Samochód do 15000zł dla kawalera bez szaleństwa!

17 Wrz 2015, 17:35

Witam wszystkich serdecznie, jestem nowy na forum.

Obecna sytuacja z moim czterokołowcem zmusiła mnie do rozpoczęcia poszukiwań nowego wozu. Budżet jaki przewiduję to ok 15k, możliwe jest też zanizenie tej kwoty bowiem nie jestem wielkim zwolennikiem szpanowania samochodem bądź też jej przekroczenie jeśli byłoby to warte samochodu. Odnośnie auta? Ma być ekonomiczny, w miarę niedrogi w utrzymaniu i tyle. Nie mam pojecia czy rozgladac sie za dieslem czy benzyna. Obecnie jezdze Audi 80 B4 z 94r. 1.9 TDI wiec to już pradziadek i jest naprawdę w krytycznym stanie. Jest to wdzięczny samochód ( w rodzinie od 8lat) i na pewno się wysłużył. Moje główne trasy? Na pewno miasto (choc to za duże słowo bowiem jezdzac do pracy oraz wracajac z niej nie jestem zmuszony stac w korkach), do pracy mam w jedna stronę ok.15km i jezdze co dziennie. Miesięcznie robię jakieś 700-1000km. Swoje preferencje? No cóż, właściwie to ciężko powiedzieć, na pewno chciałbym coś w miare niezłego jeśli chodzi o moc, kiedyś uparłem się na Leona FR którym kilkarotnie miałem okazję jeździc z kumplem, miał tam 180 koni i muszę przyznać ze robilo to na mnie wrazenie. Jednak siedziałem także w A3 o mocy 150KM po chipie i myśle że byłoby to wystarczajace. Na pewno interesowałby mnie ciemniejszy kolor, choć nie ma to wielkiego znaczenia. Dodam także, że mimo tego iż jestem facetem to można powiedzieć, że jestem laikiem jeśli chodzi o motoryzację. Pochodzę ze Śląska.
Pozdrawiam!

Z czystej ciekawości i z dawnego uwielbienia dla tego samochodu; co o tym powiecie? [link do oferty na Allegro wygasł]

Kieruję to pytanie, jak wyżej wspomniałem, raczej z czystej ciekawości niż z możliwości rozważenia takiego samochodu

P.S. Jeszcze jedna sprawa. Przeglądałem forum i zauważyłem, że często polecacie samochody z gotową instalacją gazową. Ostatnio słyszałem, że lepiej kupić bez i ewentualnie samemu zamontować. Proszę o pomoc także w tej kwestii
Belik
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Audi 80 B4

19 Wrz 2015, 13:19

Masz jakąś ulubioną markę/marki?
Może rozejrzyj się za Audi A6 C5 z silnikiem 2.4 albo 2.8. Ewentualnie A4 z podobnym lub np. 1.8T.

Co do gazu to ciężko powiedzieć. Jak dobrze chodzi to w sumie można brać używany. Najwyżej będzie do wymiany reduktor lub wtryskiwacze, ale to nie jest drogie. Z drugiej strony samemu montując możesz sobie wybrać instalację na podzespołach, które ci pasują. Tylko wtedy trzeba doliczyć te 2.5-3 tysiące, które się później zwrócą, a auto z gotowym gazem będzie w cenie tego bez.
jerzye46
Początkujący
 
Posty: 110
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: BMW
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

19 Wrz 2015, 14:06

Belik napisał(a):Ma być ekonomiczny, w miarę niedrogi w utrzymaniu i tyle.


Żadne A6, bo nie jest tanie w utrzymaniu, a dużo pali. Myślę, że A3 1.8T będzie dobrym kompromisem. Możesz zerknąć jeszcze na Skodę Octavię I, VW Golfa IV z tym samym silnikiem.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

06 Paź 2015, 18:15

Co powiecie na:
1. Rover 75 1.8 T + LPG
2. Kia Ceed z jakim silnikiem ewentualnie? Czy do któregoś pasuje LPG?

Odnośnie pierwszego wyczytałem na forum że bywaja problemy ze sprzęgłem (dokładnie wysprzęglik i coś jeszcze). Poza tym dużo pozytywnych opinii, ale kiedyś kumpel naopowiadał mi o tym samochodzie i chyba mam jakąś zadrę w głowie.
Odnośnie Ceeda to nie wiem nic z tym, że jest dosyć tani i jeździ nim policja?

