Rodzinne auto na miasto, leasing, 50 - 70K

Re: Rodzinne auto na miasto, leasing, 50 - 70K

30 Lip 2016, 19:37

Suzuki SX Cross?
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

31 Lip 2016, 08:32

dzida napisał(a):Ogólnie ASX już ma swoje lata i to czuć we wnętrzu.

Tak też myślałem. Oglądałem też testy i nie wygląda to zachęcająco. Choć wielkość samochodu i wygrywanie przez Mitsubishi testów niezawodności fajne.

dzida napisał(a):HR-V i CX-3 to wg mnie kwestia gustu ale te auta jak dla mnie są strasznie drogie.

Czytałem trochę po różnych forach opinie właścicieli tych aut w PL i lepiej wypada CX-3. Przy dłuższych przebiegach ludzie są bardzo zadowoleni. Tym bardziej, że często porównywali ten samochód na testach do wielu innych w tym rozmiarze / klasie. Właściciele HR-V są mniej zadowoleni. Pojawiają się już pierwsze opinie negatywne. Czyżby składanie auta w Meksyku mówiło za siebie? Dla mnie również cena HR-V jest sporo za wysoka, ale CX-3 jest jeszcze do zaakceptowania. Bardzo fajny silnik jak dla mnie. Nie ufam 1.2 z turbo i 120 - 160 KM.

dzida napisał(a):Toyota na razie genialna z wyglądu jak dla mnie (w końcu ktoś tam ze stylistów dostał zielone światło)

Masz na myśli CH-R? Mi również się podoba i w zasadzie gdyby nie cena (pewnie coś koło 100k), to czekałbym na to auto.

dzida napisał(a):Popatrz jeszcze na Kia Soul

Na karawan przyjdzie czas ;)

EVOna napisał(a):Szkoda jedynie, że CH-R Hybrid nie będzie oferowana w wersji AWD.

Myślę, że to ma być typowy przedstawiciel miejski, gdzie 4x4 byłoby w większości zbędnym dodatkiem. Choć nowa RAV4 Hybrid z 4x4 już pasuje idealnie.

mike napisał(a):A ja pocisnę hipsterstwem i zaproponuję Pińcet X

To byłby chyba zbyt duży kompromis ;) Żonie się oczywiście podoba, ale ja mam już odmienne zdanie.

Koniu napisał(a):Suzuki SX Cross?

Teraz jest to auto większe niż Vitara. Widziałem już kilka egzemplarzy na drogach i są fajnie, ale spore jak dla nas.

---

Trzeba się po prostu poumawiać i potestować na żywo. Taki mamy plan z żoną na kolejny tydzień. Zobaczymy gdzie trafimy.

Nie spieszy nam się, tym bardziej, że 70K nie wydaje się od tak, więc podejdziemy do sprawy spokojnie.
orfeusz
Nowicjusz

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Corolla Verso
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

31 Lip 2016, 12:23

A sprzęty typu B Max i Meriva?
C4 Cactus, c3 Picasso (choć nie jestem pewien czy ten drugi jeszcze istnieje), Nissan Note?
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 11
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

31 Lip 2016, 14:26

mike napisał(a):A sprzęty typu B Max i Meriva?
C4 Cactus, c3 Picasso (choć nie jestem pewien czy ten drugi jeszcze istnieje), Nissan Note?

Jakoś tak nie mam przekonania do silników 1.2 / 1.4, a też nie wszędzie można dostać AT albo w cenach / pakietach wyższych niż budżet.
orfeusz
Nowicjusz

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Corolla Verso
Rok produkcji: 2006

31 Lip 2016, 22:31

Dla tego nie do końca rozumiem fenomen współczesnych crossoverów. Moim pierwszym własnym autem był protoplasta segmentu "bulwarowych terenówek" (Toyota RAV4 w wersji 3-drzwiowej) i mimo lanserskiego charakteru miała sensowny napęd na obie osie. Zdarzyło mi się nią nawet zapuścić na bałtycką plażę na którą nie tylko wjechała ale i wyjechała o własnych siłach.
EVOna
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Auto: Lexus IS300h
Silnik: 2AR-FSE
Paliwo: Hybryda
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014

24 Wrz 2016, 10:11

Zdecydowanie najlepsze auto rodzinne dziś przy tym budzenie to używany ford S-max, w kredycie lub w leasingu konsumenckim [reklama] lub na firmę. Dlaczego, red naczelny Top Gear polska ma smaxa, jedyny polski juror w Car of The Year ma Mondeo. To o czymś świadczy. Ale leasing to szukać zewnętrznego bo w salonach jest drogi.
Ostatnio edytowany przez mike, 24 Wrz 2016, 10:14, edytowano w sumie 1 raz
Powód: reklama
adammadry
Obserwowany

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 15 04 1976
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Ford
Silnik: 1.5
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2015
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki
    Dążąc do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla związanej z działaniem firmy, Toyota uzupełniła system zasilania zakładu Honsha w prefekturze Aichi o pionierskie rozwiązanie wykorzystujące stacjonarne wodorowe ogniwa paliwowe. ...
    Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana
    Wszechstronny SUV marki Dacia przybiera nową szatę miejskiego stylu. Dzięki starannie dobranym elementom wystroju zewnętrznego Duster Blackshadow nie pozostanie niezauważony. Wyróżnia go między innymi krata wlotu powietrza ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Wypadek na DK20
      Targi AutoSalon i AutoSerwis
      Honda Civic, Car Audio
      GTP Light