Rzeczoznawca - stłuczka

09 Sty 2017, 20:01

Witam, w moją dziewczynę(audi a4b6) wjechał bus. Uszkodzenie jest dosyć małe wgnieciona klapa w dwóch miejscach wielkości pięści. Na jutro mam rzeczoznawce obawiam się że będzie chciał mi dać jakieś grosze. Czy jeśli mam uszkodzoną klapę bagażnika lekko to rzeczoznawca może uznać że nie trzeba jej wymieniać tylko można ją naprawić? Przez co będzie mi proponował mniejszą kasę?
lukasz2452
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 57
Prawo jazdy: 14 11 2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi s4 b6
Silnik: 4.2 - 400KM<520
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

12 Sty 2017, 17:30

Jeśli uzna, że trzeba ją wymienić, to i tak wpisze w kosztorys gorszej jakości klapę, o wiele mniej wartą. Prawdopodobnie uzna, że klapa jest do naprawy i zaniży odszkodowanie na roboczogodzinach potrzebnych do naprawy. Niestety jest to stała praktyka. Warto skorzystać z pomocy specjalisty, [reklama] Całkiem fajna sprawa, żaden wkład własny, a załatwiają wszystko za Ciebie za mały procent
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 12 Sty 2017, 18:03, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
tequilaolivia
Nowicjusz
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 03 04 2009
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Audi A4

12 Sty 2017, 18:09

Wielu ludzi zapomina, że obecnie można zgłosić szkodę u swojego ubezpieczyciela. On wszystko naprawia, a potem przesyła ubezpieczycielowi sprawcy rachunek. Masz prawo do nowych, oryginalnych części. Jednak kwota tych cześci plus robocizna nie mogą przekroczyć wartości auta, bo zostanie wypłacona szkoda całkowita. Zresztą jak tylko będzie okazja, to ubezpieczyciel sprawcy będzie próbował to zrobić na dwa sposoby - najpierw policzy jaka jest wartośc samochodu, potem policzy cześci oryginalne + zawyżone roboczogodziny. Czyli będzie próbował tak wyliczyć, żeby wyszła szkoda całkowita, Jak to się nie uda i w żaden sposób nie będzie mógł policzyć tego tak, że wyjdzie szkoda całkowita, to będzie liczył najtańsze zamienniki i zaniży roboczogodziny. I wg tego przedstawi ci kwotę do wypłacenia. Ja osobiście proponuję naprawę bezgotówkową i jak tylko się da to oczywiście na częściach oryginalnych i nowych, bo do tego masz prawo. Nie zapomnij też, że masz prawo do samochodu zastępczego na czas naprawy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Sty 2017, 16:18

Ogólnie jak dzwoniłem po zdarzeniu zaraz do swojej ubezpieczali to mi powiedziała że mam zadzwonić do ubezpieczalni tego faceta. Wracając od rzeczoznawcy dostałem dwie kwoty jedną z vat drugą bez jeśli się zdecyduje to dostanę tą z vat?
Mój ojciec to lakiernik klapę dostanę za 200-300zł w kolorze teraz się zastanawiam.
lukasz2452
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 57
Prawo jazdy: 14 11 2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi s4 b6
Silnik: 4.2 - 400KM<520
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

13 Lut 2017, 15:51

Jeśli nie jesteś zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT odszkodowanie w ramach ubezpieczenia OC sprawcy przysługuje w pełnej wysokości (z VATem). Jeśli jesteś zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT, ubezpieczyciel może obniżyć kwotę odszkodowania o podatek VAT, w sytuacji, gdy masz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabywaniu rzeczy bądź usługi.
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40