Renault megane 1.9 d. problem z odpaleniem ( brak pedalu gaz

Renault megane 1.9 d. problem z odpaleniem ( brak pedalu gaz

21 Lis 2012, 20:19

Witam.

Mam problem z meganką, mianowicie przeważnie gdy silnik jest zimny ale nie zawsze. dość często rano gdy chcę go odpalić to nie mogę, ponieważ zawsze musze zrobić jeden rozruch zapłonu ( tylko 1s drgniecie) potem trzeba odczekać az wszystkie lamki pogasnął. (najważniejsza ta pod paliwem) może i nie jest to aż tak uciążliwe ale czasem aż wstyd renie gdziekolwiek odpalić, bo jest kupa dymu..
( gdy chcę go odpalic normalnie i ta lampka pod paliwem gaśnie, w momencie odpalenia się zapala.. Wydaje się jakby silnik wpadł na wyższe obroty i pedał nie reaguje na zadne nacisnięcie tak jakby go nie było )
Bardzo proszę o pomoc, już naprawdę nie mam pomysłów. Nie wiem co robić:(
Agatha
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Auto: Renault megane
Silnik: 1.9 D
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Renault megane 1.9 d. problem z odpaleniem ( brak pedalu

21 Lis 2012, 21:23

Czy ten silnik ma jeszcze linkę gazu ?
Jakiej firmy jest instalacja wtryskowa ?
andrzej_124
Stały forumowicz

Re: Renault megane 1.9 d. problem z odpaleniem ( brak pedalu

21 Lis 2012, 22:16

Nie, nie ma linki, a firma nie zwróciłam uwagi ale sprawdzę...

firma Lukas czy jakoś tak
Agatha
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Auto: Renault megane
Silnik: 1.9 D
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Jakie jest właściwe przeznaczenie pobocza? - zanim staniesz pomyśl! Jakie jest właściwe przeznaczenie pobocza? - zanim staniesz pomyśl!
    Sezon letni to nie tylko czas odpoczynku i wyjazdów wakacyjnych, ale także zbiorów owoców, które często można kupić na poboczach tras. Wielu kierowców zatrzymujących się w tym celu zapomina, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006