Renault thalia palą się kontrolki ABS i Service

21 Kwi 2011, 21:00

Witam mam problem z thalią mianowicie nie czyta prędkości kół tylnich. przewody są sprawne oraz czujniki mają rezystencję 1,62k a pierścienie są całe. Nie czyta obrotu prędkości obu kół.
boozyt
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: wlkp

21 Kwi 2011, 22:03

Sprawdź dokładnie jakie napięcie dochodzi do czujników przy kołach. bo jak jest 0 a wiązka elektryki Ok to zostaje sterownik ABS.
Nie pamiętam jakie są pierścienie: magnetyk czy zwykła tarcza? bo coś mi ten pomiar rezystancji nie pasuje.
arciasty
Stały forumowicz
 
Posty: 1012
Miejscowość: koluszki

23 Kwi 2011, 06:50

sterownik był podmieniany i dalej nic napięcia nie mierzyłem zmierzę po świętach. Ale jak odepnę czujnik to clip pokazuję błąd że obwód otwarty czyli wiązka ok . Pierścienie są na bębnie nabite. Była belka cała wymieniana.
boozyt
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: wlkp

23 Kwi 2011, 07:34

Jak była belka wymieniana to sprawdzone było czy czujniki są takie same?
arciasty
Stały forumowicz
 
Posty: 1012
Miejscowość: koluszki

25 Kwi 2011, 09:48

tego to szczerze nie wiem. ale według autodaty czujniki są takie same . Wtyczka też pasuje.

[ Dodano: 25 Kwiecień 2011, 10:51 ]
Auto po sprowadzeniu miało już problem bo ktoś wylutował lampkę od abs.
boozyt
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: wlkp
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [2018] Lexus UX
    Auto zbudowane jest na nowej platformie oznaczonej GA-C, zapewniającej niskie położenie środka ciężkości pojazdu, a tym samym stabilną jazdę i sportowe możliwości. UX ma 4495 mm długości, 1840 szerokości i 1520 wysokości. ...
    Jesienne liście - piękne i niebezpieczne
    Choć kolorowe liście to urokliwy element jesieni, może on stać się przyczyną zagrożenia na drodze. Na mokrych liściach auto łatwo traci przyczepność, mogą one też przykrywać nierówności czy dziury, a nawet uszkodzić ...