Samochód bez ubezpieczenia

16 Wrz 2009, 16:28

Witam. Powoli kończy mi się ubezpieczenie i mam pytanie. Czy jest możliwość nie
ubezpieczenia samochodu i nie poruszania się nim powiedzmy przez miesiąc a potem
ubezpieczenia go na nowo?? proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
krzak2
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Wrocław

16 Wrz 2009, 16:48

możesz sie spóźnić z opłatą powiedzmy miesiąc lub 2 ;) tyle, że przyjdzie pisemko od działu windykacji ubezpieczyciela :wink:
samochód musi być ubezpieczony nie ma możliwości posiadania zarejestrowanego i nie ubezpieczonego pojazdu, no chyba że to zabytek :mrgreen: :mrgreen:
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

16 Wrz 2009, 20:13

Nie no zabytek to raczej nie jest :mrgreen: :mrgreen: jesli przyjdzie to pisemko to jakiej treści i czy nie bede musial jakiejs kasy im placic? :cry:
krzak2
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Wrocław

16 Wrz 2009, 20:28

krzak2 napisał(a):Nie no zabytek to raczej nie jest :mrgreen: :mrgreen: jesli przyjdzie to pisemko to jakiej treści i czy nie bede musial jakiejs kasy im placic? :cry:

zależy od ubezpieczyciela w PZU można zwlekać nawet 5 miesięcy ale trzeba wtedy całość wybulić na raz :mrgreen:
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

16 Wrz 2009, 20:41

Aha :mrgreen: ja mam ubezpieczenie z HDI i załóżmy że zrezygnuję z przedłużenia ubezpieczenia u nich a po miesiącu przerwy będę chciał ubezpieczyć na nowo np gdzieś indziej. Jest taka opcja żebym nie musiał płacić jakiś dodatkowych kosztów czy raczej nie? :mrgreen: a jak już to wiesz może ile około wynosiła by kara czy coś tam za ta przerwę? :mrgreen:
krzak2
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Wrocław

17 Wrz 2009, 09:51

kara za brak ważnego OC to nawet 500 euro za brak ponad miesiąc.
Tu możesz poczytać o karach:

http://www.ekademia.pl/blog/dariuszsawicki/3247

http://www.ekademia.pl/blog/dariuszsawicki/3305

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Dacia Logan MCV
    Model słynący z atrakcyjnej ceny w stosunku do oferowanej przestronności wnętrza, wysokiej niezawodności i praktyczności, zyskał nowy design, nowe osiągi oraz silniki. Nowy Logan MCV – 5-miejscowe kombi – jest ...
    Volkswagen Polo 1,2 TSI o mocy 110 KM
    Pod maską opisywanej wersji Volkswagena Polo znajduje się silnik o pojemności 1,2 litra generujący moc 110 KM. Co w tym modelu znajdziemy na liście wyposażenia nie wymagającego dopłaty? Jest kilka takich rzeczy o których ...

17 Wrz 2009, 14:47

A ja od siebie polecam przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia i zapoznać się z taką instytucją jak ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny które po tym jak po miesiacu przerwy będziesz chciał ubezpieczyć auto, usmiechnie się do ciebie po grzywnę. Możesz jedynie wyrejestrować auto ale z tym wiążą się koszty. Może jeżeli nie będziesz jeździł miesiąc to po prostu zapłać składke i przebolej... może w jakimś directcie nie będzie aż tak drogo dla Ciebie.
ribeiro
Początkujący
 
Posty: 64
Miejscowość: zewsząd

17 Wrz 2009, 15:15

możesz np. wykupić w mbanku polisę i wybrać opcję zapłaty w 12 ratach.

Tu możesz np. założyć konto w mbanku i potem wykupić OC

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

18 Wrz 2009, 23:37

Dzieki wam wszytskim za pomoc :wink: tak się składa że akurat mam konto w mbanku :smile: więc coś pokombinuje albo wymyśle coś z tymi składkami bo z kasą cienko, do wypłaty jeszcze daleko a szkoda by było sprzedać autko :sad:

Pozdrawiam :wink:
krzak2
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Wrocław