Rover 618Si-problem z odpaleniem na mrozie

Rover 618Si-problem z odpaleniem na mrozie

05 Lut 2012, 19:55

Witam. Auto to Rover 618Si (Honda Accord). Mój problem zaczął się od temp. -5stC. Silnik sporadycznie chodzi na Pb - tylko do odpalenia później LPG. Myslalem że mam wodę w zbiorniku i mi marźnie Pb. Wlałem poł litra denaturatu na 15litrów Pb i bylo ok aż do czasu gdy temp w nocy sięgala -26stC. Kręcę rozrusznikiem i tylko łapie i gaśnie a czasami wogóle nie lapie. tak jakby paliwo nie dochodziło. Samostart też nie pomaga zbyt wiele :(. Po 20min krecenia (z przerwami) akumulator zaczął padać. Przelączyłem na LPG i wtedy mi zapalił. Czy paliwo marźnie czy coś z elektryką a może kable WN i świece zapłonowe. Proszę o jakąś pomoc, podpowiedź czego szukać.
BANAN23
Początkujący

Miejscowość: Jabłonna Lacka

Re: Rover 618Si-problem z odpaleniem na mrozie

05 Lut 2012, 22:13

Silnik sporadycznie chodzi na Pb - tylko do odpalenia później LPG. Myslalem że mam wodę w zbiorniku i mi marźnie Pb. Wlałem poł litra denaturatu na 15litrów Pb i bylo ok aż do czasu gdy temp w nocy sięgala -26stC.

sporadycznie jezdziłeś na benzynie- to żle zwłaszcza zimą
nazbierałeś pary wodnej, mróz z nią dał se rady - Ty nie
szukaj ciepłego garażu i potem nalej więcej świeżej benzyny
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany

Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy od: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Rover 618Si-problem z odpaleniem na mrozie

07 Lut 2012, 15:59

Zmieniłem stacje. Jak na razie jest ok ale i temperatura jest poniżej -15stC. Mam nadzieję że to tylko wina paliwa bo szkoda mi akumulatora i rozrusznika i nerwów na tak długie odpalanie.
BANAN23
Początkujący

Miejscowość: Jabłonna Lacka
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Volkswagen Tiguan GTE Active Concept Volkswagen Tiguan GTE Active Concept
    Stany Zjednoczone są największym rynkiem SUV-ów na świecie. Auta te, odznaczające się wszechstronnym zastosowaniem, bardzo dobrze pasują do amerykańskiego stylu życia. Podczas North American International Auto Show ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006