Samochód do 15 tys. zł. dla studenta

22 Lip 2010, 15:42

Ja bym zadzwonił do gościa i zapytał go czy zgodzi się na zawarcie umowy, w której deklaruje, że auto nie pływało. Zawsze można tak spróbować :wink:
Sprzedam Audi A6, 03', 2.5 TDI, Prywatnie, Od 4 lat w PL.
Bart258
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: okolice Krakowa

22 Lip 2010, 19:39

jest to pewne wyjscie, w zasadzie jedyne słuszne w tej sytuacji :D jak sie zajaknie nad tym tozn ze juz mozna odkladac sluchawke :)
kalimero7
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: Ślaskie

24 Lip 2010, 09:03

[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] Próg pienieżny został odrobine podniesiony ;)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Co o nich sądzicie?
Przykładowe samochody... Może jakieś propozycje?
missza
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Poznań

24 Lip 2010, 14:54

Jeżeli auto może być troszkę starsze niż z 2000 r. to Toledo i Leon są bardzo dobrymi propozycjami w cenie do 15 tyś. Mówisz, że próg cenowy został podniesiony, więc możesz śmiało szukać Leona jeżeli nie chcesz Toledo bo ma "tyłek" :smile:
Dodam tylko, że wnętrze Seatów jest trochę za bardzo plastikowe, ale ogólnie jest ok i nie ma co wybrzydzać :D

Podałeś sporo ogłoszeń. Ja bym tylko nie brał auta z Włoch. Jeżeli masz niedaleko to jeździj i oglądaj poszczególne egzemplarze. Na zasadzie porównania sam sporo wywnioskujesz co do stanu poszczególnych modeli. Warto wziąć miernik grubości powłoki lakierniczej i pojechać z kimś oblatanym w temacie kupna samochodu.
Pamiętaj, że 1.9 TDI to bardzo pożądany silnik i ciężko jest dostać auto z takim silnikiem w dobrym stanie. Może w Leonie jest trochę łatwiej bo takie auto nie jest duże i jakoś bardzo reprezentatywne, żeby tłuc dużo km po nimieckich autostradach, ale nie należy zapominać, że jak Niemiec kupuje Diesla to nie po to, żeby robić 10 tyś rocznie.

Jeżeli masz jakieś inne auta na oku to najlepiej będzie jak się nimi przejedziesz. To na prawdę wiele wyjaśnia :smile:

rycho13 nie ośmieszaj się dalej na forum :roll:
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

26 Lip 2010, 07:49

Można powiedzieć że sprawa kupna już jest nieaktualna. Padło na F Focusa II 1.8 TDCI 115 km, 2005r 120 tkm , jakies opinie na temat tego auta, na co uważać?
missza
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Poznań

26 Lip 2010, 16:07

Za 15 tyś. kupiłeś Focusa z 2005 roku? :shock:

Jak możesz to wrzuć fotki...
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak zaplanować powrót z wakacji?
    Wracając z urlopu samochodem należy zadbać o odpowiedni odpoczynek, zaplanować postoje i utrzymywać prędkość zgodną z przepisami. Odpowiedni odpoczynek Kierowca powinien być wypoczęty i wyspany. Najlepiej podróż wcześniej ...

26 Lip 2010, 20:39

Nie za 15, skończyło się na 20 tys. Ma orgyginalne szyby z 2005 roku, prócz przedniej. Był puknięty z przodu w lewy bok, reflektor zderzak i nadkole malowane. tak wygląda ok.
missza
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Poznań

27 Lip 2010, 00:22

Jesteś pewny, że tylko puknięty? Żeby się nie okazało, że dzwon był aż do brzedniej szyby skoro jest nieoryginalna... Miejmy nadzieję, że była wymieniona bo np. uderzył w nią jakiś kamień.

Oby dobrze służył :smile:
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

27 Lip 2010, 07:15

Nigdy nie będę pewny. Niech sobie będzie nawet bardziej walnięty, byle się sprawował.
Nie ściąga go na boki, nic więc myślę że powinno być ok :oops:
missza
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Poznań

27 Lip 2010, 10:41

Ojj drogi użytkowniku, muszę Cię zmartwić, ale takie wałki wychodzą w praniu. No cóż, oby Ci fura służyła długie lata! Szerokości :)
- Na skrzyżowaniu niespodziewanie dostałem ataku daltonizmu.
Siwy600
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Miejscowość: Bielsko-Biała
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volkswagen Passat B5
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

27 Lip 2010, 11:14

Mam pytanie, ale nie chcę zakładać nowego tematu, bo w sumie szukam auta w tych samych granicach cenowych i to co tutaj wcześniej zostało napisane pozwoliło mi z pewnym stopniu określić się jaki samochód wybrać.

Rzecz w tym, że do końca września przebywam we Francji i zastanawiam się czy poczekać z kupnem samochodu aż do mojego powrotu czy jednak poszukać czegoś tutaj. Ceny z tego co do tej pory widziałem są tutaj trochę wyższe no i doliczyć trzeba koszty związane z przerejestrowaniem itp. Co byście mi doradzali?
miguel loco
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Francja

27 Lip 2010, 13:41

missza napisał(a):Niech sobie będzie nawet bardziej walnięty, byle się sprawował.

Nie wiesz co piszesz kolego... Tu chodzi o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli był mocny bity i kiepawo zrobiony to przy następnym uderzeniu (nie daj Boże) złoży się jak pudełko od zapałek.
Teraz jest to bez większego znaczenia bo już kupiłeś, ale lepiej, żebyś był na przyszłość uświadomiony...

miguel loco, fajnie, że nei zakładasz kolejngo tematu "co kupić do 15 tyś." i fajnie, że najpierw czytasz dopiero pytasz :) We Francji to chbya taniej masz samochody a nie drożej. Nawet patrząc w Polsce na sprowadzone to z Francji zawsze są tańsze, a z Włoch to nie wspomne.
Możesz się rozejrzeć. Może trafi się coś fajnego w dobrym stanie :smile:
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

27 Lip 2010, 14:57

Ja Ci już dam propozycję: Laguna Kombi albo Sedan
- Na skrzyżowaniu niespodziewanie dostałem ataku daltonizmu.
Siwy600
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Miejscowość: Bielsko-Biała
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volkswagen Passat B5
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

27 Lip 2010, 18:31

...drugiej generacji ;)
jacek04
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 153
Miejscowość: Kłodzko

27 Lip 2010, 21:30

MK2 za 2 dychy? :roll: Niestety raczej nic dobrego to to nie jest... a, że jedzie prosto? Jest wiele sztuczek, które to umożliwiają - sprawdzaj co jakiś czas opony ;)
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013