Samochód do 20 tysięcy plus minus

31 Sie 2015, 18:40

Witam, szukam auta do 20 tysięcy, mogę w razie potrzeby dopłacić tysiąc lub dwa ale wiadomo, tańszymi cenami nie pogardzę.
Mam pewnie dziwne wymagania bo chcę mieć samochód z pazurem ale spalania też nie chcę zbyt dużego, najlepiej średnia poniżej 9l/100 km, chociaż takiego trudno znaleźć :)
Samochód najlepiej rocznikowo od 2002r w górę. Paliwo, obojętnie, skrzynia biegów manual. Mój przebieg roczny nie jest zbyt duży, jestem z Krakowa więc w miarę możliwości oszczędzam samochód i jeżdzę komunikacją miejską ale w wakacje dużo zwiedzam zagranicy i w efekcie parę ładnych kilometrów się zrobi.

Upatrzylem dwa typy samochodów czyli Mazda 3 I oraz Peugeot 407 136km Diesel, jestem zwłaszcza za tym drugim samochodem gdyż wydaje mi się dobrą opcją (przedewszystkim ze spalaniem) chociaż aż takiego pazurka w osiągach chyba nie ma :)

Także proszę o doradzenie, ocenienie podanych wyżej propozycji oraz oczywiście podanie swoich bo po to założyłem temat. Jak coś to nie bijcie za małą wiedzę samochodową i też jak podałem zbyt mało informacji to proszę o zwrócenie uwagi :) Zdaję się na Was i czekam na propo.
aqq93
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 28 11 2013
Auto: Nie mam

31 Sie 2015, 18:48

Diesel w mieście to więcej szkody niż pożytku.
Ode mnie Honda Civic VII 1.6 / Toyota Corolla E12 1.6 / Mazda 3 1.6 jeszcze możesz zobaczyć Peugeota 307 1.6.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

31 Sie 2015, 18:58

Dzięki za propozycje, chciałbym się jeszcze dowiedzieć dlaczego twoim zdaniem jest więcej szkód niż pożytku, posiadam małą wiedzę samochodową i mógłbym się doedukować :)

A co do peugeota 407 to są też oczywiście benzyniaki które mogę wziąć pod uwagę
aqq93
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 28 11 2013
Auto: Nie mam

31 Sie 2015, 19:11

Diesel na krótkich odcinkach dużo pali,więcej podzespołów do wymiany co generuje koszta (dwumasa,wtryski,turbo potrzebuje ochłodzenia po jeździe o czym większość ludzi zapomina i od razu wyłącza silnik) np.
Diesel jest dobry jak ktoś dużo jeździ,leje cały bak i jeździ.

407 - ma problemy z elektroniką.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

31 Sie 2015, 19:33

Szybko przeklniesz 407 w Krk :wink: słaby zawias (wielowahacz drogi w remoncie) , wszędzie haczysz przodem, czasami nawet na śpiących policjantach :mrgreen:
Ode mnie Citroen C5 (nie bój się pneumatyki - jest trwalsza niż zwykły zawias), z aut z pazurem Lex IS, Mondeo mk3 2.5 V6 (dobry do LPG), Astra/Vectra 2.0t, Focus mk2 przed liftem
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

31 Sie 2015, 23:37

Co do tego Forda Focusa mk2, mógłby mi przypaść do gustu, zwłaszcza tez z silnikiem 2.0 145km jakieś opine o nim? A ten ST to napewno marzenie ale pewnie za duże spalanie jest jak to sportowa wersja, chyba, że się mylę?

I jakieś inne propozycje, żebym miał jeszcze z czego wybierać :D
aqq93
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 28 11 2013
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW Concept X6 2007
    BMW Concept X6 ten przedprodukcyjny samochód koncepcyjny jest pierwszym na świecie autem typu SAC (Sports Activity Coupé). Koncept prezentuje wizję BMW scalającą cechy modeli BMW X z atrybutami typowymi dla ...
    Uważaj na czarny lód na drodze - niewidoczne zagrożenie
    Gdy temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi kilka stopni na plusie, a nocą spada poniżej zera, są to sprzyjające warunki do powstawania tzw. czarnego lodu, czyli prawie niewidocznej, cienkiej warstwy zamarzniętej wody pokrywającej ...

01 Wrz 2015, 07:55

aqq93 napisał(a):Co do tego Forda Focusa mk2, mógłby mi przypaść do gustu, zwłaszcza tez z silnikiem 2.0 145km jakieś opine o nim?


Według mnie to optymalny silnik do tego auta. Miałem go w służbowym Mondeo mk4 i radził sobie trochę średnio (tzn. nic się z nim nie działo, tyle, że auto było trochę mułowate), ale w dużo lżejszym Focusie będzie na pewno o wiele lepiej. Ładnie brzmi, padają w nim incydentalnie cewki zapłonowe (tak wyczytałem na forum Focusa, u mnie było wszystko ok), niektórzy go gazują, ale nie jest to zalecane. Ogólnie bardzo przyjemny silnik, sam w chwilach złości na swoją Hondę myślę o jej zamianie na takiego Focusa :wink:
Jeden minus - sporo pali, w mieście będzie to spokojnie 11 l./100km (w Mondku wyświetlacz pokazywał mi często 12 l., ale tankowałem z taką częstotliwością, że mam wrażenie, iż było to dużo więcej :D ).
ST to już będzie smoczysko, no i w Krakowie będzie ciut za twardo na tych Waszych dziurach :)
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

02 Wrz 2015, 22:22

Odświeżam, czekam jeszcze na inne propozycje :) powtórzę kryteria, w miarę szybki samochód i z dobrym spalaniem jak na niezłe osiągi, benzyna z ew. lpg, skrzynia manual.

@Up może palił tyle bo jechałeś na automatycznej skrzyni :D mi się wydaje że focus 2.0 będzie palił mniej od takiego peugeota 407 2.0 lub innych samochodow o podobnej liczmie KM w silniku :?:
aqq93
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 28 11 2013
Auto: Nie mam

03 Wrz 2015, 06:40

W Mondku miałem na szczęście manuala ;) też mi się wydaje, że Focus 2.0 będzie palił mniej niż 407 2.0- ten drugi jest cięższy. Jeśli ważne jest dla Ciebie spalanie przy dobrej dynamice poszukaj wymienionej wcześniej Hondy Civic VII 1.6 albo większej benzyny z LPG - najlepiej BMW E46 z rzędową szóstką ;)
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna