Rozładowanie akumulatora podczas parkowania w garażu

Rozładowanie akumulatora podczas parkowania w garażu

15 Sie 2010, 20:55

Witam,
Wszedłem na to forum, gdyż poszukuję rozwiązania problemu i mam nadzieję, że ktoś z Was, drodzy specjaliści mi pomoże.

Otóż posiadam samochód Audi A3, rocznik 2003 z silnikiem 1,6. Auto garażowane jest w garażu podziemnym dwa piętra pod ziemią.

Parę miesięcy temu syrena w samochodzie zaczęła wyć i powtarzało się to. Chodziłem wyłączyć samochód i nie pamiętałem, że może to wskazywać na akumulator. Wyłączyłem syrenę. Następnego dnia odkryłem, że auto nie chce odpalić - dyszy, dyszy i padł.

Próby odpalenia z pomocą taxi się udały. Parę dni później akumulator padł całkowicie. Uznałem, że to akumulator, bo miał 3 lata. Wymieniłem na nówkę Varty.

Auto postało 3 dni i nowiutki akumulator padł prawie do zera. Pojechałem do serwisu Audi. Szukali kilka godzin, skasowali mnie 400 zł i powiedzieli, że wykryli, że auto pobierało 30 razy więcej energii niż powinno, ale już zresetowali komputer i powinno chodzić.

Akumulator padł dwa dni później. Naładowałem go w pełni i wywiozłem do podobno dobrego elektryka. Potem do drugiego. Drugi znalazł przepięcie. Każdy mi oddawał auto z hasłem "Juz będzie działać"...

Auto znów załatwiło mi akumulator, bo stało 4 dni nieużywane (wcześniej zrobiło 300 km trasę i się naładował). Znów odpalał się alarm i wył w garażu przez 2 dni.

Wydałem do tej pory 2 tys. zł i dalej mam to samo.

Niech mnie ktoś poratuje...
Jestem laikiem w sprawach motoryzacji i już mi ręce opadają...
Ostatnio edytowany przez samun, 30 Sie 2010, 22:45, edytowano w sumie 1 raz
samun
Nowicjusz

Miejscowość: Poznań

Re: Rozładowanie akumulatora

16 Sie 2010, 11:39

Spróbuj nie włączać alarmu tylko zamknij samochód jak akumulator będzie trzymał to masz winowajcę.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Rozładowanie akumulatora podczas parkowania w garażu

05 Lip 2015, 20:46

nie ma alarmu
wujek54
Obserwowany

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Polonez Caro 1,6 GLI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Fiat Tipo - kompaktowy sedan Fiat Tipo - kompaktowy sedan
    Fiat TIPO to całkowicie nowy, czterodrzwiowy samochód, stworzony od samego początku jako trójbryłowy sedan, zgodnie z koncepcją "Born to be Sedan ", co pozwoliło wydobyć zrównoważone kształty włoskiego ...
    10 lat gwarancji na baterie samochodów hybrydowych Toyoty 10 lat gwarancji na baterie samochodów hybrydowych Toyoty
    Toyota wprowadza specjalny program serwisowy, pozwalający przedłużyć ochronę gwarancyjną dla nowych i dotychczasowych posiadaczy pojazdów hybrydowych marki Toyota, wyposażonych w akumulatory niklowo-wodorkowe (NiMH) ...

•  
    • Warto przeczytać
    • BMW E30, drift
      Nissan Juke Nismo, 2
      Reverse Racer - Monster Truck, podczas skoku, 2
      Rage-Race 2009