Renault Megane Classic 1.6 16v - brak startu

Renault Megane Classic 1.6 16v - brak startu

26 Gru 2010, 20:53

Witam,
Jak w temacie. Sytuacja wygląda tak, że jakiś czas temu kluczyk po odpaleniu nie wracał na pozycję zapłon. Jako główny użytkownik pojazdu pogodziłem się z tym i po prostu po odpaleniu cofałem kluczyk na zapłon. Ale na dziś przekazałem auto "teściowi" i zapomniałem mu o tym wspomnieć. Przez co jeździł cały czas z kluczykiem w pozycji START. W pewnym momencie na skrzyżowaniu silnik zgasł i od tego momentu nie odpala. W pozycji zapłon wszystkie kontrolki się zapalają, ale po przekręceniu na START, cisza. Rozmawiałem ze znajomym i coś próbowaliśmy zrobić, w końcu stanęło na odpaleniu na "pych" i oczekiwaniu do dnia jutrzejszego aby podjechać do elektryka. Znajomy mówił coś o starterze na końcu stacyjki i że można to ominąć poprzez podłączenie bezpośrednio plusa do rozrusznika wpinając w obwód włącznik "chwilowy". Co wy o tym myślicie? Jaki byłby koszt wymiany startera lub podłączenia z ominięciem go? Ogólnie co mogę to sam naprawiam/wymieniam, narzędzia mam, czy jestem w stanie to zrobić na parkingu? Jedyny problem jest taki że jakieś zabezpieczenie musi być w tym obwodzie bo zniszczę rozrusznik, co by to miało być? No i gdzie w rozruszniku to podłączyć? Mam instrukcję do Reni "sam naprawiam". Najgorsze jest to że jestem z Poznania a jestem w Radomiu i zależy mi na czasie aby móc jutro pod wieczór wyjechać.
Pozdrawiam
rafalst
Nowicjusz

Miejscowość: Poznań

Re: Renault Megane Classic 1.6 16v - brak startu

27 Gru 2010, 11:21

Najprawdopodobniej spalił się elektromagnes w rozruszniku. Albo styki w stacyjce. Możliwe jest też, że spalił się rozrusznik. Najprościej jest rozłączyć kostkę stacyjki i połączyć przewód który przychodzi do stacyjki za akumulatora z przewodem od rozrusznika. Jak będzie cisza, to trzeba zająć się rozrusznikiem.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Gru 2010, 20:27

Jak napisal MotoAlbercik mogl pojsc elektromagnes, jesli po przekreceniu na start rozrusznik robi "stuk" to przyczyna juz bedzie nie w elektromagnesie a w rozruszniku ktory pracowal razem z silnikiem i nie zostal odlaczony przez co mogl sie bardzo powaznie popsuc i w tym momencie najprostsza naprawa bedzie jego wymiana na szrocie ok 100zl odradzam naprawe rozrusznika bo po takim maratonie razem z silnikiem maly z niego bedzie pozytek, mozesz jeszcze sprawdzic laczac np jakims kabelkiem ten gruby przewod razem z cienkim (przewody przy rozruszniku) sprawny powinien krecic:)

[ Dodano: 29 Grudzień 2010, 20:38 ]
a odnosnie ceny rozrusznika to tak strzelilem sugerujac sie cena do laguny 98r 1.8
sajgon
Sajgon
Nowicjusz

Miejscowość: Lublin

29 Gru 2010, 23:52

Po co zakładąć jakiś włącznik dodatkowy jak wystarczy wymienić kostkę stacyjki koszt 40 zeta i kluczyk znów wraca. A jeżeli było jechane na włączonym rozruszniku to raczej nie ma co go reanimować tylko jak już koledzy pisali drugi rozruch.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy na pewno stać Cię na diesla? Czy na pewno stać Cię na diesla?
    Myślisz, że spalanie to jedyne koszta eksploatacji? A co z osprzętem silnika, wyeksploatowaniem samochodu i eksploatacją miejską. Diesel nagrzewa się po 10-15km w mieście. Wtedy ropniak pali 2x więcej jak nie więcej, W dodatku ...
    Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Hyundai IONIQ
      Mitsubishi L200 Strakar z 4-litrowym, benzynowym silnikiem, Cross Country - Rabakoz Cup
      Morgan 4/4 VII Serii
      Polonez Analog 4