Rzężenie skrzyni biegów na luzie. Pomocy...

03 Cze 2016, 16:35

Witam.

Moje auto to VW Fox 1,2 55 KM Benzyniak

Od jakiegoś czasu słyszę dziwne stukanie, klekotanie, rzężenie (dokładnie nie umiem określić) dochodzące gdzieś ze skrzyni biegów, które znika po wciśnięciu sprzęgła lub w czasie jazdy. Wymieniłem już olej w skrzyni, całe sprzęgło, bez żadnej poprawy. Słychać to tylko na luzie, najgłośniej rano przy pierwszym odpaleniu, po rozgrzaniu lekko cichnie ale nie znika. Komputer nie pokazuje żadnych błędów.
Mechanik mówi że to luzy w skrzyni i że to norma, ale moim zdaniem tego nie było, bądź nie rzęziło tak głośno.

Jeżdżę tym autem dość sporo kilometrów , boję się, że się gdzieś zatrzymam i będzie lipa...


Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
Urbanus1
Nowicjusz
 
Posty: 30
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Vw Fox/ Seat Ibiza

10 Cze 2016, 19:49

Raczej jest to wina siadającego łożyska wyciskowego sprzęgła, a nie skrzyni ...
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

11 Cze 2016, 07:55

Dokładnie - prawdopodobnie łożysko oporowe sprzęgła siada.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Cze 2016, 12:51

Ale sprzęgło wymieniłem a to coś dalej rzęży a w dodatku teraz szarpie coś przy ruszaniu na zimnym silniku.
Urbanus1
Nowicjusz
 
Posty: 30
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Vw Fox/ Seat Ibiza

12 Cze 2016, 13:05

Sprzęgło zostało wymienione kompletne, czy tylko tarcza?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Cze 2016, 14:51

kompletne razem z łożyskiem itp.
Urbanus1
Nowicjusz
 
Posty: 30
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Vw Fox/ Seat Ibiza

12 Cze 2016, 16:47

To jeszcze powiedz nam jakie marki zestaw wstawiłeś, bo to że zmieniłeś to jeszcze nic nie znaczy - teraz sprzedają takie dziadostwo, że nawet nowe może po 1000 km się rozpaść.
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

12 Cze 2016, 19:19

Nawet nie wiem jakie sprzęgło jest tam zamontowane, robił je mój znajomy który zawsze doradzał mi dobrze przy wyborze części. Nie pytałem też o to, bo niestety ale to auto ma wiecznie jakieś usterki, już myślę tylko o tym żeby prawidłowo wszystko chodziło. W ciągu pół roku zdążyłem wymienić już kata, rozrząd, chłodnicę, sprzęgło, wszystkie cewki, świece-dwa razy, czujniki rozrządu chyba z trzy razy, przeczyściłem już trzy razy przepustnicę, i raz wyczyściłem skrzynię biegów, oczywiście wszystkie płyny w aucie też wymieniane wg reguły. Te stuki były już przed i są po wymianie tego sprzęgła, a teraz na dodatek te szarpania które zaczynają się nasilać (szarpania a raczej takie falowania a'la utrata na mocy lub nie wchodzenie na obroty tyle tylko że auto normalnie chodzi, również były wcześniej, ale słabsze) Nikt już nie ma pomysłów na to dlaczego tak się dzieje a koszty napraw zaczynają sięgać ok 4 tysięcy, dlatego zwracam się tutaj o pomoc...
Ostatnio edytowany przez Urbanus1, 12 Cze 2016, 19:31, edytowano w sumie 1 raz
Urbanus1
Nowicjusz
 
Posty: 30
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Vw Fox/ Seat Ibiza

12 Cze 2016, 19:30

A może to w ogóle nie są dźwięki ze strony skrzyni/sprzęgła, a np ze strony wydechu ? Może jakaś osłona tłucze się pod samochodem albo rozsypał się katalizator i grzechocze ?
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

12 Cze 2016, 19:32

ale znikałby ten dźwięk po tym jak wcisnę sprzęgło?
Urbanus1
Nowicjusz
 
Posty: 30
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Vw Fox/ Seat Ibiza

12 Cze 2016, 19:36

No mógłby zniknąć, bo zmienia się ilość drgań z silnika na skrzynię i karoserię, a zatem również w pewnym stopniu i na układ wydechowy. W każdym razie na odległość nie widząc i nie słysząc nikt ci nie powie co stuka, chyba że Kaszpirowski. Moja rada skoro nie jesteś w stanie sam ustalić - pojedź do innego mechanika i nic mu nie sugerując spytaj co sądzi o tym dźwięku.
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

12 Cze 2016, 19:37

podjechałem, ale oni jakby go nie słyszeli...
Urbanus1
Nowicjusz
 
Posty: 30
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Vw Fox/ Seat Ibiza

12 Cze 2016, 19:38

albo mówią że to norma, bo on mega cicho chodzi i że tak będzie słychać, ale tego nie było.
A zbaczając z tematu, gdy już napisałem co było wymienione to co jeszcze miałbym sprawdzić odnośnie szarpania??
Urbanus1
Nowicjusz
 
Posty: 30
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Vw Fox/ Seat Ibiza