Rover 220sd 98r - załapuje ale nie odpala...

Rover 220sd 98r - załapuje ale nie odpala...

31 Sty 2012, 11:33

Witam.
Od jakiś dwóch dni mam spory problem z moim roverkiem. Mianowicie samochód załapuje ale nie odpala ale nie zależy to od temp silnika itp, może to się stać w każdej chwili... Dla przykładu gdy odpale samochód, pojeżdże chwilę po mieście i go zgaszę to nie moggę go odpalić, silnik tak jakby dostawał pierwszą dawkę paliwa i zaraz gaśnie. Z wciśnietym pedałem gazu wchodzi na dwa tyś obrotów i paliwo zostaje odcięte. Pierwszy raz coś takiego zrobiło mi się zaraz po zakupie i ktos polecił mi sprawdzić czujnik położenia wału, wyciągnałęm go wyczyściłem końcówkę z sadzy jakiejś i dwa lata było ok aż do teraz. Teraz ani rusz.

Sprawdziłem już czujnik położenia wału, wsadziłęm od innego rovera i dalej to samo, nowy przekaźnik świec żarowych bo był uwalony. Już kończą mi się pomysły... Może to pompa albo immobilizer?
alexkret
Początkujący

Miejscowość: Z daleka

Re: Rover 220sd 98r - załapuje ale nie odpala...

02 Lut 2012, 16:59

Wykręć najpierw filtr paliwa,ja to właśnie uczyniłem,gdyż objawy miałem takie same(Mercedes 220d),ze środka wylałem tylko troszeczkę gęstego mleka,które po podgrzaniu suszarką zamieniło się w czyściutki ON,reszta filtra zawalona smalcem,który zamieniał się w ON przez 5 godzin!!! W temperaturze 20 stopni,czujecie?!Ten cholerny ON na Orlenie,jeszcze letni na bank!Zalałem zbiornik do pełna tuż przed nastaniem fali mrozów.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

02 Lut 2012, 22:15

wymienione filtry oleju pow paliwa, olej silnikowy, do On dolewam 10% benzyny i nie miałem problemów przy -25C w zeszłym roku. Co do problemu... Wymieniony czujnik położenia wału, czujnik temp i przekaźnik świec żarowych. Każdy elektryk rozkłada ręce. jedyny objaw na który nikt nie zwrócił uwagi to kopanie pradu od karoseri = przebicie, zwarcie... Doszedłem do wiązki tylniej klapy w moim samochodzie, newralgiczny punkt który naprawiałem i musiałem to zrobić kolejny bo robiły się zwarcia itp.
alexkret
Początkujący

Miejscowość: Z daleka

03 Lut 2012, 12:17

Akurat Roverami przynajmniej ja, się nie interesuję,dlatego nie znam słabych punktów tych aut,nie wiem jakie tam są pompy wtryskowe,jakie posiadają czujniki i czy w ogóle są czujniki,przyczyn problemów może być wiele,przy sterowaniu elektronicznym o żadnych przebiciach nie może być mowy!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Ford GT Ford GT
    Ford GT nie jest oczywiście modelem seryjnym, a egzemplarzem po skrajnych modyfikacjach dokonanych przez Performance Power Racing z Florydy. Specjaliści z tej firmy w konstrukcji pojazdu zastosowali materiał wykorzystywany ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006