Renault Twingo czyli na co uważać - pytań parę

[Renault Twingo] czyli na co uważać - pytań parę

05 Sty 2007, 09:44

Miałem nie zakładać nowego tematu, ale jakoś tak wyszło... :wink: Mam parę pytań o renault Twingo - i zastrzegam, żeby nie pisać w tym temacie "Golf jest lepszy" albo inne takie, tylko w miarę możności wątpliwości me co rozwiać co do Twingo właśnie, bo wybór już nastąpił. Jest (tzn. będzie) przeznaczone na niego ok. 10000-max 12000 i teraz tak:

1 najważniejsze - czy szukać Twingo z okolic 1999-2000 z full wyposażeniem, ale nadal starszym silnikiem (8V, 60KM), czy raczej nowszego Twingo2 z silnikiem (16V, 75KM) ale "gołego" - nowy motor podobno jest dużo lepszy (dynamika, mniejsze spalanie) a poza tym w nowszym samochodzie raczej mniej się już zepsuło, więc chyba jednak nowszy (chyba że ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii),
2 co z przebiegiem - czy te autka wytrzymują w miarę dobrze dystanse ponad 100 tys km, bo jak się znajdzie coś z 60 tysiącami, to żeby po roku jazdy nie trzeba było zmieniać fury,
3 jak jest z dostępem do części - znajomy mi mówił, że Renault ma najdroższe ceny z "francuzów" - co prawda miał Lagunę i Scenica, czyli parę razy droższe fury niż Twingo, ale jednak zapytać się wolę,
4 i może na koniec opinie o jeździe tym autkiem - te co czytałem są zachęcające, ale może jakieś uwagi (jazda będzie raczej w okolicach miasta a lanserka i gazowanie spod świateł mnie nie interesuje, mam ~173 cm i 65 kg jeśli ma to jakieś znaczenie).
5 aahaa, bo zapomnę - kupiony w kraju czy sprowadzony (drugie zwykle są tańsze, ale jak jest potem z ew. ustarkami, serwisem itp).

Z góry TXANX! 8)
goodbye, forumsamochodowe...
MrJ
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW Night Vision - dynamiczne oświetlenie punktowe BMW Night Vision - dynamiczne oświetlenie punktowe
    BMW Night Vision, system wspomagania kierowcy z programu BMW ConnectedDrive znacząco przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wypadku w czasie jazdy po zmroku. Dzięki dynamicznemu oświetleniu punktowemu (BMW Dynamic Light Spot), ...
    Nowy SEAT Leon zaprojektowany całkowicie od podstaw Nowy SEAT Leon zaprojektowany całkowicie od podstaw
    Nowy SEAT Leon to silna i emocjonalna osobowość oraz najpiękniejszy sposób by doświadczyć funkcjonalności płynącej z samochodu. Nowy Leon to zaprojektowany całkowicie od podstaw i pełen nowoczesnej technologii samochód ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 23
      Syrena Sport 1960-2013
      Men's Day 2009
      Jeep Rubicon Unlimited, wyciągarka