Samochód do 25 tys

21 Lut 2010, 00:46

Witam, przyszła pora na zmianę samochodu. :) Proszę was o pomoc w znalezieniu modelu samochodu, który będzie najlepiej spełniał moje kryteria, a są one następujące:
-Cena 25 tys., przy czym jeżeli będzie samochód warty dołożenia trochę forsy, pisać :)
-diesel
-hatchback albo SUV, bądź ładne, zgrabne kombi.
-rocznik minimum 2001 przy czym czym młodszy tym dużo lepiej
-mała awaryjność, więc raczej niemieckie i japońskie samochody ;)
-wygoda, komfort
Rozglądałem się za audi a3 jednak chciałbym jakiś nowszy samochód w tej cenie. Patrzyłem też na Freelander'a jednak czytałem, że jest dość awaryjny.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc i prosiłbym o jakąkolwiek argumentacje czemu tak, a nie inaczej.
hose721
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Łódź

21 Lut 2010, 09:08

a co sądzisz może opelek astra III 1.7 lub 1.9 dizelek np.
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
albo może coś z mazdy np 3
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
albo suv
[link do oferty na Allegro wygasł]
Saper
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: oborniki

21 Lut 2010, 09:52

Według mnie idealną propozycją dla Ciebie będzie VW GOLF IV 1,9TDI. Masz tutaj pare przykładów tych Golfiaczków.
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
vw
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 354
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda Octavia RS
Skrzynia biegów: Manualna

21 Lut 2010, 09:59

hose721 napisał(a):Rozglądałem się za audi a3 jednak chciałbym jakiś nowszy samochód w tej cenie.


Jeżeli szukasz czegoś podobnego to może warto spojrzeć na Seata Leona? Wszystko na bazie Golfa IV/Audi A3 więc stosunkowo mało awaryjny a do tego dynamiczne silniczki 1.9 TDI i nierzadko bardzo bogate wyposażenie. W tej samej cenie Leon będzie jakieś 2 lata młodszy od A3.
Creus
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 34
Miejscowość: CT
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Leon 1M
Silnik: 1.9 TDI 110 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

21 Lut 2010, 10:03

ja bym polecił leona. :mrgreen:
pozdrawiam
Creus :razz:
janow4
Początkujący
 
Posty: 120
Miejscowość: mława

21 Lut 2010, 12:43

Saper, Toyota RAV4 spoko, ale chcę jednak diesel ;) Seat Leon ciekawa oferta. A co właśnie z suv'ów?
hose721
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Łódź
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pagani Huayra - centralnie umieszczony wydech
    Samochody ze stajni Pagani zawsze słynęły z ekstrawaganckiego wyglądu i nie inaczej jest w przypadku następcy modelu Zonda, czyli Huayry. Tak samo jak w Lexusie LFA, wszystkie końcówki wydechu włoskiego auta skupiono ...
    Lexus LFA - nieznana historia legendy
    Lexus LFA, wyprodukowany w limitowanej serii liczącej tylko 500 egzemplarzy supersamochód, zaledwie w kilka lat od wejścia na rynek zyskał status legendy. Niezwykła jest również historia powstania tego modelu. ...

21 Lut 2010, 14:24

prosze coś z suv lecz niewiem do jakiej pojemności
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
coś z tych rodzajów ci podpasuje
Saper
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: oborniki

21 Lut 2010, 16:00

Wygodny i komfortowy po prostu niemiecka dusza a hiszpanski temperament.pozdro
hose721 napisał(a):Patrzyłem też na Freelander'a jednak czytałem, że jest dość awaryjny.
.
Nawet nie myśl o nim bardzo awaryjny.p
mimi
milutki5
Aktywny
 
Posty: 348
Miejscowość: małopolska

21 Lut 2010, 16:27

Według mnie ładnym, zgrabnym kombi jest chyba takie cudo:D:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Diablos
Początkujący
 
Posty: 75
Miejscowość: Jaroszowa

21 Lut 2010, 20:15

A wg mnie najlepszym wyborem bedzie Golf IV. Bardzo solidny i dynamiczny samochód i za 25 tys kupisz z full wyposazeniem. Ewentualnie Passata B5,ale jest juz troche wiekszy i nie wiem czy zmiescilbyś się w cenie bo dobry rocznik podchodzi pod 30tyś.
Alkomaty
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 376
Miejscowość: Warszawa

14 Mar 2010, 18:42

Stanęło na bmw 320d ;) Dziękuje wszystkim, którzy się wypowiedzieli :)
hose721
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Łódź

14 Mar 2010, 20:02

Bardzo Mądry Wybór, ale za tą kaskę może być ciężko znaleźć dobrą sztukę, aczkolwiek z początku produkcji na pewno coś trafisz.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

15 Mar 2010, 11:30

Trochę mało jak na dobrą 320, ale myślę, że jak dobrze poszukasz coś ciekawego znajdziesz...
osiol182b
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Opolskie

15 Mar 2010, 13:20

Ale ja już kupiłem... ;) Z zewnątrz prezentuje się ładnie, w środku gorzej. Ale zdaje sobie sprawę, że oprócz tych 25 tys, które wydałem na samochód, będę musiał wydać jeszcze trochę, by samochód sprawował się dobrze i był przede wszystkim bezpieczny. :) Jakie opony byście polecili? ;) Osobiście poszperałem po internecie i znalazłem takie:KLIK. Będzie to dobry zakup? Czy małe kopcenie z rury wydechowej na siwo to filtry? Poprzedni właściciel mówił, że przez 30 tys, które zrobił ich nie wymieniał, a nie chcę by był to problem z turbiną czy pompo-wtryskiwaczami. :)
hose721
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Łódź

15 Mar 2010, 15:51

No jak wnętrze wytyrane i kopci na ciemno to pewnie z pół bańki ma już lekko zrobione. :wink:
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW