SAMOCHÓD DLA STUDENTA DO 5 tys.

09 Cze 2014, 23:04

Witam. Chciałbym kupić samochód i potrzebuje porady. Jako ze mam corse B z silnikiem 1.5 td isuzu niestety juz dosyc wysluzona przyszedl czas na zmiany;) Szukam samochodu który bedzie mial troszke wiecej mocy coza tym idzie lepsze osiagi ;) na samochod mam do wydania okolo 5tysi licze sie z tym ze po kupnie przerejestrowanie ewentualne naprawy wymiana oleju itd czyli koszta wzrosna do 7 tysi. ale nie o tym mianowicie szukam czegos sportowego (chociaz rozwaze kazda propozycje oczywiscie :)) zastanawialem sie nad mazda 323f z silnikiem 1.8 albo 2.0. Co o tym myslicie? marki daewoo fiat odpadaja niestety gdyz mam z nimi przykre doswiadczenia. Samochod bedzie jezdzony glownie w miescie i raz 2 razy w tygodniu trasa 120 km ;) Z gory dziekuje za odpowiedzi i zapraszam do dyskusji !:))
marcinex28
Nowicjusz
 
Posty: 23
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Lublin
Prawo jazdy: 14 11 2012
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Seat Ibiza II 98r
Silnik: 1.9 TDI 110KM AFN
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

10 Cze 2014, 05:19

Z jakiego jesteś rejonu?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Cze 2014, 21:11

z wojewodztwa lubelskiego ;) ale do swietokrzyskirgo mam bardzo blisko wiec tez wchodzi w gre ;)
marcinex28
Nowicjusz
 
Posty: 23
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Lublin
Prawo jazdy: 14 11 2012
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Seat Ibiza II 98r
Silnik: 1.9 TDI 110KM AFN
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

10 Cze 2014, 21:16

Jak miałeś opla to może przy oplu pozostań ? Jak coś trochę sportowego to może calibra? Spokojnie kupisz w tym budżecie ładny egzemplarz. Trzeba tylko uważać na rudą lecz bywaja naprawdę ładne egzemplarze. Swoją drogą współczuję sprzedawcą, że tak fajne samochody jak calibra muszą sprzedawać za pół darmo bo takie niestety są obecnie ceny tego modelu.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

10 Cze 2014, 21:31

A jakieś e36 1.8?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

10 Cze 2014, 22:49

nad calibra nie zastanawialem sie szczerze mowiac ;) przemysle chociaz niestety zla opinie maja te wozy(niestety zduzo jest "zwiesniaczonych") ale ciekawa propozycja;) hmmm bmw boje sie o czesci gdyz do najtanszych nie naleza. a co myslicie nad oplem vetra B? nie jest to sportowy samochod ale z silniczkiem 2.0 czy 1.8 mysle ze fajnie sie jezdzi;) w tej cenie da sie cos wybrac? dzieki wielkie za pomoc!
marcinex28
Nowicjusz
 
Posty: 23
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Lublin
Prawo jazdy: 14 11 2012
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Seat Ibiza II 98r
Silnik: 1.9 TDI 110KM AFN
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Moto Session 2020
    Hala wypełniona autami klasycznymi - Auta luksusowe i sportowe np. Aston Marin Vanquish, Nissan GTR , Dodge Viper SRT Limited Edition, Ford Mustang Rouch, Corvetta C7, Lamborghini Huracan, unikatowe amcary, najciekawsze modele ...

10 Cze 2014, 22:55

Co do Vectry B aktualnie taki mam w domu tylko z silnikiem 1.6 i jakiś większych problemow z nim nie bylo. Co do korozji progii i nadkola akurat w tym co jest u mnie rdzewieja.
To te trzy litery, które zawróciły w głowie nie jednemu, BMW
eMiLxPompa
Początkujący
 
Posty: 95
Zdjęcia: 98
Miejscowość: Tarnów
Prawo jazdy: 24 05 2010
Auto: nie mam

10 Cze 2014, 23:11

i jak spalanie ??:) na podtlenku gazu czy sama benzin? moze demon predkosci to nie ejst ale mysle ze mi spokojnie wystarczylby 1.6 chociaz slyszalem ze 16zaworowe lubia spedzac czas u mechanikow. niestety taki urok opli szkoda ze w ocynku nie byly;/ chciaz mysle ze az tak wielkim problemem by to nie bylo i dalbym sobie jakos z tym rade ;)
marcinex28
Nowicjusz
 
Posty: 23
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Lublin
Prawo jazdy: 14 11 2012
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Seat Ibiza II 98r
Silnik: 1.9 TDI 110KM AFN
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

10 Cze 2014, 23:16

Auto lata na samej benzynie co do spalania to jest to ok 8l.
Demonem nie jest ale ja lubie czasem polatac i powiem ze nie mam wiekszych problemow z wyprzedzaniem. Po prostu redukcjia na nizszy bieg i gaz do dechy :ok:
To te trzy litery, które zawróciły w głowie nie jednemu, BMW
eMiLxPompa
Początkujący
 
Posty: 95
Zdjęcia: 98
Miejscowość: Tarnów
Prawo jazdy: 24 05 2010
Auto: nie mam

10 Cze 2014, 23:23

hmmm ciekawy jestem czy gaz zjadlby troche kucykow spod maski ;) ale dzieki wielkie za wypowiedz przynajmniej znam opinie uzytkownika o tym samochodzie ;))
marcinex28
Nowicjusz
 
Posty: 23
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Lublin
Prawo jazdy: 14 11 2012
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Seat Ibiza II 98r
Silnik: 1.9 TDI 110KM AFN
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

10 Cze 2014, 23:30

1.6 lubi olej, lepsze 1.8, 2.0 bo jada lepiej, pala praktycznie podobnie i sa ok do gazu. lpg zawsze cos mocy zabiera nawet na dobrej sekwencji, fizyki nie oszuka.. szukasz czegos sportowego, a w tym budzecie kupisz tylko populusa, wiec nie wiem co masz za pojęcie "sportowy" nie wiem czy w ogole jest sens gadki o vectrze b za 5k :ok:
dominik89
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 320
Zdjęcia: 4
Miejscowość: Liverpool
Auto: bmw
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

10 Cze 2014, 23:41

szukam czegos ze sportowym zacieciem a nie musi byc to niewiadomo jaki rzadko spotykany ;) hmmm nei wiem jakos mnie nie boli ze bedze mial pospolity samochod ktos je musi uzytkowac prawda??:) moze masz jakies propozycje?:) chodzi mi raczej o troszke lepsze osiagi a nie jakis niewiadomo jaki wyglad jak w wiekszosci bme e36 1.6 w gazie :d
marcinex28
Nowicjusz
 
Posty: 23
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Lublin
Prawo jazdy: 14 11 2012
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Seat Ibiza II 98r
Silnik: 1.9 TDI 110KM AFN
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

10 Cze 2014, 23:54

ciezko cos polecic do 5k, na pewno vectra 1.6 ani 1.8 nie da Ci frajdy z jazdy. moze to o czym pisales w pierwszym poscie czyli mazda 323f 1.8, mazda mx-3, mialem 1.6 i dobrze to jezdzilo jak na 1.6 , fajne kosiarki wysoko sie kreca :) e36 2.0 znajdziesz w tej kwocie w ok stanie, moze nawet 1.8is, ktory spali mniej a idzie tak samo jak nie lepiej od 2.0
Nie patrz na rok auta w tej kwocie, bo taka beta z 93roku moze byc w lepszym stanie niz z98.
dominik89
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 320
Zdjęcia: 4
Miejscowość: Liverpool
Auto: bmw
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

11 Cze 2014, 00:33

ok dzieki za rady :) zastanowie sie nad bmw ale nie do konca mnie przekonuje to ze czesci sa drogie niestety;/ ale przede wszystkim musze sie przejechac sprawdzic jaki samochod mi najbardziej pod wzgledem prowadzenia pasuje bo mimo wszystko tylny naped szczegolnie w zime nie jest latwy do ogarniecia ale mysle ze sobie poradze jakos;) szczegolnie ze wyglad oryginalnego bmw przyciagnal moja uwage :) dzieki za rady !!
marcinex28
Nowicjusz
 
Posty: 23
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Lublin
Prawo jazdy: 14 11 2012
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Seat Ibiza II 98r
Silnik: 1.9 TDI 110KM AFN
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

11 Cze 2014, 05:54

marcinex28 napisał(a):nad calibra nie zastanawialem sie szczerze mowiac ;) przemysle chociaz niestety zla opinie maja te wozy(niestety zduzo jest "zwiesniaczonych")

Era zwieśniaczonych calibr odeszła już w zapomnienie. Poszukaj na allegro zwieśniaczony egzemplarz, może 1 na 10 została poddana agrotuningowi, reszta w oryginale.
marcinex28 napisał(a):zastanowie sie nad bmw ale nie do konca mnie przekonuje to ze czesci sa drogie niestety;/

Skąd TY wyczarowałeś informację, że części są drogie ? :mrgreen: Części są bardzo tanie, powtórzę, bardzo tanie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Na dodatek jest pełno zamienników.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995