Renault Laguna I

Renault Laguna I

09 Kwi 2011, 09:16

Co sądzicie o tym aucie jak na pierwszy pojazd?
Interesuje mnie: Czy dużo miejsca jest w środku, jak z kosztami naprawy (w końcu każde auto się w końcu zepsuje, coś będzie trzeba wymienić), ile pali takie autko i ogólnie czy się je opłaca w dzisiejszych czasach +5zł/litr

Póki co na oku mam takie wersje silnikowe:
1.9 Diesel 98 km
1.8 Benzyna 90 km
1.8 Benzyna + LPG 90 km
Pomożesz?
Pamiętaj potrafie się zrewanżować :)
dovolniak
Nowicjusz

Miejscowość: Kraków

Re: Renault Laguna I

09 Kwi 2011, 20:14

duże, przestronne auto o niskiej awaryjności. Następczyni popsuła reputację. Silniki benzynowe dobrze współgrają z gazem.

kupiłbym benzyniaka i założył instalację.

Diesel z pewnościa będzie już sterany, a B+G to zawsze zagadka czy ktoś nie chciał zaoszczędzić na instalacji i nie wsadził badziewia. Wtedy auto nie działa w 100% i rodzą się bzdurne legendy o autach na gaz.
Joter
Aktywny

10 Kwi 2011, 12:37

planuję przeznaczyć na auto 5-6 tys.

po głowie chodzi mi laguna lub megane I , musi być to auto bezwypadkowe

w jakich rocznikach szukać za tę kwotę? chodzi mi także o jako tako bezpieczeństwo

które auto waszym zdaniem będzie bezpieczniejsze?
laguna 2,5 gwiazdki - masa 1313 kg z tym ze z testów wynika ze jest ok, tylko dolne partie ciała nieco zagrożone ale gora jest ok

natomiast megane 4 gwiazdki ale masa coś około 1060 kg

ale ze zdjęc powypadkowych które oglądałem w necie laguna wygląda jakby przejechał po niej czołg a wiekszości meganek przednie słupki nawet nienaruszone
tylko ta rożnica masy..hm?
piotr1234543
Początkujący

Miejscowość: sulechów

10 Kwi 2011, 15:44

Hmm wiesz bezpieczeństwo w autach za taką kwotę już leciwych nie jest piorytetem :roll: bardziej liczy się stan techniczny i sprawność auta... z tego co wiem renault dba o bezpieczeństwo w swoich autach wiec nie powinno być żle ale jak chcesz naprawde bezpieczne auto musisz zwiekszyć budżet :razz: ja wolałbym Lagune jest przestronniejsza i można trafic fajnie wyposażoną zwracaj uwage na zawieszenie
nitro
Zaawansowany

Miejscowość: znikąd
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa jakość aut poflotowych * Nowa jakość aut poflotowych *
    Zmienia się rynek aut poflotowych i poleasingowych. I są to widoczne zmiany na lepsze. Coraz łatwiej znaleźć wśród takich aut oferty atrakcyjne pod każdym względem. Jeszcze nie tak dawno oferta samochodów pokontraktowych ...
    O czym kierowca powinien pamiętać wiosną? O czym kierowca powinien pamiętać wiosną?
    Wyższe temperatury, zmiana warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i samopoczucia kierowców to symptomy panującej wiosny. To również czas przeglądów po zimie, wymiany opon i coraz większej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006