Saab 9-3 Warto?

15 Kwi 2013, 21:22

Czy warto kupić tego Saaba za 22 tys?
[link do oferty na Allegro wygasł]

Jaki koszt części i jaka jest ich dostępność?
Jak awaryjność tych aut?
Czy w tej cenie mogę się spodziewać zniszczonego auta?
kotaphone
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 27 03 2012
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Renault Laguna IPhI
Silnik: 2.2D
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

16 Kwi 2013, 10:48

Nie wiem, czy to prawda, ale podobno trudno dostać części do takiego samochodu. Musiałbyś się co do tego upewnić ;)
mati113
Początkujący
 
Posty: 123
Miejscowość: Bytom
Auto: Nissan Micra
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

16 Kwi 2013, 14:30

Co do Saab`a mam wiele wątpliwości. Jak zapewne wiesz, marka nie dawno upadła, co oznacza zlikwidowanie salonów itp na świecie, może gdzieś jakieś wyjątki. Części na pewno są trudno dostępne, a jego eksploatacja też nie mała. Wiadomo, Saab`y uchodzą za wspaniałe samochody, z duszą, lecz na pierwszy raz ich nie polecam, bo jeśli nie znasz się przeciętnie na mechanice, fachowcy będą od Ciebie żreć kasy ile wlezie (oczywiście tylko podaję przykład). Moim zdaniem, wybierz którąś z Niemieckich koncernów, lub jakąś Toyotkę :D
McWajcher
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Toyota

16 Kwi 2013, 16:23

Co za bzdury. 9-3 to właściwie Opel Vectra w innej budzie innej marki. Ta sama płyta podłogowa, masa części i naprawy w kosztach takich jak Ople. To nie jest ten sam Saab co dwadzieścia lat temu, na korzyść i niekorzyść dla Saaba.
Offro
Początkujący
 
Posty: 153
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Układ napędowy BMW ActiveHybrid nowej generacji
    Specjalnie na potrzeby nowego modelu BMW ActiveHybrid 3 opracowano następujące komponenty hybrydowego układu napędowego: synchroniczny silnik elektryczny o mocy 40 kW/55 KM, układy elektroniczne dużej mocy oraz pakiet akumulatorów ...
    (Nie) zdążyć przed szlabanem - przejazd kolejowy
    Pokonywanie przejazdu kolejowego nie należy do najtrudniejszych manewrów, o ile robi się to z głową. W razie nieuwagi grozi nam bowiem między innymi znalezienie się w aucie pomiędzy opuszczonymi rogatkami. W momencie, ...