Renault Laguna 16v + LPG (Opinie, jakie auto do 5-6 tys zł)

Renault Laguna 16v + LPG (Opinie, jakie auto do 5-6 tys zł)

26 Wrz 2013, 12:03

Witajcie, z racji że jestem świeży na forum, chciałbym się z Wami przywitać :) Od kilku tygodni przeglądam to forum, czytając opinie o autach. Pragnę zakupić swój pierwszy samochód, na ten cel mam do przeznaczenia około 5-6 tysięcy. Interesuje mnie opinia o tym aucie, które dzis znalazłem na Allegro. [link wygasł] Będzie ono dobre dla młodego kierowcy? Jak jest z awaryjnością, czy cena nie jest za niska? Jak te silniki znoszą instalacje gazowe? Zdaję sobie sprawę, że auto nie jest zbyt ekonomiczne, jednak jestem świadomy spalania tej renówki w mieście w granicach 14l LPG. Jeszcze mam pytanie, jaki jest orientacyjny koszt benzyny, zużyty przy tych 100 km? Pochodzę z województwa Lubelskiego, auto jest z Rzeszowa, nie chciałbym jechać w ciemno :) Proszę o opinie na temat tej laguny i jeśli już, to ewentualne podpowiedzi co do innych autek.
sizorek
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Renault Laguna 16v + LPG (Opinie, jakie auto do 5-6 tys zł)

26 Wrz 2013, 18:34

Witajcie,

To również mój pierwszy post na forum. Na forum sprowadził mnie de facto ten post. Sam poszukuję auta i mam dokładnie taki sam budżet. Wczoraj trafiłem na to samo ogłoszenie a że jestem z Przemyśla zainteresowało mnie. Żeby nie gonić bez celu 120 km wysyłam ogłoszenia do znajomego mechanika który ocenia wstępnie czy jest sens jechać czy też nie. W tym przypadku wygląda że (jak to się zdarza w Lagunach) gnije trochę blacha (lewy tył przy zderzaku da się zauważyć na zdjęciach). Co do samej Laguny jako modelu, mechanik przestrzegał mnie właśnie przed rdzą. Po prostu trzeba uważać i dokładnie obejrzeć dany egzemplarz. Poza tym całkiem fajne auto. Silniki ponoć nie najlepiej znoszą zwykłe instalacje mieszalnikowe natomiast nie ma problemów z sekwencją z tego co udało mi się dowiedzieć. W trasie nie powinien spalić więcej gazu niż 9-10l. Jeżeli zdecydujesz się je obejrzeć napisz czy oszczędziłem benzyne czy też straciłem okazje :P
ProLock
Obserwowany

Prawo jazdy od: 24 11 1991
Przebieg/rok: 5tys. km

26 Wrz 2013, 19:03

Ciekawe czemu nie ma zdjęć drugiej strony auta. Laguna znosi dobrze gaz. Wydaje mi się ze cena trochę okazyjna.
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

26 Wrz 2013, 19:34

Jak chcesz moge rzucić linka na forum 126p i chłopaki z Jasła by go sprawdzili w miare możliwości.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna

27 Wrz 2013, 08:18

Czesc, dzieki wszystkim za odpowiedzi. Faktycznie nie ma drugiej strony auta, gdy bede w domu zadzwonie z prosba o dokladniejsze zdjecia. Gdyby byla mozliwosc obejrzenia auta przez kogos kto sie na tym zna, byloby swietnie ;) odwdzieczylbym sie chlopakom jakas flaszeczka ;)
sizorek
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie
    Wozidła sztywnoramowe to największe na świecie pojazdy kołowe. Ładowność największych z nich znacznie przekracza 300 t, a wielkość odpowiada dużemu jednorodzinnemu domowi. Zbudowanie tak imponujących rozmiarami pojazdów ...
    Toyota Corolla TE27 (1972–1974) Toyota Corolla TE27 (1972–1974)
    To właśnie od niej zaczyna się wielka przygoda Corolli ze sportem. Pod maską lekkiego, ważącego zaledwie 855 kg nadwozia coupe ówczesnej Corolli TE27 zamontowano 115-konny silnik DOHC z Celiki. Ta wersja trafiła do ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Volkswagen Corrado VR6
      Mercedes Benz f700
      Summer Cars Party 2009
      GER 4x4 offroad