Rozpoczęcie produkcji pierwszego pojazdu w pełni hybrydowego

Rozpoczęcie produkcji pierwszego pojazdu w pełni hybrydowego

13 Lip 2010, 23:17

Dziś oficjalnie rozpoczyna się produkcja nowego samochodu Auris z napędem Hybrid Synergy Drive (HSD), pierwszego w pełni hybrydowego pojazdu budowanego w Europie. Fabryka Toyoty w Burnaston w hrabstwie Derby produkować będzie nowy model Auris z napędem HSD w celu realizacji europejskich planów sprzedaży w wysokości 30 tysięcy pojazdów rocznie. Samochody trafią na rynki 32 krajów Europy, gdzie pojawią się w salonach w lipcu.

Świadkami uroczystego rozpoczęcia produkcji będzie ponad 300 pracowników i gości, w tym członkowie władz lokalnych i państwowych, przedstawiciele miejscowej społeczności, partnerów oraz mediów.

Didier Leroy, prezes Toyota Motor Europe, chwali jakość produkcji i skuteczność działania brytyjskiego oddziału firmy: „Wielka Brytania dowiodła swej wartości jako partnera w biznesie. Mając niemal 20 lat doświadczeń w produkcji, członkowie brytyjskiego zespołu Toyoty demonstrują jakość, efektywność i elastyczność, niezbędną dla sprostania wysokim standardom, oczekiwanym przez naszych europejskich klientów. Dziś otwieramy nowy rozdział – Wielka Brytania, kraj o ogromnych tradycjach postępu technicznego, staje się miejscem produkcji pierwszego w Europie w pełni hybrydowego pojazdu.”

Katsunori Kojima, dyrektor zarządzający Toyota Motor UK, podkreśla: „Dzisiejszy dzień jest dla Toyota Motor Manufacturing UK dniem szczególnej dumy – świętujemy oficjalne rozpoczęcie produkcji modelu Auris z Hybrid Synergy Drive, kolejnego znakomitego modelu wytwarzanego w Wielkiej Brytanii. Aby produkować pojazd najwyższej klasy, potrzeba najwyższej klasy zespołu i tu nasi pracownicy wykazali się szczególnym zaangażowaniem. Jako modelowy zakład Toyoty w Europie, będziemy prawdziwie ekologiczną fabryką, w której ekologicznie nastawieni ludzie budują ekologiczne samochody.”

Nowy Auris z napędem HSD wprowadza technologię Hybrid Synergy Drive do segmentu najpopularniejszych samochodów Toyoty. Nowy pięciodrzwiowy hatchback wyposażony jest w pierwszą i jedyną w pełni hybrydową jednostkę napędową w wysoce konkurencyjnym segmencie C. Odzwierciedlający wiodącą pozycję Toyoty w dążeniu do ekologicznej mobilności napęd Hybrid Synergy Drive jest podstawową technologią, która będzie wykorzystywana we wszystkich przyszłych modelach.

Hybrid Synergy Drive zadebiutował w pierwszej generacji Toyoty Prius, pierwszym w świecie masowo produkowanym pojeździe hybrydowym, który – wprowadzony do sprzedaży w Japonii w roku 1997, a w Europie w roku 2000 – stał się dla całej branży kamieniem milowym w dziedzinie rozwoju napędów i ekologii. Pojawienie się modelu Auris z HSD to ważny etap w procesie wprowadzania w pełni hybrydowej technologii Toyoty we wszystkich modelach firmy, który zakończy się najwcześniej po roku 2020.
Imponująco oszczędny Auris z HSD wyróżnia się zużyciem paliwa w wysokości jedynie 3,8 l/100km i wyjątkowo niską emisją CO2 na poziomie zaledwie 89 g/km, a przy tym emituje znacznie mniej tlenków azotu i cząstek stałych (sadzy), niż samochody o porównywalnych osiągach napędzane silnikami wysokoprężnymi.

Nowy Auris z HSD montowany będzie w zakładach Toyota Manufacturing UK w Burnaston w hrabstwie Derby, zaś wchodzące w skład napędu Hybrid Synergy Drive oszczędne silniki benzynowe o pojemności skokowej 1,8 l wytwarzane będą w Deeside w Północnej Walii. Otwarta w roku 1992 jako pierwszy europejski zakład produkcyjny Toyoty fabryka w Burnaston będzie pierwszym w Europie zakładem wytwarzającym w pełni hybrydowe pojazdy. Auris z napędem Hybrid Synergy Drive powstawać będzie na tej samej linii produkcyjnej, co samochody Auris z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, obok modelu Avensis.

Najwyższym priorytetem TMUK jest jakość produkcji – wszystkie technologie zostały poddane szczegółowej weryfikacji pod kątem zapewnienia najwyższych standardów jakości wytwarzania, trwałości i niezawodności. W zakładach w Deeside i Burnaston wprowadzono nowe procedury kontroli jakości, obejmujące obszary specyficzne dla pojazdów hybrydowych.

TMUK jest modelowym w Europie zakładem Toyoty pod względem ekologii, co wiąże się z ograniczeniem do minimum zużycia zasobów naturalnych i harmonijnym współistnieniem ze środowiskiem. TMUK funkcjonuje w ramach programu Toyoty „360° Sustainable Operations”, obejmującego pełny cykl istnienia samochodu, od etapu projektowania, przez produkcję, sprzedaż, eksploatację, po utylizację pojazdów.

TMUK, inwestycja o wartości ponad 1,85 mld GBP (2,2 mld euro), jest jednym z dziewięciu europejskich przedsiębiorstw produkcyjnych Toyoty. W czerwcu 2010 r. całkowita produkcja pojazdów wytworzonych przez TMUK przekroczyła trzy miliony sztuk.

źródło: toyota.pl
Pozdro. Kacper
Kacper
Stały forumowicz
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 3281
Rejestracja: 19 Maj 2006, 23:41
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Rozpoczęcie produkcji pierwszego pojazdu w pełni hybrydo

14 Lip 2010, 19:42

"Wielka Brytania, kraj o ogromnych tradycjach postępu technicznego, staje się miejscem produkcji pierwszego w Europie w pełni hybrydowego pojazdu."
Hmm. Wydawało mi się, że nowy Touareg Hybrid jest tym pierwszym. (równoległy napęd hybrydowy).
Gufi
Aktywny
 
Posty: 290
Rejestracja: 03 Lut 2009, 01:46
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze
  Teraz, kiedy zmierzch zapada dużo szybciej, a dodatkowo pogoda potrafi być mglista i deszczowa, łatwo można nie zauważyć zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Większość dzików, saren i innych leśnych zwierząt ginie ...
  Ciągniki balastowe z siłą uciągu lokomotywy! Ciągniki balastowe z siłą uciągu lokomotywy!
  Najważniejszym parametrem ciągnika balastowego jest siła uciągu. Jest ona uzależniona nie tylko od mocy silnika, ale także od tego, jak skutecznie jest przekazywana na osie ciągnika – te zaś muszą mieć zapewniony stały ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti