Samochód do 25 tys. zł

Samochód do 25 tys. zł

07 Sty 2017, 15:41

Cześć!

Szukam dla siebie jakiegoś ciekawego autka. Obecnie mam fieste 1.4 w dieslu. Szukam raczej czegoś większego i szybszego (tak żeby przy wyprzedzaniu tira kostucha nie zasiadała na fotelu pasażera :D ) Roczny przebieg to ok 12-15 tyś.km, gdzie 85% to krótkie trasy do 10 km ale nie po mieście, wiec w korkach nie stoję :) Myślę, że diesel w moim przypadku będzie mało opłacalny więc raczej rozglądam się za jakąś benzynką. Dodatkowo mam uraz do diesli bo nie chcą palić przy silnych mrozach a auto mam pod chmurą. Ale może to tylko przypadek obecnego diesla? :angry: Dobrze, żeby była mało awaryjne, w miarę komfortowe, ekonomiczne i w miarę szybkie. Mam do wydania ok 25 tyś. zł. I te auta które mi się podobają są poza moim zasięgiem :cry: Więc myślałem nad: Laguną III GT, sabem 9-3, Opel vectra/signum, Megane III, Focus. Jestem w stanie troszkę nagiąć budżet ale tylko wtedy, jeżeli auto będzie na prawdę tego warte :wink:
Co byście poradzili/doradzili w tym przedziale cenowym i z takimi wymaganiami?
kazim22
Obserwowany

Prawo jazdy od: 16 10 1988
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: ford

Re: Samochód do 25 tys. zł

07 Sty 2017, 16:08

Przy takim przebiegu tylko i wyłącznie benzyna. Może uda się coś trafić z gazem to tylko na plus, ale i bez tego się obejdzie :) Laguna raczej nie ten budżet. Vectra w takim budżecie to dla mnie średni pomysł bo można kupić przynajmniej moim zdaniem jakieś ''świeższe'' auto, ale tylko i wyłącznie moja opinia. Megane III dość spoko opcja, ale ktoś bardziej obeznany musi się wypowiedzieć na temat 1.4 tce bo ja słyszałem pozytywne opinie o tym aucie, ale w 2.0T. Focus to klasyka, w tej cenie dostaniesz MKII po lifcie z 2.0 benzynką, która już sobie radzi, szczególnie ja porównasz Fiestę z foką :P Saab na samym końcu i tutaj dorwiesz fajną wersję z 2.0T, ale przed liftem prawdopodobnie. Może Fiat Bravo II z 1.4 z turbinką ? Osobiście sam choruje na to auto :P
Zwiadek
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 407
Silnik: 2.0 136
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

08 Sty 2017, 08:29

To bravo 1.4 z turbinką też nie głupi pomysł i nawet ciekawe autko :ok: Tylko 120 czy szukać 150 KM? I jak ktoś mógłby się wypowiedzieć o megance III czy warto? Kusi mnie Laguna III ewentualnie citroen c5 :roll: ale czy znajdzie się coś sensownego w tym budżecie?
kazim22
Obserwowany

Prawo jazdy od: 16 10 1988
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: ford

08 Sty 2017, 10:24

Ciężko będzie znaleźć 150km.
O ile na lagunę budżet jeszcze może wystarczyć to o c5 zapomnij (chyba że model do 2008). W "najnowszym" silnik 1.6 to szrot więc trzeba szukać 2.0/140 - a na ten trzeba te 33-35k przygotować
Invi
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 04 03 1924
Auto: volvo_s60_2004 / mazda_3_2016
Silnik: 2.5T/2.0
Typ: Sedan/Limuzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Turbodoładowany, benzynowy silnik 1.6 DIG-T 163 KM Turbodoładowany, benzynowy silnik 1.6 DIG-T 163 KM
    Nissan rozszerza ofertę cenionego modelu Qashqai o wersję z zaawansowanym silnikiem benzynowym DIG-T 163. Nowy, czterocylindrowy, turbodoładowany silnik 1.6 jest zgodny z rygorystyczną normą emisji spalin EURO 6 i zapewnia ...
    Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody
    Polska od lat ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w Unii Europejskiej – mówi najnowszy raport NIK. W ponad 90 proc. za ten stan rzeczy odpowiada indywidualne ogrzewanie budynków. Pomimo tego, że samochody ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili