Rodzinne auto do 30 tyś.

08 Sty 2008, 19:11

a macie może jakieś linki do testów bezpieczeństwa seata i tego merca?
Jaki średni przebieg może być dla seta i merca, aby móc spokojnie pojeździć jakieś 6 lat?
xtion
Nowicjusz
 
Posty: 48

08 Sty 2008, 19:24

a o jakim silniku mówimy słowik hehe bo juz nie wiem nic :) moze i masz rację a raczej napewno to co ja napisałem pomyłka :) pozdro słowik i reszta ekipy
mati222
Początkujący
 
Posty: 98

08 Sty 2008, 19:45

xtion napisał(a):a macie może jakieś linki do testów bezpieczeństwa seata i tego merca?
Jaki średni przebieg może być dla seta i merca, aby móc spokojnie pojeździć jakieś 6 lat?

Merc wypadł troszkę lepiej od Seata (nie mam linku mam w gazecie opisane)
Ale Volvo najbezpieczniejsze!!! Zastanów sie jeszcze. Takie Volvo z takim silnikiem bedzie tyle samo palilo jak Seat Alhambra 1.9TDi. Seat jest to ciężki samochód, choć Volvo też z lekkich nie pochodzi. Mój ojciec w dowodzie ma 1600kg.
Myślę że sredni przebieg dla Seata z silnikiem 1.9TDi to w granicach 250tys.km do 350tys.km.
A dla Merca tak samo.
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 478
Miejscowość: Augustów

08 Sty 2008, 20:03

cały czas myślę, ale szczerze mówiąc seat bardziej mi się podoba, bo volvo ma starszy wygląd - ostatnio widziałem go i był bardzo fajny, ale to był ten najnowszy model niestety

przeglądałem jeszcze teraz Renault Scenic - co o nim można powiedzieć?
w teście bezpieczeństwa ma 4/5 gwiazdek zależy od modelu
xtion
Nowicjusz
 
Posty: 48

08 Sty 2008, 20:06

ale scenic ten najnowszy czy ten troche starszy ale dobre autka to sa a jak jeszcze dostaniesz z napedem 4x4 to juz super :)
mati222
Początkujący
 
Posty: 98

08 Sty 2008, 20:08

xtion napisał(a):cały czas myślę, ale szczerze mówiąc seat bardziej mi się podoba, bo volvo ma starszy wygląd - ostatnio widziałem go i był bardzo fajny, ale to był ten najnowszy model niestety

przeglądałem jeszcze teraz Renault Scenic - co o nim można powiedzieć?
w teście bezpieczeństwa ma 4/5 gwiazdek zależy od modelu

Ogólnie bym nie polecał!!! Jest troszkę awaryjny. Ale jak wolisz.
Francuskich samochodów wogóle bym nie polecał. Dla mnie Volvo ma fajny wygląd a za 30tys mozesz znaleźć juz te nowsze ale bedzie trudno znaleźć. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 478
Miejscowość: Augustów

09 Sty 2008, 17:11

a oprócz volvo i mercedesa co byście jeszcze polecili
patrzyłem jeszcze na ford mondeo, ładny i bogate wyposażenie, ale jak z awaryjnością? jedni polecają, inny odradzają

np.
[link do oferty na Allegro wygasł]
xtion
Nowicjusz
 
Posty: 48

09 Sty 2008, 20:26

no mondeo jest awaryjne :) ale nie tak bardzo :) no samochód dobry w skali od 1do 10 daje mu 8 :) pozdrawiam
mati222
Początkujący
 
Posty: 98

09 Sty 2008, 21:15

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]
Zbyszek
Początkujący
 
Posty: 122
Miejscowość: Wałbrzych

10 Sty 2008, 15:52

Mondeo bym odrzucił na samym początku!!!! Zastanowiłbym się nad czymś pakowniejszym czyli Mercedes W210 E-klasa okular silniki super a w szczególnosci 2.9Tdi 129km i samochód tak jak Volvo bezpieczny!!!
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 478
Miejscowość: Augustów

10 Sty 2008, 18:34

Fordy wszystkie bym odrzucił na sammym początku!! Nie i już, skoro poszukujesz przestronnego auta to może VW SZARAN, albo OPEL ZAFIRA ;), jeden z ciekawszych samochodów ;) i uwaga ma 12lat na blachy, czyli nie będzie korodował tak jak inne modele, vectry czy astry. Nie jestm zwolennikiem opli, ale zafirka bardzo fajny WOZIK.....sprawdz sobie ;). FORDA NIGDY :D :D HAHA
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

10 Sty 2008, 20:42

sahran jest za drogi, a zafira ma gorszą ocenę od alhambry, po drugie nie jest tak bezpieczna
zastanawiam się nad volvo, mercedes, alhambra
mondeo znów jedni mówią, że dobry, drudzy, że nie
czy volvo z 2000r z przebiegiem np. 190-200 tyś. będzie lepszy od mondeo z 2002r. z przebiegiem np. 120 tyś.

czy macie jeszcze jakieś inne propozycje?
xtion
Nowicjusz
 
Posty: 48

10 Sty 2008, 21:50

Jeżeli zastanawiasz się kolego między Volvo a Fordem to bez wahania mogę ci poweidzieć, że volvo jest lepsze. Bezpieczne, dobre blachy, dobre silniki (przyzwoite ;) ) ale kolego nie forda...ta zła opinia jest za coś, nikt się nie wypowiadał by tak krytycznie gdyby tak nie było. A alehambra to też bardzo dobry wybów....więc albo VOLOVO albo Alehambra ;) miłego rozważania.
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

10 Sty 2008, 22:25

dzięki :)
a w tym volvo są dzielone siedzenia tylne i tu mam pytanie - czy wygodnie będzie siedzieć na środku?
xtion
Nowicjusz
 
Posty: 48

11 Sty 2008, 13:10

xtion napisał(a):dzięki :)
a w tym volvo są dzielone siedzenia tylne i tu mam pytanie - czy wygodnie będzie siedzieć na środku?

Są dzielone siedzenia jest to bardzo duży samochód. Jeździłem nim na środku pokonałem 200km tak i było bardzo wygodnie (pas trzypunktowy, zagłowek regulowany) i nie jestem niski 182cm i naprawde było bardzo wygodnie jechać. A bagażnik tak samo złożylem siedzenia i normalnie położylem sie wzdłuż. Było wygodnie leżeć :lol:
Ale jeszcze rozważ Mercedesa!!!
Ale jeśli zależy ci najbardziej na bezpieczeństwie to bierz Volvo lub Mercedesa.
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 478
Miejscowość: Augustów