Rover 25 - nie kreci, nie odpala na pych

06 Sie 2013, 16:28

Witam w swoim pierwszym poście na tym zacnym forum :) Mam sprawe. Samochod marki Rover model 25 stał ponad rok nie odpalany. Podczas proby odpalenia silnik krecil jakies 3 sekundy i nagle po stronie rozrusznika czyt. z prawej strony jak sie patrzy na silnik od przodu cos strzelilo, nie był to jakis metaliczny trzask , ciezko mi to opisac, ale w kazdym razie strzelilo i podczas kolenej proby odpalenia slychac tylko "Cyk" i widac jak rozrusznik rusza delikatnie silnikiem probujac odpalic, kable od akumulatora sa gorące. Na pych nie odpada tez, nawet nie probuje tylko podczas puszczenia sprzegla kolo blokuje odrazu. teraz mam pytanie gdzie szukac przyczyny ? i od czego zaczac do "rozbierac" ? Pozdrawiam
gohu
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 19 06 1997
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Golf 4
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

07 Sie 2013, 06:43

Wygląda na zwarcie w którymś miejscu może nawet w rozruszniku.
speedy62
Początkujący
 
Posty: 165
Prawo jazdy: 15 07 2003
Auto: Ford Mondeo
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    R5 Turbo 3E - auto stworzone do driftu
    R5 Turbo 3E łączy w sobie ultratechniczny design i wybujałe formy z licznymi odniesieniami do sportu samochodowego oraz do świata gier wideo. Takie połączenie przenosi showcar w sferę nowoczesności i technologii na pograniczu ...