Rozładowany akumulator GOLF III

Rozładowany akumulator GOLF III

03 Maj 2013, 16:18

Witam,
Mam pewien problem. Mam golfa III GL 1,6 benz. r. 93. Otóż ostatnio wrócił naprawy po rozwalonym tłumiku, wszystko działało fajnie. Przejechałem ponad 300 km i na drugi dzień samochód nie odpala, nie kręci nawet, kontrolki słabo się świecą, wydaje mi się akumulator pada czyli prawdopodobnie jest gdzieś zwarcie. Stąd moje pytanie do forumowiczów: co to może być i czy mogę jako laik samochodowy jakoś sam sobie z tym poradzić? Wspomnę, że akumulator jest nowy wymieniany rok temu. Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi ponieważ dzisiaj jest 3 maja a samochód jest mi potrzebny na jutro rano.
kabul93
Obserwowany

Auto: VW GOLF III GL

Re: Rozładowany akumulator GOLF III

04 Maj 2013, 11:07

Dlaczego wykluczasz to,że akumulator nie nadaje się do wyrzucenia?! Podładuj go prostownikiem,wcześniej jednak sprawdź, czy nie ma za mało w nim elektrolitu(dolewasz tylko wodę destylowaną)Jeśli cele na wierzchu,to nic nie pomoże.Jeśli nie to,to niestety robota dla elektromechanika.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

Re: Rozładowany akumulator GOLF III

08 Maj 2013, 01:03

A nie paliła się lampka ładowania? Może ładowania nie ma? A może po prostu coś w samochodzie zostawiłeś co zjadało prąd. Lampkę w środku czy pozycyjne??? A kontrolki się słabo świecą już na zapłonie czy gasną na 3 pozycji i potem słabo świecą?????????
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch
    Firma Kapsch TrafficCom, specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu telematyki transportu, wygrała kolejne trzy przetargi na przygotowanie oraz wdrożenie inteligentnych systemów zarządzania ruchem miejskim ...
    Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006