Renault Laguna II - Problem z odpaleniem przycisk START/STOP

Renault Laguna II - Problem z odpaleniem przycisk START/STOP

18 Lut 2013, 23:50

Witam

Dzisiaj wsiadam do swojej Laguny, próbuję odpalić i nic, naciskając przycisk START/STOP słychać tylko takie charakterystyczne przeskoczenie, (coś w rodzaju try try) :) , silnik nie kręci, dodam, że po włożeniu karty z pod maski wydobywa się tak jakby cichy dźwięk, coś w formie piszczenia, wszystkie kontrolki normalnie się zaświecają, radio gra, światła świecą. auto tydzień stało nie odpalane potem odpalone zostało raz na chwilę bez żadnych przeszkód, po kolejnych 5 dniach już nie odpaliło, ma ktoś jakieś pomysły co mogło się zepsuć?
eloelo71
Obserwowany

Auto: Renault Laguna II
Silnik: 1.8 16 V
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Renault Laguna II - Problem z odpaleniem przycisk START/STOP

20 Lut 2013, 09:28

Akumulator na pewno sprawny,naładowany?
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

25 Lut 2013, 09:44

Rozrusznik kręci,działa w ogóle?
seba002
Początkujący

Prawo jazdy od: 07 01 2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Alfa Romeo 147
Silnik: TS 1.6 105KM
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2003

13 Mar 2013, 21:36

Właśnie mnie dzisiaj chyba coś podobnego spotkało.
Silnik był rozgrzany po 15 km, temperatura na zewnątrz około 2 stonie, wilgotne powietrze. Mówie bo może ma to wpływ na ta delikatną elektronikę.
Zatrzymałem samochód, wracam po 5 min wciskam sprzegło, START, a auto nie reaguje. Wciskam kolejny raz gasną kontrolki jakby się przygotowywł do odpalenia i zero reakcji, drugi raz to samo. Za trzecim wciskam znów to samo, tylko z 3 sec. później z opóźnieniem silnik się uruchomił.
Nie zrwóciłem uwagi na szczegóły bo byłem zbyt zaskoczony ale chyba przed 3 razem obróciłem kartę napisem do góry. Odruchowo próbowałem też na wciśnietym i puszczonym sprzegle bo myślałem, że może czujnik położenia padała się uszkodził bo zegary jednak reagowały. Obecnie odpiołem klemę żeby zresetowac komputer. Nie wiem czy to nie będzie wina mikrostyku w czytniku ale to tylko domysł.
oleg123
Obserwowany

Auto: Laguna II
Silnik: 1.8 87kW
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Felgi samochodowe - rozstaw i ilość śrub Felgi samochodowe - rozstaw i ilość śrub
    Przedstawiamy dwa parametry montażowe felg samochodowych (średnicę śrub i ich ilość) zarówno stalowych jak i aluminiowych. Są one na tyle ważne, że oba te parametry muszą być dokładnie takie same jak zalecił producent ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006