Prosiłbym o pomoc

P.S. A co powiecie na Leona 1.9 TDI 150KM - czy warto go rozważać? Wiem że to diesel i dlatego sam nie wiem :(
Belik
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Audi 80 B4

06 Paź 2015, 19:42

Cee'da nie kupisz w tym budżecie
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Paź 2015, 19:55

Większość Leonów w tej 150-konnej wersji będzie zajeżdżona. Rover 75 fajny wybór, chociaż ja wolałbym 2.5 V6. :)
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Baryłka ropy naftowej i jednostka objętości
    Baryłka ropy naftowej to standardowa jednostka miary stosowana w przemyśle naftowym do określania ilości ropy naftowej. Jedna baryłka odpowiada 42 galonom amerykańskim lub około 159 litrom. 1 bbl (baryłka ropy naftowej) = ...

06 Paź 2015, 20:23

Za czyms takim [link do oferty na Allegro wygasł] ?

Koszt utrzymania 1.8 a 2.5 to pewnie spora różnica cenowa?
Belik
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Audi 80 B4

06 Paź 2015, 20:32

Zerknij na usportowioną wersję Rovera znaną jako MG ZT:
[link do oferty na Allegro wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

07 Paź 2015, 09:27

Witam, mam 21 lat i też poszukuję samochodu do 15tys. pln. 8)
Potrzebuje samochodu do miasta, głównie jeżdżę sam, bądź z dziewczyną.

Znalazłem 3 opcje, ale mam dylemat jak to zawsze bywa :)
Z góry dziękuje za wszystkie opinie... :ok:

1. Renault Twingo GT 2008 1.2 100 koni benzyna, sportowa igiełka :D przebieg: 38tys km
2. Honda Civic Hatchback 2006 (nowa kasta), 1.8s 140 koni, benzyna przebieg 114tys km
KOROZJA?
3. Peugeot 307 CC Cabrio (2006) 2.0 Diesel 136 koni, przebieg 160tys km
ELEKTRONIKA?
thepitivier
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 21 12 2000
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nissan Almera
Silnik: 2.2 di
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

07 Paź 2015, 09:38

Załóż nowy temat, ale;
Twingo - tanio
Civic - tanio,za 15k to VII gen nie VIII
Peugeot - też coś tanio.

@Do autora tego tematu.
Natknąłem się na taką Lancię,klubowa;
http://forum.lanciapolska.org/viewtopic.php?f=9&t=69746
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

08 Paź 2015, 15:12

Czy zarówno Rover jak i Lancia nadają się do zagazowania?
Co sądzicie o cenach? Są ok/zaniżone/zawyżone?
Belik
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Audi 80 B4

08 Paź 2015, 20:12

ROVER nie będzie miał problemów z LPG a o Lanci musiał byś doczytać na forum.
Wstawiłem ten konkretny egzemplarz bo natrafiłem na niego w internecie i jak dla mnie zadbany,bomba :naughty:
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

09 Paź 2015, 14:36

Belik napisał(a):Za czyms takim [link do oferty na Allegro wygasł] ... 76429.html ?

Koszt utrzymania 1.8 a 2.5 to pewnie spora różnica cenowa?


Bardzo przyzwoity egzemplarz i jak najbardziej wart tych pieniędzy.Co prawda nie wiem jak sprawuje się automatyczna skrzynia biegów ale z tego co słyszałem eliminuje ona problemy wysprzęglika i pompki sprzęgła a to ogromny +

Sprzedawca trochę się zagalopował porównując 75 do merca E :mrgreen:
Z wyglądu niczym mercowi nie ustępuję, wręcz go przewyższa jednak jakością i komfortem bliżej roverkowi do c-klasy.

Polecam 1.8t, to najlepszy w 75 silnik w kwestii osiągi/ koszty utrzymania.
Ja mam zwykłe 1.8 i jest trochę za słaby...
2.5 V6 ma dobrą kulturę pracy jak przystało na 6 cylindrów. Jest też najżywotniejszy spośród benzyniaków rovera jednak będzie trochę droższy w utrzymaniu. Jednak i tak warto się na niego skusić.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

09 Paź 2015, 14:50

Ogólnie jestem fanatykiem rover-ów miałem już 8 i polecam odwiedzić stronę roverki przed zakupem 75 z silnkiem 1,8
allegro1938
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 20 10 1992
Auto: NVM

09 Paź 2015, 17:54

allegro1938 napisał(a):polecam odwiedzić stronę roverki przed zakupem 75 z silnkiem 1,8

A ja nie polecam forum roverki...zaślepieni fanatycy
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995