Renault Twingo 1.2 C3G - słabszy z nowym sprzęgłem

Renault Twingo 1.2 C3G - słabszy z nowym sprzęgłem

24 Lip 2012, 18:05

Ostatnio wymieniałem w moim maleństwie tarczę, łożysko i docisk. Kupiłem firmy VALEO.
Autko to dokładnie Renault Twingo 1.2 C3G 1994r.

Według ETKA i całej reszty oryginał to tarcza 160mm. Niestety, gdy szukałem używki na autoszrotach .... wszystkie Twingole miały tarczę 180mm. Szukałem też w sklepach lecz... niestety, jako zamiennik było tylko 180mm.
Sprawdzano nawet w serwisie Renaulta, gdzie... montują standardowo 180mm. Postanowiłem więc w ciemno zakupić owe 180mm. Po rozebraniu swojej skrzynki, okazało się ... że mam tarczę 160mm a docisk 180mm!!!! Tak naprawiano moją żabę kilka lat temu.... Fachowcy...

Zamontowałem nową tarczę, docisk, wycentrowałem slicznie, wszystko poskładane kluczykiem z nano-siłką... i ...

no niby auto jeździ. Nie ślizga, nie trze... Pod góry idzie... lecz... męczą mnie dwie rzeczy

1. ma mniejszego kopniaka
2. linka łapie tak jak łapała przy 3/4 więc przy samym końcu

Czytałem dość sporo, i ... nawet w nowych Twingo sprzęgło łapało przy samym końcu (samoregulacja). Ponoć trzeba się przyzwyczaić... lecz...

kurdę... Mam przejechane ponad 3.500.000km (kierowca autobusu w liniach krajowych, międzynarodowych itp.) i... Twingo mi czasem gaśnie. Za szybko puszczam... bo nie mogę się przyzwyczaić do tak małego skoku ....

idzie to jakoś przerobić?

no i teraz... coś o słabości auta...
Na tamtej tarczy (była płaska jak naleśnik) auto na 1 i 2 biegu łapało 70km/h!!
Na tej... szans nie ma!

Sprzęgło wymieniałem około 5h i na bank nic nie sknociłem... (robiłem już kilkadziesiąt wymian w różnych autach u róznych ludzi)

Co jest grane?

Te 180mm tak go boli??
amisat
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa (WF)
Prawo jazdy od: 19 07 1997
Auto: Renault Twingo 1.2 8V C3G

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Alergia za kierownicą - jak sobie z nią radzić? Alergia za kierownicą - jak sobie z nią radzić?
    Razem z wiosną przyszedł ciężki czas dla alergików, uczulonych na pyłki i kurz. Prowadzenie auta w tym okresie jest dla uczuleniowców szczególnie uciążliwe. Łzawienie oczu, silny katar, obniżona koncentracja ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006