Renault Megane trudny rozruch z rana.

02 Wrz 2012, 07:19

Witam. Mam taki problem.Jak chce odpalić samochod rano to muszę krecić rozrusznikiem co najmniej trzy razy albo i wiecej i dopiero odpali. Kiedys tego nie było i odpalał od razu. Prawdopodobnie musze wymienic juz swiece zapłonowe bo nie wymieniałem ich od czasu kupna samochodu (przejechalem ok. 25 tys. km) ale gdzie one są? Nie moge ich znależć? A może to nie swiece?
Może ktoś miał podobny problem? Prosze o pomoc w tej sprawie.
Krzysztof164
Nowicjusz
 
Posty: 3

03 Wrz 2012, 08:06

Witaj, przyczyna może być inna np. przepływomierz, czujnik temperatury. Podaj jeszcze jaki masz silnik w tej Megance. Czy kontrolka silnika na desce Ci się zapala?
Żeby zobaczyć świece to musisz odkręcić górną osłonę silnika i pod nią znajdziesz kable zapłonowe po których trafisz do świec :)
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

03 Wrz 2012, 11:15

Dziekuje za odpowiedż. Dzisiaj rano samochód mnie zaskoczył, bo od razu zapalił.Az trudno w to uwierzyć ale nic nie robilem a sam sie naprawil. Jeszcze raz zgasilem i zapalilem i znowu od razu zapalil. Ja podejrzewam że przyczyną było brudne paliwo które na pewno gdzieś zapychało przewody.
Paliwo to musiało sie przepalic i juz jest OK.
Krzysztof164
Nowicjusz
 
Posty: 3

03 Wrz 2012, 11:23

Krzysztof164 napisał(a):brudne paliwo które na pewno gdzieś zapychało przewody


Jeżeli to jest prawda to warto wymienić jak najszybciej filtr paliwa ponieważ obecny może już być przypchany i sytuacja będzie się powtarzała.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Jazda na suwak - czy teoria idzie w parze z praktyką?
    Minął już ponad miesiąc od wejścia przepisów nakazujących jazdę na suwak. Sprawdziliśmy jak to wygląda w rzeczywistości poruszając się w Warszawie w godzinach szczytu czy faktycznie kierowcy respektują tą zmianę. Jazda ...