Roadster do 30 tysięcy

30 Mar 2013, 21:39

Witam, poszukuję roadstera/coupe do 30 tysięcy, jednak optymalna cena to 20-25 tysięcy, 30 tysięcy jest limitem, otóż co do tej pory znalazłem i co mi się podoba:

-mazda rx8 (z pewnością nie kupię ze względu na silnik wankla i spalanie na poziomie 20-25l i brak zamontowania gazu, co już przy tym spalaniu jest pożądane)

-mazda mx 5 (idealna sylwetka, możliwość dokupienia hard top, jednak wada, której się boję to tylny napęd, jestem początkującym kierowcą i boję się, że się gdzieś zabiję na podsterowności)

-toyota mr2 (ładna sylwetka, jednak auta są stare, w niezbyt dobrym stanie, zadbany model powyżej 20 tysięcy ciężko znaleźć)

-fiat barcheta (fatalna sylwetka, stare, wyglądają na niezbyt solidne)

-bmw z3 ( nie jestem fanem bmw, sylwetki lekko podobne do mazdy mx5, jednak samochody dużo starsze w tych cenach, archaiczne wnętrze)

Szukam czegoś z wyglądem rx8 i normalnym silnikiem, napędem na przód. To najważniejsze cechy. Może być też coś jak mx 5, ale napęd na przód jest najważniejszy.
ramzixp
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: Nie mam

30 Mar 2013, 21:56

Mimo, że to nie roadster to tutaj idealnie pasuje Hyundai Coupe/Tiburon. Z innych to może Mitsubischi Eclipse - są też cabrio.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

30 Mar 2013, 22:03

Wszystkie auta które wymieniłeś mają tylny naped. Sądze że z roadsterem FWD lub AWD będzie problem. Troszke pdchodzi TT cabrio, ale czy ja wiem, taki troszkę zniewieściały jak na roadstera.???.

Lepiej poszukaj zwykłego cario jeżeli obawiasz sie napedu RWD.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10313
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Mar 2013, 22:09

Hyundai to auto bez duszy. Wystarczy zerknąć na niego, by wiedzieć, że to autko jakieś "sport dresika", podwójne rury, jakby miał odlecieć. Tragiczne wnętrze. Mi naprawdę tak nie zależy na mocy, zacięciu sportowym, ale na klasie. Miata i Rx8 mają to coś.

Eclipse jest ok, ale dopiero wersje droższe 2008 w górę nie sprawiają wrażenia tego taniego plastiku.

Trudny wybór mam, dlatego przyszedłem na forum :)


-----

Edit: Nie obawiam się RWD, ale dla kierowcy, który do tej pory jeździł puntem przez parę miesięcy, RWD może być samobójstwem. Może mam błędne pojęcie o tym, w końcu Miata ma 110KM i nawet 90KM dostanę, więc może podsterowność nie byłaby problemem ze względu na słaby silnik?


Edit 2: audi TT ma nijaki wygląd, taka mydelniczka :)
ramzixp
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: Nie mam

30 Mar 2013, 22:13

ramzixp napisał(a): Rx8


Zachowaj sie jak prawdziwy miłosnik RXa zakup auto, usuń wankla, będziesz jeździł długo i szczęśliwie :D

Biorąc pod uwagę Twoje obawy co do RWD to nawet na tym forum nikt Ci nie wyszuka fajnego roadster-a
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10313
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Mar 2013, 22:18

Stać mnie na paliwo, ale to autko ma pojeździć po europie na odległości po 5 tysięcy km / jeden wypad, więc te 25l/100 przy Rx8 jednak lekko za dużo ;). Gdybym miał jeździć tylko po mieście to już dawno by stało pod domem.
ramzixp
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: Nie mam

30 Mar 2013, 22:33

Nie wiem czy ci to odpowiada ale jeśli ci chodzi o wygląd auta i dusze:] tylko alfa romeo GT
a najlepiej dołożyć do alfy brera najpiękniejszy samochód jak dla mnie:]


Ps:brere muszę kiedyś miec :P
riken
Początkujący
 
Posty: 69
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Alfa 156FL
Silnik: 1.9JTD
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

