Rosnące ceny gazu - Co dalej ?

Rosnące ceny gazu - Co dalej ?

24 Lip 2008, 13:27

Tak się zastanawiam ile za rok o tej porze będzie kosztować litr gazu. Kilka dni temu lałem jeszcze za 2.06zł, wczoraj za 2.27 a dzisiaj jak jechałem do pracy to widziałem 2.29. Przecież to jest chore. Obawiam się, że w ciągu najbliższych miesięcy ceny gazu naprawdę mocno podskocza, co całĸowicie odbierze mi przyjemność z jezdżenia autem. Szkoda, że nie mamy żadnego wpływu na taki obrót sprawy. Jak sądzicie, jak potoczą się losy cen gazu i ogólnie paliw ?
worldwar
Początkujący

Miejscowość: Leszno/Wro

Re: Rosnące ceny gazu - Co dalej ?

27 Lip 2008, 16:01

Cena paliwa jest obecnie zbyt wysoka w stosunku do jej faktycznej wartości. Niestety, ale spekulanci podbijają ją ciągle.

Dużo zależy od firm i państw które ropę wydobywają. Jeżeli zwiększą limity dziennego wydobycia to cena spadnie, ale problem w tym, że oni nie mają w tym interesu. Dla nich lepiej, że cena rośnie, a trudno sobie wyobrazić, żeby nagle wielcy odbiorcy wycofywali się z kupna ropy.

Podczas wakacji ceny na pewno nie spadną. Spadku wyczekiwałbym zatem we wrześniu, ale nie jakiegoś strasznie wielkiego.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

22 Paź 2009, 13:47

Jeździsz na gazie i jeszcze narzekasz? to pojeździj sobie na benzynie to wtedy cena gazu będzie dla ciebie tania nawet jak będzie po 3,00zł
Servis Calibra
mikas24
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zawiercie

12 Lis 2009, 20:38

U nas,od piątku do środy LPG kosztowało 2,12,a wczoraj i dzisiaj 2,09.Więc staniał,nie wiem czemu.Ale to dobrze.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

25 Lis 2009, 16:33

Gaz wcale nie jest drogi nie przesadzajcie.
Kingusia71
Nowicjusz

Miejscowość: P-ń
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczne auta służbowe Bezpieczne auta służbowe
    Światowa Organizacja Zdrowia WHO szacuje, że około 30% wypadków drogowych na świecie powiązanych jest z pracą. Dodatkowo Bank Światowy, przygotowując rekomendacje dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, ...
    Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika
    Opel ADAM najbardziej spersonalizowany, szykowny miejski samochód pojawił się na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika w Warszawie. Ekspozycję murala można będzie oglądać do 31 maja 2013. Najnowszy i najmniejszy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Ślisko, śnieg i góry, Wisła zimą
      Wyścigi Olsztyn
      Targi AutoSalon, bass i tuning
      KMZ M-72 22KM, 1956 rok