Rover 45, a może coś innego?- 8000zł

29 Paź 2014, 22:26

Witajcie :)

Z góry przepraszam, jeśli już macie dosyć takich tematów, przeglądam forum od dawna i wiem, że takich pytań (o samochód do 7-8k) jest najwięcej. Na swoje usprawiedliwienie powiem, że jestem świeżym kierowcą i nie mam kompletnie żadnego doświadczenia w wybieraniu ofert samochodów.

Przechodząc do rzeczy:
Budżet: z wszelkimi kosztami chciałbym się zamknąć w 8000zł
Ile jeżdzę: dziennie ok. 20-30km po mieście, do tego w "trasie" kolejne 30 co jakieś 3 dni- czyli niedużo. Dwa, trzy razy w roku większa trasa, powiedzmy 300-500km. W związku z tym interesują mnie tylko silniki benzynowe.

Moje potrzeby:
-Względna bezawaryjność- nie jestem mechanikiem, obsługi samochodu w zasadzie dopiero będę się uczył, bo po kursie i egzaminie wiedzę mam zerową.
-Moc w granicach rozsądku. Myślę, że koło 100-110KM mi wystarczy, jak na pierwszy samochód. Zależy mi tylko na bezpiecznej jeździe, czyli na trasie chciałbym jednak bez problemów wyprzedzić TIRa.
-manualna skrzynia biegów.
-Najchętniej zaliczyłbym klimatyzację, ale jeśli jej nie będzie to jakoś przeżyję, nie spodziewam się za dużo po samochodzie za takie pieniądze.
-Czy będzie 4/5, czy 2/3 drzwiowy- szczerze mówiąc nie ma to dla mnie szczególnego znaczenia.

Lokalizacja: Warszawa i okolice.

Upatrzyłem sobie Rovera 45. Mój znajomy ma 25 i sobie chwali, na tym forum zbiera same dobre opinie, nie jest zbyt powszechny (a to dla mnie plus), podoba mi się, więc czemu nie?
Interesuje mnie wersja hatchback.

Oferty do oceny:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (nie jestem pewny czy klapa bagażnika jest do końca równo, ale może to kwestia zdjęcia)

Jeśli macie jakieś inne propozycje to bardzo proszę się nimi dzielić- ja jestem otwarty, a jeśli znacie jakąś sprawdzoną ofertę samochodu w mojej okolicy to chętnie się jej przyjrzę :)


Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Shem
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Chwilowo nie mam

30 Paź 2014, 06:03

Obydwa wyglądają ładnie ale fakt w tym drugim klapa troche krzywo spasowana.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Paź 2014, 12:37

Ode mnie propozycja Opla Vectry B z silnik 1.8 lub jeżeli znajdziesz to także 2.0 które idealnie nadają sie pod lpg,do tej kwoty kupisz w zadbanym stanie i pojeździsz przez jakiś czas,więc nie ma obawy a i na dobrą sekwencję starczy.
OponyImpolex
Początkujący
 
Posty: 108
Auto: Audi A3
Silnik: 1.9 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

30 Paź 2014, 17:08

Dzieki za odpowiedzi :)
Jakos niedlugo postaram sie obejrzec tamta sztuke w Markach.
Co do Vectry... Jesli bym mial jakas sprawdzony egzemplarz to moglbym sie skusic, chociaz za bardzo mi sie nie podoba, wolalbym cos "ciekawszego", np. Saaba 9-3- na tej samej plycie ale jednak roznica spora. Ale niestety budzet mi raczej na niego nie pozwoli :(
Przydalaby mi sie jakas konkretna oferta, najlepiej ktora ktos juz sprawdzil albo zna samochod i wie, ze wszystko tam jest w porzadku.

Pozdrawiam :)
Shem
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Chwilowo nie mam

30 Paź 2014, 19:57

A coś z rodziny Seata? Tanie i proste auto.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Paź 2014, 20:25

Barol napisał(a):http://olx.pl/oferta/sprzedam-seat-ibiz ... bf76ac9470

Mi coś nie pasuje ten silnik chyba błąd w ogłoszeniu, gdyż nie było tam 1,6 90 KM tylko 101 KM
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najpiękniejsze samochodowe trasy Europy
    Nie trzeba być fanem przygód agenta 007, by pamiętać, jak w jednym z filmów brawurowo pędził on na trasie nicejskiej swoim samochodem. James Bond wsławił się wieloma rzeczami – począwszy od niewątpliwego ...

30 Paź 2014, 20:40

Błąd jest napewno ale auto wygląda bardzo ładnie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Paź 2014, 20:47

Barol napisał(a):Błąd jest napewno ale auto wygląda bardzo ładnie.

Dokładnie wygląda bardzo ładnie i warto obejrzeć. :wink:
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

30 Paź 2014, 20:49

Zobacz na te
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

31 Paź 2014, 18:34

Dzięki za odpowiedzi.
Co do seatów: cordoba mi się podoba, ale 75 koni to jednak chyba troche mało jak na taki samochód. Ibizy mi się nie podobają, za bardzo przypominają volkswagena.

Toyota i Honda w porządku, ale troche za drogie. Razem z wszelkimi opłatami chciałbym się zmieścić w 8k.
Shem
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Chwilowo nie mam

31 Paź 2014, 18:55

A od czego są negocjacje?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

31 Paź 2014, 19:09

No jasne, ale niestety jestem słabym negocjatorem :( Negocjacje się sprawdzają, kiedy ktoś zna się na rzeczy, a ja niestety jestem świeży, nie mam doświadczenia i dopiero kupuje pierwszy samochód. W takim stanie ciężko coś utargować
Shem
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Chwilowo nie mam

01 Lis 2014, 11:25

To bierz ze soba kogoś kto choć troche zna temat.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012