Renault megane classic Problem z obrotami

02 Lut 2009, 18:08

Witam, mam problem z obrotami w mojej zagazowanej renówce. A mianowicie Po np 15 minutach jazdy obroty wskakuja na 2tys i nie spadaja nawet jezeli stoje w miejscu. Caly czas 2 tys albo wiecej. Co moze byc przyczyna ? I drugie pytanie co jest nie tak z moja instalacja ze auto mi gasnie na zimnym silniku ? Chodzi ok dopiero gdy silnik sie zagrzeje jak jest zimny odrazu gasnie. Prosze o pomoc :)
Graff
Nowicjusz
 
Posty: 45

02 Lut 2009, 21:05

czy na benzynie zachowuje się prawidłowo?
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

02 Lut 2009, 21:15

Nie , na bezynie tez gasnie. Obroty na benzynie strasznie skacza
Graff
Nowicjusz
 
Posty: 45

03 Lut 2009, 08:54

No to instalacja może jest w porządku?
Czas podjechac na diagnozę i szczytac usterkę lub błędy o ile auto ma wymienione świece i filtry...
pozdro
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

03 Lut 2009, 21:10

Auto ma wymienione swiece i filtry a takze przewody WN. Z gazem nie jest ok bo gasnie jak silnik jest zimny wiec to normalne raczej nie jest.
Graff
Nowicjusz
 
Posty: 45

04 Lut 2009, 00:14

Instalacja gazowa działa tak jak jej na to pozwala samochód. Artur73 dobrze pisze. Moze czas na diagnostykę samochodu pod względem benzyny. Z tego co piszesz możesz mieć uszkodzony silniczek powietrza wolnych obrotów lub sondę lambda. świece i przewody nic do tego nie mają.
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne


04 Lut 2009, 06:47

Ok wiem dzisiaj wyruszam na diagnostyke. Dziekuje za pomoc. Pozdrawiam
Graff
Nowicjusz
 
Posty: 45

04 Lut 2009, 09:45

Sprawdz czy silnik nie ssie "lewego powietrza" poprzez nieszczelny wężyk przy wtrysku lub zaworze zwrotnym.
pozdro
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

04 Lut 2009, 11:11

[quote="Graff"]Auto ma wymienione swiece i filtry a takze przewody WN. Z gazem nie jest ok bo gasnie jak silnik jest zimny wiec to normalne raczej nie jest.[/quote]

No to akurat jest jak najbardzoej prawidłowe zachowanie zimnego silnika,który ma pracować na LPG.A to,że na Pb również gaśnie,prawdopodobnie również jest zwiazane z wcześniejszą,nieprawidłową eksploatacją silnika podczas jego pracy na LPG.
No ale jak się nie chce komuś zapoznać z instrukcją użytkowania instalacji LPG,tonastępstwem są właśnie takie problemy.Proponuję autorowi tematu lekturkę naszego forum,gdzie o prawidłowym użytkowaniu instalacji LPG jest napisane całe mnóstwo.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Lut 2009, 17:19

Lekture przeczytalem, ale niestety nie posiadam tego auta od nowosci wiec nie moge wiedziec co robil z nim poprzedni wlasciciel. Pozdrawiam i dzieki za pomoc
Graff
Nowicjusz
 
Posty: 45

05 Lut 2009, 06:57

Znalazlem przyczyne. Na diagnostyce nic nie wykrylo. Poszperalem troche po innych forach i znalazlem. Przyczyscilem przepustnice i silniczek krokowy wyregulowalem zawory i jest ok. Auto smiga jak nigdy :)
Graff
Nowicjusz
 
Posty: 45