Renault megane coupe 2000r. czy warto?

Renault megane coupe 2000r. czy warto?

16 Wrz 2013, 17:07

Witam,
od niedawna należę do szczęśliwego grona posiadaczy plastiku zwanego prawem jazdy.
Z tego też powodu przymierzam się do zakupu swojego pierwszego samochodu. Na ten cel przewidziałem sobie początkowo budżet 6000zł, jednak po zaznajomieniu się z tematem i konieczności rezerwacji kwoty na inne wydatki, jak np. nowy kpl opon, opłaty rejestracyjne doszedłem do wniosku że rozsądniejszym rozwiązaniem będzie kwota do 8tys.

Stąd na zakup auta przewidziane mam obecnie 6-8tys. PLN.

Po przekopaniu się przez dziesiątki stron ogłoszeń najbardziej atrakcyjną opcją wydają mi się być renaulty megane (z nastawieniem na wersję coupe, z racji jej wciąż atrakcyjnego wyglądu :) ) wygrywające w zestawieniu z kompaktami z tego rocznika.
Niestety nie jestem pewien co do tego, czy rzeczywiście uda mi się znaleźć przyzwoity egzemplarz takiego auta w pożądanym zakresie cenowym.

Mieszkam w Zielonej Górze więc poszukiwania ukierunkowałem na jej okolicę,aby zawsze mieć możliwość sprawdzenia auta przed zakupem z rozeznanym w temacie członkiem rodziny. Z egzemplarzy które znalazłem najciekawszy wydaje mi się być ten:

[link wygasł]

I teraz moje pytania:
Czy za tę cenę można oczekiwać po tym autku w miarę bezawaryjnej jazdy przez najbliższy czas?
Czy na samochód tej klasy powinienem przeznaczyć jednak więcej pieniędzy?
Czy są jakieś awarie na które takie renówki są szczególnie narażone?
podsumowując
Czy warto dalej nastawiać się na meganki (a jeśli tak to czy ten egzemplarz warty jest uwagi)? Czy jednak lepiej poszukać innego samochodu? A jeśli tak to prosiłbym o jakieś propozycje.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
rodzynekwd
Obserwowany

Auto: szukam :)

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Tajemnice układów kierowniczych Tajemnice układów kierowniczych
    Układy kierownicze stosowane w modelach ŠKODY to zaawansowane zespoły różniące się budową, ale stające przed tymi samymi wyzwaniami: komfortowym i precyzyjnym prowadzeniem, oszczędzaniem paliwa oraz bezpiecznym ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006