Renault Laguna 2001 czy Volkswagen Passat 1999

23 Mar 2008, 19:27

Dzień dobry jeśli ktoś był szczęśliwym posiadaczem jednego z wyżej wymienionych samochodów to bardzo proszę o pomoc przy przekonaniu mnie do zakupu jednego z wyżej wymienionych modeli. Odrazu powiem , że chyba jestem bardziej skłonny wybrać Lagunę , ale nie jestem jeszcze pewien.
Dziękuję za pomoc!
lukaszd2007
Nowicjusz
 
Posty: 13

23 Mar 2008, 19:30

Laguna I czy II?
michalmanu
Zaawansowany
 
Posty: 585
Miejscowość: Silesia

23 Mar 2008, 19:34

no raczej laguna II chyba :)
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

23 Mar 2008, 19:44

no to Laguna dwa,tylko raczej w benzynie i sprawdz w ASO czy brała udział we wszystkich akcjach serwisowych.
michalmanu
Zaawansowany
 
Posty: 585
Miejscowość: Silesia

23 Mar 2008, 19:46

Pewnie chodzi o II skoro z 2001 roku.

Ja Ci powiem, że jeździłem taką z silnikiem 1.8 (auto kuzyna) samochód spodobał mi się, gdyż miał dobre przyspieszenie i super sprzęt grający w środku :) (taka pierdółka, ale podobało mi się to) Przez 2 lata i roczny przebieg rzędu 25tysi, kuzyn nie robił a aucie nic. 2 razy tylko strzelił mu pasek klinowy, i to była jedyna wymiana, jakiej dokonał w tym samochodzie. Co do spalania to miałem ciężką nogę i w mieście palił koło 8litrów, więc nie jestem w stanie powiedzieć , ile spali normalnie. Gdy jechałem spokojnie 60km/h komputer wskazywał mi 5,5l spalania. Co dalej: samochód wygodny, miękko się w nim siedziało, a fotele dość dobrze trzymały na boki. Silnik nie chodził głośno, a dziur w naszych pieknych drogach się nie wyczuwało praktycznie. Tak więc wg mnie autko godne polecenia.

BTW: Ja i tak wziąłbym VW 1.9 w dieslu :)
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1894
Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam

23 Mar 2008, 20:12

Tak chodzi o II. Tak też jechałem , ale nie jechałem Passatem i chciałbym potwierdzić przed zakupem że Laguna 2 lata mlodsza będzie lepszym wyborem. Jeśli tak nie będzie to trzeba się będzie Passatem przejechać ale ten model z 1999 roku mniej mi się podoba, sam niewiem...
lukaszd2007
Nowicjusz
 
Posty: 13
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel Omega - samochód do driftu
    Omega to konstrukcja zbliżona do Sierry – rodzinny samochód z napędem na tył. Auto powstało w dwóch generacjach, a ostatnia (produkowana w latach 1994 – 2003) dobrze nadaje się na pierwsze treningi ...
    Adaptacyjne reflektory LED
    Dzięki zastosowaniu diod LED, reflektory mogą być o wiele mniejsze i mieć praktycznie dowolny kształt. Ze względu na niski pobór mocy, niższe jest również zużycie paliwa. W zależności od zastosowanych rozwiązań, ...

23 Mar 2008, 21:34

O ile się nie mylę to VW passata masz w ocynku, a z kolei laguna II ma troszkę plastiku na karoseri, ale jeżeli chcesz mieć te auto jakieś 3 lata to weź lagune, bo VW dużo płacisz za samą markę. Osobiście passaty nie podobają mi się wcale :?
dorko8814
Nowicjusz
 
Posty: 6

23 Mar 2008, 23:05

powiem tak miałem i VW passata dokładnie z tego roku co ty chcesz kupić i lagunę II i powiem tak zależy od upodobań niektórzy są uprzedzeniu do francuzów ale komfort jazdy jest naprawdę super i wcale nie są awaryjne
Firma Mar-car zajmujemy się handlem samochodami używanymi . Wiecej info priv lub gg
piter36
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 600
Miejscowość: Radomsko