Samochód dla rodziny +-30 tys. zł kombi benzyna

Samochód dla rodziny +-30 tys. zł kombi benzyna

04 Paź 2016, 17:59

Witam wszystkich serdecznie na forum. Z racji iż niosę się z zamiarem kupna rodzinnego samochodu z segmentu D proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego modelu. Poniżej niezbędne dane oraz kryteria i moje typy:

- budżet - +-30tys. złotych
- wersja nadwozia - kombi
- moc - od 130KM w górę (myślę że jest to minimum w tego rodzaju autach by nie zamulało)
- planowane przebiegi - ok. 7 tys. rocznie (6km do pracy - nie po mieście, raz czasami dwa razy w tyg. 30km w jedną stronę)

Z racji iż dużo nie jeżdżę jestem zdecydowany na benzynę.
Auta które mi wpadły w oko na tą chwilę:

- Renault Laguna III
- Renault Megane III
- Ford Mondeo Mk4
- Citroen C5 III
- Opel Insignia (raczej za mały budżet)
- Mazda 6 II (na początku byłem napalony jednakże boję się rdzy, poza tym też raczej nie ta półka cenowa)

Najbardziej podoba mi się Laguna jednakże mam pewne wątpliwości po poczytaniu trochę o silniku 2.0 140KM.
W takim wypadku jaką sprawdzoną konstrukcję możecie polecić do poszczególnych wymienionych marek jeśli chodzi o silnik benzynowy?

BTW: Rozumiem że przy takich przebiegach nie ma co nawet rozglądać się za dieslem?

Pozdrawiam
azspider
Obserwowany

Auto: VW GOLF III

Re: Samochód dla rodziny +-30 tys. zł kombi benzyna

04 Paź 2016, 18:53

Zdecydowanie Mazdę 6 II odpuść, skubana trzyma cenę i za ok. 30k można się nieźle nadziać.

Benzyna dla Ciebie.
A to będą samochody z rocznika +- 2008, to już trochę lat jest, także trochę ryzyko z przebiegiem w przypadku diesla (km/rocznie).
Sprawdź sobie auto z Danii (szkody, przebieg) na stronce:
www.samochodyzdanii.pl
tomekdk
Aktywny

Miejscowość: Dania
Prawo jazdy od: 20 01 1998
Auto: Mazda 3, 2010 r.

04 Paź 2016, 21:25

Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o Lagune to już wiem że najlepiej szukać z silnikiem 2.0T. A jakie silniki polecacie to tych modeli co wymieniłem?
azspider
Obserwowany

Auto: VW GOLF III

04 Paź 2016, 21:57

Ja czytałem "dobrze" o 2.0 140 z Laguny III.
Do bodajże 2007 był silnik "poprzedniej" generacji, który to właśnie zbyt dobrych opinii nie miał (ale nie był on montowany w Lagunie III, w II siedział).
Sprawdź sobie auto z Danii (szkody, przebieg) na stronce:
www.samochodyzdanii.pl
tomekdk
Aktywny

Miejscowość: Dania
Prawo jazdy od: 20 01 1998
Auto: Mazda 3, 2010 r.
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa jakość aut poflotowych * Nowa jakość aut poflotowych *
    Zmienia się rynek aut poflotowych i poleasingowych. I są to widoczne zmiany na lepsze. Coraz łatwiej znaleźć wśród takich aut oferty atrakcyjne pod każdym względem. Jeszcze nie tak dawno oferta samochodów pokontraktowych ...
    Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu? Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu?
    Stylistykę samochodu kreują nie tylko względy estetyczne, ale i cała długa lista czynników wpływających na nasz portfel i bezpieczeństwo. Popularność samochodu w bardzo dużej mierze zależy od jego wyglądu. Stylistyka ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006