrzyni biegów. Wciąż ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006