30 Mar 2013, 22:43

Brera bardzo ładna tylko skąd by wziąć dodatkowe 30 tysięcy :) ? GT odpada, gdybym chciał auto o tej sylwetce, to patrzyłbym na mazdę 6 sport. Z Alf jeszcze 159 ładna, ale to ciężki sedan.
ramzixp
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: Nie mam

30 Mar 2013, 22:58

Ja osobiście uważam że mazdy to auta bez duszy lampy jak byś kupił na allegro podróbki z chin !!
A co do alfy 159 nie wiem czy to taki ciężki sedan z Q4
riken
Początkujący
 
Posty: 69
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Alfa 156FL
Silnik: 1.9JTD
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

30 Mar 2013, 23:09

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

To jest bez duszy? Brerę miażdży pod tym względem, wiem, że to inne kategorie aut, ale jednak. Miata również. Z innych kategorii to jeszcze Mazda 3 po dolepieniu listw i spoilera z MPS, ale to nie roadster, mimo to charakter nadwozia posiada. Reszta może wygląda jak chińskie plastiki. Alfy znowu nieliczne są ładne. Większość posiada tylko maskę al'a shark i nic więcej. Zresztą... o gustach się nie dyskutuje i zrobiliśmy małego offtopa.
ramzixp
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: Nie mam

30 Mar 2013, 23:42

ramzixp napisał(a):Stać mnie na paliwo, ale to autko ma pojeździć po europie na odległości po 5 tysięcy km / jeden wypad, więc te 25l/100 przy Rx8 jednak lekko za dużo ;). Gdybym miał jeździć tylko po mieście to już dawno by stało pod domem.


Nie wiem czy kiedyś uświadczyłeś przyjemności jazdy RX8, specyficznie jedzie a tak właściwie nie jedzie, charakterystyka oddawania mocy przypomina typeRa ale bez załączających się V-tec-ów. To co kierowcy lubią najbardziej jest dostępne dopiero przy 5k.obr i w dodatku w mikroskopijnej ilości (220Nm). O serwisowaniu wankla już nie będe się wypowiadał.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10313
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Mar 2013, 23:44

Akurat mi tu chodziło bez duszy mazdy 6 albo 3 ale ok:P
Jeśli jesteś odważny to kup se mazdę rx8 tylko teraz zastanów się dlaczego takie ceny takie wyglądu samochodu ??

Jak dla mnie to ten samochód w dobrym stanie bez żadnych ukrytych wad to za rok 2003 około 30,40 tysięcy za mniej to są trupy a że ty tu widzisz wymyty wypucowany to tylko chwyty allegro:P

I lepiej zapomnij o tym samochodzie bo na co ci problemy :P
riken
Początkujący
 
Posty: 69
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Alfa 156FL
Silnik: 1.9JTD
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

31 Mar 2013, 11:16

Podsterowność to masz w swoim puncie, a nie w lepiej wyważonym aucie z napędem na prawidłową (tylną) oś... Tam jak już to nadsterowność może wystąpić. Masz jakieś obawy nt. rwd, a nawet podstaw teorii nie masz, nie wiesz o czym mówisz.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

31 Mar 2013, 16:48

Pragnę powitać forumowiczów :)
I że się tak wtrącę w dyskusję - Kto powiedział że RX-8 pali 20-25 ??
clark
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 11 09 2002
Auto: GT
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

31 Mar 2013, 17:51

clark napisał(a):Pragnę powitać forumowiczów
I że się tak wtrącę w dyskusję - Kto powiedział że RX-8 pali 20-25 ??


Witam Cię.

Nie chce mi się dochodzić kto powiedział o tym spalaniu ale bardzo się nie pomylił ponieważ w mieście żeby zjechać do 14l to trzeba mieć mega cierpliwość, więc 15-16wychodzi na luzie. W trasie przy 90km/h zejdziesz do hmmm...12l ale jak dasz trochę w palnik to 18-20l.
Ale chyba czytałeś że 20l nie jest rekordem.
Jeździłem RXem ale z silnikiem od nissana idealne auto :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10313
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe