Samochód dla młodego kierowcy do 6 - 7tys. zł

22 Kwi 2014, 11:12

Witam w marcu odebrałem prawo jazdy i rozglądam się za swoim pierwszym samochodem mój budżet to jakieś 6 - 7tys. Auto będzie używane najczęściej na dystansach nie przekraczających 30km (wyjazdy do dziewczny). Chciałbym, żeby samochód był 5 - drzwiowy i jak wiadomo mało palił gdyż jeszcze się uczę i nie posiadam pracy, stąd moje fundusze uzależnione są od rodziców zależałoby mi by koszty eksploatacji nie były wysokie. Bagażnik nie musi być duży, natomiast nie ukrywam, że planuje za rok wyjazd za granice w dłuższą trasę prawdopodobnie ze znajomymi, jeżeli chodzi i wyposażenie to jak się domyślam w tym przedziale będzie dosyć ubogie ale bardzo zależałoby mi na kimatyzacji i wspomaganiu kierownicy. Chciałbym poradzić się was drodzy użytkownicy co moglibyście mi poradzić w tym przedziale cenowym z góry dziękuje za odpowiedzi, jeżeli czegoś nie dopisałem proszę o zwrócenie na to uwagi.
Eddy12
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 05 03 2014
Auto: Brak
Silnik: Brak

22 Kwi 2014, 15:17

Moja propozycja to Toyota Corolla e11. Trwałe i oszczędne silniki więc powinna spełnić wymagania.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Z innych to może jakiegoś zadbanego Hyundaia Accenta? Podobne zalety jak u Toyki ale młodszy będzie
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

22 Kwi 2014, 15:52

Ode mnie jeszcze Punto 1.2 16v 80KM :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

22 Kwi 2014, 19:48

Ode mnie Peugeot 306.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Kwi 2014, 21:18

A co powiecie na Seata Toledo Wiem, że to trochę większy silnik i to się odbije na spalaniu ale coś mnie skłania ku temu 1.9 tdi jak wiadomo wiele dobrego o tych silnikach chyba każdy z nas słyszał
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Albo ew. Audi a4 1.6 ale to już w benzynie
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Eddy12
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 05 03 2014
Auto: Brak
Silnik: Brak

23 Kwi 2014, 21:27

Nie ten budżet..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Upał za kierownicą
    Drażliwość, uczucie zmęczenia, utrata koncentracji i związany z tym opóźniony czas reakcji – to tylko niektóre z konsekwencji wpływu upału na kierowcę. Pomóc może rozsądnie używana klimatyzacja, ...
    Powrót w korku
    Na powrót z wakacji lepiej wybierać czas, gdy natężenie ruchu jest jak najmniejsze. Niekiedy się to nie udaje i wtedy czeka nas stanie w korku. W takiej sytuacji kierowca powinien zachować spokój, stosować się ...

23 Kwi 2014, 22:00

toledo i A4 B5 za 5tys. :lol:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Kwi 2014, 22:24

W takim razie będę się prawdopodbnie rozglądał za jakimś Accentem.
Eddy12
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 05 03 2014
Auto: Brak
Silnik: Brak

24 Kwi 2014, 00:36

Jeszcze dopytam a co sądzicie o Mondeo Mk2? za cenę od 6 tys są już chyba nawet konkretne sztuki, jak to jest w końcu z tą awaryjnością mondeo bo słyszałem, że z mk3 jest bardzo kiepsko...
Eddy12
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 05 03 2014
Auto: Brak
Silnik: Brak

24 Kwi 2014, 05:08

Spokojnie coś znajdziesz w tym budżecie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Kwi 2014, 12:59

Na Mondeo Mk2 musisz mieć min. 5 k na auto z początku produkcji, za 6 znajdziesz coś fajnego z roku 98-99 :wink: Auto warto zabezpieczyć przed rdzą. A co do awaryjności MK3 to nie prawda chyba że źle się trafi albo kupi TDCI.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

24 Kwi 2014, 14:01

Eddy12 napisał(a):W takim razie będę się prawdopodbnie rozglądał za jakimś Accentem.

Młody człowiek accentem :mrgreen: ? Przecież accent to kwintesencja nudy i koreańskiej tandety dobra dla emeryta by podjechać na działkę czy do kościoła. Niedawno jechałem accentem z 2002r. silnik 1.3 . Jak wsiadłem do środka to czułem się jak dawniej w matizie. Miałem wrażenie, że butelka coca coli, którą trzymałem w ręce była z lepszej jakości plastiku niż deska rozdzielcza w tym hyundaiu :mrgreen: Silnik na trasie męczył się niemiłosiernie...
Za 7 tys. na upartego kupisz już A4.
Mondeo mk2 też będzie bardzo dobrym rozwiązaniem a za kwotę jaką dysponujesz kupisz naprawdę dobry egzemplarz.
A może jakiś mitsubishi colt? Spokojnie kupisz egzemplarz z rocznika ok 2003 z dobrym wyposażeniem.
Zobacz jeszcze roverka 25, też już coś znajdziesz bez problemu.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

24 Kwi 2014, 14:37

Za 6-7000 zł kupisz mondeo mk2 w dość dobrym stanie. :ok:
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Kwi 2014, 15:31

kirin88 napisał(a):Młody człowiek accentem :mrgreen: ? Przecież accent to kwintesencja nudy i koreańskiej tandety dobra dla emeryta by podjechać na działkę czy do kościoła. Niedawno jechałem accentem z 2002r. silnik 1.3 . Jak wsiadłem do środka to czułem się jak dawniej w matizie. Miałem wrażenie, że butelka coca coli, którą trzymałem w ręce była z lepszej jakości plastiku niż deska rozdzielcza w tym hyundaiu :mrgreen: Silnik na trasie męczył się niemiłosiernie...
Za 7 tys. na upartego kupisz już A4.

ale accent będzie zadbany i się nie psuje nie to co A4 ;) Dodatkowo tańsze naprawy w porównaniu z Roverem. Weim, bo kolega miał 214i (jedyny właściciel) i mu się rozleciał po 100tys. km. Masz problemy ze znaczkami na masce...
kirin88 napisał(a):A może jakiś mitsubishi colt?

accent to jest Colt :ok: Silnik 1,3 pochodzi z niego, przeniesienie napędu też... i zawias przedni... i osprzęt silnika podobnie. Kwestia karoserii.

Tak więc kirin skończ z tymi gównianymi stereotypami, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia co jest typowe dla użytkownika BMW...
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Kwi 2014, 16:27

dzida napisał(a):Tak więc kirin skończ z tymi gównianymi stereotypami, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia co jest typowe dla użytkownika BMW...

Opisałem tylko moje odczucia po przejażdżce accentem. Więc w czym problem, nie rozumiem?
Ale co Ty znowu masz z tym bmw? W temacie nie ma słowa o bmw... Znowu te Twoje kompleksy użytkownika marki o zerowym prestiżu.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995