Renault megane 1,6 trudności z uruchomieniem

Renault megane 1,6 trudności z uruchomieniem

30 Wrz 2013, 18:24

Mam renault megane clasic 1,6 z 1998 r w penym momencie zgasł i nie daje się uruchomić.
Początkowo tracił moc aż zgasł.
Przeczyściłem silniczek krokowy, sprawdziłem popę paliwa i jest sprawna.
Wymienilem wszystkie świece na nowe, ale problem pozostał.
W puszcze z lewej strony po załaczeniu stacyjki słychać "klekotanie" pierwszego od przodu przekażnika.
Nie ma iskry. Wymieniłem dziś czujnik położenia wału. Iskry w dalszym ciągu brak.
Może ktoś miał podobny problem i może sie podzielić doświadczeniem. Bedę bardzo wdzięczny za pomoc.
wojtek19
Nowicjusz

Re: Renault megane 1,6 trudności z uruchomieniem

02 Paź 2013, 08:49

wojtek19 napisał(a):W puszcze z lewej strony po załaczeniu stacyjki słychać "klekotanie" pierwszego od przodu przekażnika.

Sprawdzałeś na jaki to jest przekaźnik i za co odpowiada? Być może to jest główna przyczyna twojego problemu. Jeżeli wydaje dziwne dźwięki może zrobiło się w nim zwarcie.
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10187
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

02 Paź 2013, 09:22

Ten przekażnik również wymieniłem na drugi.
Jest bez zmian.
Ponownie sprawdziłem wszystkie bezpieczniki tym razem wyjmowałem kolejno, sprawdzałem i ponownie montowałem.
Ostatnio edytowany przez wojtek19 04 Paź 2013, 06:35, edytowano w sumie 2 razy
wojtek19
Nowicjusz

03 Paź 2013, 09:18

Jeżeli nie ma iskry, to sprawdz raz jeszcze ten czujnik ( powinien mieć 500-600 ohmów ).

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

masz jak to zrobić. Nie ma wiele roboty.Sprawdzić też wypadałoby cewki zapłonowe oraz złącza - mogą być zasniedziałe i już problem.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Paź 2013, 07:04

Wczoraj szukałem przyczyny jak wcześniej mówiłem "klekotania" może lepszym okresleniem będzie przerywanie albo impulsowanie przekaźnika. Bez sukcesu. Myślę że on zasila pompę , wtryskiwacze i inne urządzenia. A zasilany jest po stacyjce. Chyba jest on z grupy sterowania silnikiem. Wg mnie powinien on się załączyć i trzymać.
Dziś sprawdzę i przeczyszczę złącza - przyznam tego nie robiłem.
Jak sprawdzić "na stole" cewki zapłonowe czy są sprawne.
wojtek19
Nowicjusz

04 Paź 2013, 09:50

Żeby sprawdzić cewki potrzebujesz miernik z omomierzem oraz dane, jaki opór przy jakiej temp powinna dawać cewka.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...
    11. zlot Master Truck - Opole 2015 11. zlot Master Truck - Opole 2015
    Z wielką radością ogłaszamy, że na tegorocznym zlocie Master Truck, ku wielkiej uciesze zgromadzonej publiczności, wśród wystawionych modeli ciężarówek obecny będzie też fiński "Highway Hero", bowiem swój ...

• Re: Renault megane 1,6 trudności z uruchomieniem

13 Paź 2013, 22:46

Ja bym się z tym udał do elektryka żeby zacząć od sprawdzenia instalacji. Kable WN też były wymieniane? Masy w porządku? Cewki można sprawdzić dosyć prosto, najlepiej poszukać danych na forum renault. Padające cewki to dosyć częsta usterka w tych samochodach.

Pozdrawiam :).
    Vermin
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
    Prawo jazdy od: 06 01 1992
    Auto: Ściera
    Silnik: 2.0 DOHC EFI
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 1993

14 Paź 2013, 18:23

Serdeczne dzięki za wszelkie rady, ale nie mogę jeszcze z nich skorzystać bo zablokowała mi sie pokrywa silnika. Od kilku dni walczę z jej odblokowaniem. Zaczyna brakować mi pomysłów. A może w tym temacie ktoś z kolegów podpowie jak ją awaryjnie otworzyć.
    wojtek19
    Nowicjusz

15 Paź 2013, 00:31

wojtek19 napisał(a):Serdeczne dzięki za wszelkie rady, ale nie mogę jeszcze z nich skorzystać bo zablokowała mi sie pokrywa silnika. Od kilku dni walczę z jej odblokowaniem. Zaczyna brakować mi pomysłów. A może w tym temacie ktoś z kolegów podpowie jak ją awaryjnie otworzyć.

Pokrywa silnika? Awaryjne otwieranie pokrywy silnika??? W sensie że maska, tak??? A czuć opór na tej dźwigni od otwierania czy lata luźno??? Jak maska to ściągnij zderzak i połóż się głową przy silniku, weź śrubokręt i powinieneś sam rozgryźć jak to działa.

Pozdrawiam :).
    Vermin
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
    Prawo jazdy od: 06 01 1992
    Auto: Ściera
    Silnik: 2.0 DOHC EFI
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 1993

15 Paź 2013, 07:27

Tak chodzi o otwarcie pokrywy silnika. Dzwignia do jej otwarcia połaczona jest z linką i "chodzi" swobodnie bez możliwości jej wyciągnięcia. Rygla nie odciąga. Wczoraj rozpocząłem demontaż przedniego zderzaka.
    wojtek19
    Nowicjusz

25 Paź 2013, 18:37

Witam po przerwie.
    Maskę udało sie otworzyć. Musiałem zdemotować przedni zderzak. Po odkręceniu calego mechanizmu okazało się że linka się urwała. Po wymianie linki i jej nasmarowaniu mechanizm działa.
    Teraz moglem przystąpic do szukania usterki. Sprawdziłem wsystkie sugerowane uwagi, cewki i kable WN. Po kilku dniach sie poddałem i zaprowadziłem do elektryka. Ten podłączył się do złącza diagnostycznego. Stwierdził uszkodzenie komputera. Po wymianie na drugi używany auto ożyło jak nowe.
    Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuje wszystkim za zainteresowanie i szczere chęci.
    Temat uważam za zamkniety.
    wojtek19
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili