Rodzinny: SUV, kombi, van? 60tys-140tys. Prośba o poradę.

11 Paź 2014, 09:20

Hej, potrzebuję porady. Planujemy z mężem kupno samochodu ale kompletnie się na tym nie znamy. Wydaje się że to męska sprawa i facet powinien się tym zająć ale jest zalatany i zwyczajnie nie ma czasu. Dostałam wolną rękę :), mam się zorientować co warto, czego unikać.

Szukamy raczej czegoś większego ( ale bez przesady ), tak żeby wózek wszedł do bagażnika.
Jeździliśmy samochodami znajomych i ogólnie bardziej podobają się nam komfortowe niż usportowione. Nie musi być demonem szybkości ale dość często jeździmy ( pożyczonymi samochodami ) do Gdańska m.in przez S7 i dobrze by było żeby nie był zawalidrogą.
Podsumowując najważniejsze wymagania:
- dość duży bagażnik
- komfortowy, wygodny
W dalszej kolejności:
- spalanie - nie musi być bardzo niskie gdyż aż tak dużo nie jeździmy, około 300-500km miesięcznie.
- cena - nie znamy się, ogólnie możemy od 60tyś do 140tyś przeznaczyć na samochód ale wiadomo że im mniej tym lepiej

Przeglądaliśmy trochę dostępne modele. Czekaliśmy na Citroena Cactusa ale po obejrzeniu materiałów na youtube już się z niego wyleczyliśmy. Z innych wpadły nam w oko:
Fiat Freelander podoba nam się ze względu na podobno wygodne przednie fotele ( tył nieważny, zanim dzieciaki urosną to pewnie zmienimy samochód ) i pojemny bagażnik.
Toyota Auris Hybrid - bagażnik zadowalający, niskie spalanie ale nisko się siedzi :(.
Ogólnie wygląd zewnętrzny nie ważny - liczy się wygoda w środku.

Będę bardzo wdzięczna za jakieś porady, wskazówki. Chcemy wybrać się do salonu/ów ale ze względu na brak czasu już na wstępie dobrze odrzucić niektóre modele.
Fizia123
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Nie mam
1

11 Paź 2014, 09:38

Poczekaj na wyprzedaze :ok: Link przykładowy :yes:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

11 Paź 2014, 11:01

Dzięki za odpowiedź. Na wyprzedaże poczekamy, nawet i dłużej możemy poczekać bo na pilnie nie potrzebujemy własnego samochodu. Powiedzmy 3-4 miesiące.
Ten Evoque nawet fajny. Tylko trochę boimy się używanego. Zapomniałam napisać że samochód będzie na firmę ale to chyba nic nie zmienia.

Będę wdzięczna za jeszcze jakieś inne propozycje. Wystarczą same nazwy, wartych uwagi samochodów. Resztę posprawdzam.
Fizia123
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Nie mam
2

11 Paź 2014, 11:30

Z nowych to zastanowiłbym się nad mazdą 6, nowym mondeo, i40, accordem lub crv,s80 (choć tu będzie ciężko z budżetem), rozważyłbym serie 3, ale to na pewno z wyprzedaży bo nawet za 140 ciężko o coś konkretnego. Z używanych to pierwsze co mi przyszło do głowy to lexus, może seria 5. Auris hybrid ciekawe auto tylko słychać że w środku plastiki już po kilku tysiącach nie dają o sobie zapomnieć. Ale też warto rozwazyć. Mam nadzieję, że pomogłem :ok:
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008
0

11 Paź 2014, 11:42

Dzięki za propozycje. Chyba najbardziej Honda do nas przemawia.
A co powiecie jeszcze o Freemoncie? Podobno bardzo wygodny, a na tym nam najbardziej zależy.
Fizia123
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Nie mam
0

11 Paź 2014, 11:54

Fizia123 napisał(a):Chyba najbardziej Honda do nas przemawia.

Dokładnie honda to jeden z najlepszych i najwygodniejszych wyborów w tym budżecie.
A może nowy citroen c5. To bardzo wygodny samochód.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

11 Paź 2014, 13:15

C5 fajne tylko teraz jedyna benzyna tam jest THP z tego co sprawdzałem, a ten silnik= problemy
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008
0

11 Paź 2014, 14:56

Ostatnio troche sie najezdzilem po salonach ze znajomym, który szukał auta w zakresie 140-160tys. Po jazdach probnych najbardziej podpasował mi Mercdes GLK. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w w/w kwocie mamy to auto w podstawowej wersji wyposażenia, więc jeśli ktoś lubi skóry, nawigacje i masaże w aucie to raczej odpada.
PanRoman
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Renault Kangoo
0

11 Paź 2014, 15:28

Mi osobiście bardzo podoba się Peugeot 5008
tarti
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Astra F | Peugeot Partner II
Silnik: 2.0 16v | 2.0 hdi
0

11 Paź 2014, 16:40

tomek70 napisał(a):C5 fajne tylko teraz jedyna benzyna tam jest THP z tego co sprawdzałem, a ten silnik= problemy

No faktycznie nie zauważyłem że są same THP więc w taki, razie C5 odpada.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

11 Paź 2014, 20:04

Wiecie co. Propozycji dużo, w głowie mętlik. Co tu wybrać?
Lista rozrosła się:
Freemont ( głównie dla wielu schowków, niby wygodnych przednich foteli i sporej przestrzeni bagażowej, spalanie V6 trochę odstrasza ale dużo nie jeździmy i jak już to w trasie )
Peugeot 5008
Citroen C4 Grand Picasso?
Honda CRV
Golf Sportsvan
Tiguan ( raczej odpada ale może warto zobaczyć na żywo )
Nowy ford S-Max?
Mercedes GLK raczej za drogi, jakbyśmy byli "samochodziarzami" to pewnie byłby na pierwszym miejscu
No i jeszcze parę marek zostało.
Kwestia używanych też ostatecznie nie jest rozstrzygnięta. Może warto szukać perełki.

W sumie to sami już nie wiemy co chcemy :P. Powiedzcie jeszcze który samochód najlepiej się sprawuje się na polskich dziurach. Najlepiej żeby w ogóle ich nie było czuć :).
Fizia123
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Nie mam
0

11 Paź 2014, 20:11

Fizia123 napisał(a):Golf Sportsvan
Tiguan ( raczej odpada ale może warto zobaczyć na żywo )
Bez tej dwójki i jest okej.. :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

11 Paź 2014, 20:52

Koniu napisał(a):Fizia123 napisał(a):
Golf Sportsvan
Tiguan ( raczej odpada ale może warto zobaczyć na żywo )
Bez tej dwójki i jest okej..
bez tej dwójki i Puga 5008 bo silniki benzynowe podobnie jak w C5 nie są zbyt dobre. Nie jestem szczególnie za SUV ale może Volvo XC60 lub [urlhttps://www.forumsamochodowe.pl/mazda-cx-60-rodzinny-suv-na-wysokim-poziomie-komfortu-i-wydajnosci-vt133281.htm]Mazda[/url] CX-5? :naughty:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

11 Paź 2014, 21:18

Mazdy nie chcemy. Teść ma taką :) i jak dla nas to jest, nie wiem czy to fachowe określenie, za sztywna? Jazda po dziurach do komfortowych nie należy. Tzn nie jest źle ale jeździliśmy wygodniejszymi samochodami.

Co do Volvo to jak się doda "niezbędne" dodatki to już poważna kwota wychodzi. Raczej i tak nie docenimy tego.

Może w ogóle coś z dolnej granicy przedziału? Mi się podoba Fiat 500L Trekking/Living :oops:

Jeśli nie SUV to co? Jakiś Van/kombi? Eh za dużo tego.
Fizia123
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Nie mam
0

11 Paź 2014, 21:40

Fizia123 napisał(a):Fiat 500L Trekking/Living
Nie warto, bo to powiększone na siłę autko miejskie :no: Do tego oprócz diesli nie ma zbyt dobrych silników, bo oprócz 0.9 Twin Air i cherlawych wolnossących 1.2 i 1.4 tam nic nie montowali.
Volvo można znaleźć w tej cenie jako prawie nowy, dosłownie kilkumiesięczne max roczne auto, które u dealera było autem demonstracyjnym. Takie auta to świetne rozwiązanie, bo mają symboliczne przebiegi, nadal są na gwarancji, jednak największy spadek wartości mają już za sobą. Dodatkowym plusem jest full wyposażenie większości aut :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0