Rodzinny (2+1) samochód do 35k

Rodzinny (2+1) samochód do 35k

27 Kwi 2016, 21:28

Witajcie!
Od niedawna (właściwie to od 4 miesięcy) jestem żonaty (bo niby dlaczego mam mieć lepiej niż inni). Mamy własne, nieokredytowane mieszkanie, więc pieniądze można przeznaczyć na inne wydatki.
Obecnie przemieszczam się po śląskich i zagłębiowskich drogach Fiatem Stilo 1.6 16V 105KM Benzyna+LPG, hatchback.
Planujemy w jakimś niedługim czasie powiększyć rodzinę. Dlatego też od niedawna poszukuję samochodu z dużym bagażnikiem, do którego bez problemu zmieszczę chociażby wózek dla dziecka. Oczywiście 4/5 drzwi.
Dysponujemy na chwilę obecną budżetem max 35k.
Moje oczekiwania:
- nadwozie wszystko prócz sedana, aczkolwiek żona ma opory co do jazdy kombi (brak wprawy) więc preferowanty hatchback
- najlepiej gdyby był to silnik "gazowalny", aczkolwiek mało palący benzynowy silnik ujdzie, ewentualnie jakiś sprawdzony silnik diesla
- minimum 100 KM
- nie mam oporów co do żadnej marki
- rok produkcji minimum 2010

Mam na oku obecnie Forda Focusa MK3 115KM 1.6 Diesel w wersji Trend Sport - co prawda kombi, ale myślę, że by przeszedł, nie wiem jak duży (i czy wystarczający) jest bagażnik w hatchback'u, który de facto bardziej mi się podoba.

Swojego czasu miałem zajawkę na Honde Jazz III 1.4 i-VTEC 100KM benzyna - z tego co wiem, nie ma problemu z gazem. Wejsja po facelift'ingu mi się podoba, ma ciekawe możliwości rozkładania foteli tylnych no i stosunkowo duży bagażnik (400L). Jest też przestronny jak na tak nieduży samochód.

Fiat Bravo II 1.4 T-jet 150KM - w mojej rodzinie do tej pory było już 7 Fiatów i z żadnym nie mieliśmy sytuacji, w której auto po prostu stanęło i nie dało się nim jechać. Mam zaufanie do marki, a zarazem znam bolączki i mankamenty. Nie wiem co myśleć o tym samochodzie.

W grę wchodzi jeszcze na pewno Ford Mondeo MK4, może jakieś koreańce typu Kia Venga, Soul mi się podoba, ale żonie już nie.

Nie mam doświadczenia z koncernem VAG, ale jestem na niego otwarty.
Generalnie rozważę każdą propozycję jaką podacie.

Pozdrawiam
Thomash
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 09 2009
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.6 16V 105KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

Re: Rodzinny (2+1) samochód do 35k

27 Kwi 2016, 21:50

Jeśli zejdziesz z rocznika to w twoje wymagania idealnie pasuje Civic VIII 1.8
Auto przestronne z chyba największym bagażnikiem w klasie.
Bardzo oszczędne auto jak na swoje osiągi i spokojnie można zagazować.
sanvean23
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Auto: Punto 2FL |Honda Civic VIII
Silnik: 1.2 16V | 1.8

Re: Rodzinny (2+1) samochód do 35k

28 Kwi 2016, 17:37

Rocznik nie jest dla mnie duża przeszkodą, a o civicu myślałem więc na pewno wezme go pod uwagę. Jakieś inne koncepcje?
Thomash
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 09 2009
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.6 16V 105KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch
    Firma Kapsch TrafficCom, specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu telematyki transportu, wygrała kolejne trzy przetargi na przygotowanie oraz wdrożenie inteligentnych systemów zarządzania ruchem miejskim ...
    Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach
    Niemal połowa kierowców deklaruje, że jednorazowo pokonuje nie więcej niż 10 km, a co trzeci przejeżdża dziennie do 20 km. Zaledwie 9 proc. badanych twierdzi, że ten dystans w ich przypadku jest dłuższy niż 30 km. Co czwarty ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili