Samochód do +/- 25 tysięcy złotych.

10 Gru 2016, 13:25

Witam. Od jakiegoś czasu przymierzam się do zmiany mojej Octavii na coś innego. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to +/- 25 tysięcy, aczkolwiek może być trochę więcej, oczywiście w miarę rozsądku. Interesują mnie tylko silniki benzynowe i B+LPG, moc raczej nie niższa jak 150KM, skrzynia biegów nie ma znaczenia. Jeśli chodzi o nadwozie, to potrzebuję czegoś pakownego, dobrze jakby to było kombi, aczkolwiek pakowny sedan też będzie w porządku. Wyposażenie nie musi być jakieś super hiper, ale takie rzeczy jak automatyczna klimatyzacja i pełna elektryka szyb to obowiązek, mile widziane grzane siedzenia. Samochodu używam głównie na krótkich trasach (10-15 km dziennie), ale zdarza się, że raz na dwa miesiące muszę pojechać w dłuższą trasę, jakieś 500 kilometrów w jedną stronę. Jak na razie w oko wpadły mi trzy samochody, VW Passat B6, Skoda Superb i Volvo V70. Zastanawiam się też nad Audi A8 D2, ale jest to samochód z wysokiej półki i musiałbym sobie przekalkulować czy mnie po prostu stać na jego utrzymanie. W każdym razie jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Z góry dziękuję za pomoc :)
Sage
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 05 04 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8T 150KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
0

13 Gru 2016, 22:22

odświeżam
Sage
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 05 04 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8T 150KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
0

13 Gru 2016, 23:47

W passacie nie ma silnika spelniajacego wymagania (takiego, który mozna byłoby polecić)
Superb z 1.8t bedzie ok, volvo również
Od siebie dorzucę peugeota 407 i vectre c/signum z 2.0T. Jeśli dorzucisz coś do budżetu to masz lagunę mk3, jesli dorzucicisz jeszcze więcej pojawia się citroen c5
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0

14 Gru 2016, 12:56

No właśnie w Passacie jest problem z benzyniakami, aczkolwiek znajomy z pracy ma B6 z 1.8 TSI i sobie go chwali. Jeśli chodzi o Superb'a to bardziej myślałem o wolnossącym 2.8 połączonym z automatem. Nad Peugeotem i Oplem się zastanowię. Z kolei C5 nie bardzo wchodzi w grę, bo za ładny egzemplarz trzeba dać około 35 tysięcy, więc sporo przekracza mój budżet. W normalnych warunkach bym się wstrzymał te 2-3 miesiące, ale zaczęła mi pukać panewka w Octavii i nie wiem jak długo pociągnie. W każdym razie dzięki za propozycję :ok:
Sage
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 05 04 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8T 150KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
0

14 Gru 2016, 14:37

Pod Volvem podpisuje się rekami i nogami.
Mam przyjemność czasami pośmigać s80 2.9 wolnossące 200KM, jednak w automacie jest trochę zamulone i nie idzie tak jak by się mogło wydawać.
Jeżeli chcesz mieć spokój to kup v70 z silnikiem 2.4 - gaz znosi bez problemu, komfort jakiego nie spotkasz w nowszych samochodach.
Armani29
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 31
Prawo jazdy: 08 04 2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 1.8 125KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005
0

14 Gru 2016, 16:25

Szczerze mówiąc to odpuscilbym 2.8 w superbie. V6, które już samo w sobie podnosi koszty utrzymania. Przy wiekszych przebiegach problemy ze szczelnoscią (a wiadomo jak to jest z tymi "mniejszymi" :ok: ). Jako wisienka bardzo słaby stosunek spalanie/osiągi, w połączeniu z automatem również spalanie podskoczy ( znajomy ma a6 c5 z tym silnikiem, automat, quattro, mieszka w malym mieście, połowa przebiegów poza miastem, spalanie w zimie potrafi dojść do 18/100).
Szczerze mówiąc to szukając czegoś 6-cyl zerknąłbym raczej w stronę e39 528/530. Z tym budzetem kupisz juz cos bardzo fajnego
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silnik 13B-REW - Mazda
    Na liście słynnych silników stosowanych w autach sportowych nie mogło zabraknąć jednostki Wankla. A skoro o silniku z wirującym tłokiem mowa, to na myśl od razu przychodzi Mazda i jej sportowy model RX-7. Prawdopodobnie ...

15 Gru 2016, 11:27

Na plus w Superbie z całą pewnością ilość miejsca z tyłu dla pasażerów, tego nie można jej odmówić, natomiast cała reszta łącznie z gamą silnikowa kuleje i wolałbym starsze 1.8T plus lpg jako zdecydowanie najlepsza opcja. Za 25k można mieć fajną Lagune III lub Vectre C ze świeższych roczników.
Dabtuner
Aktywny
 
Posty: 295
0

15 Gru 2016, 14:57

Laguna nie wchodzi w grę, po prostu mi się nie podoba :wink: Ale chciałbym Was zapytać co myślicie o Hondzie Accord VII, Subaru Legacy IV i Subaru Foresterze II? Wszystkie trzy mieszczą się w moim budżecie, jedynie do ładnego Forestera musiałbym dołożyć jakieś 2 tysiące. Jeśli chodzi o Vectrę, to zacząłem się nad nią poważnie zastanawiać, bo za 25 tysięcy można dorwać fajny egzemplarz z przyzwoitym wyposażeniem, nawet więcej, jutro jadę jedną obejrzeć.
Sage
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 05 04 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8T 150KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
0

15 Gru 2016, 15:11

Jakiegoś w miarę przyzwoitego accorda powinieneś już znaleźć, auto ogólnie ok
Jeśli chodzi o subaru to zastanów się nad kosztami - 4x4 i bokser, będzie się to znacząco różnić od takiej vectry. Oczywiście w żadnym wypadku nie hejtuję tych aut bo to również fajne propozycje, trzeba tylko brać pod uwagę ich "charakterystyczne cechy", które kosztują troszkę więcej
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0

15 Gru 2016, 20:33

Tylko, że w tej cenie to Accorda znajdzie z 2.0, a chłopak mówi o silnikach o troszkę mocniejszych :P
Zwiadek
Nowicjusz
 
Posty: 49
Prawo jazdy: 0- 0-2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 407
Silnik: 2.0 136
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
0

16 Gru 2016, 18:01

Pojawiła mi się nowa opcja, mianowicie brat chce sprzedać swoje Audi A6 C6 2.4 w manualu. Wiem, że samochód zadbany, sam go ściągał 4 lata temu ze Szwajcarii i jest dobrze wyposażony. Chce za nie 36 tysięcy, wstępnie nie byłoby problemu, żebym zapłacił mu 28 tysięcy teraz i resztę za jakiś czas, ale pytanie czy warto? Utrzymanie tego Audi jest porównywalne z A8 D2, które nie ukrywam, jest moim małym marzeniem, a w moim budżecie można znaleźć zadbany egzemplarz. Za A6 przemawia fakt, że znam całą jego historie od kiedy jest w rękach brata, jest bogato wyposażone i zadbane, ale jednak czy skoro koszta utrzymania są podobne, to nie lepiej kupić A8 D2, które jednak jest klasę wyżej, prezentuje się świetnie no i ten silnik 4.2 :naughty:? Mam nadzieję, że pomożecie mi wybrać chłodnym okiem :P
Sage
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 05 04 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8T 150KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
2

17 Gru 2016, 06:12

Kolego. Tak tylko informacyjnie. Zdajesz sobie sprawę że przegląd olejowy takiego samochodu to 4 razy Oktawia? Klocki i tarcze 5 razy Oktawia? Rozrząd 6 razy Oktawia? A zawieszenie z tyłu to cała oktawia? Czy to dużo? Normalnie w tej klasie ale w porównaniu do oktawi najmniejsza czynność serwisowa to będzie astronomiczne kwota. Mam nadzieję że zdajesz sobie z tego sprawę kupując 15 letnie "luksusowe" auto.
diddy79
Zaawansowany
 
Posty: 524
Prawo jazdy: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Talisman
Silnik: 1,6 dCi 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018
1

17 Gru 2016, 09:19

Oczywiście, że zdaję sobie z tego sprawę, nie mam 5 lat i wiem, że kupno samochodu to najtańsza rzecz. Dlatego też w pierwszym poście napisałem, że musiałbym sobie przekalkulować, czy mnie stać na jego utrzymanie. Dziś poprosiłem znajomego, który pracuje w Auto Landzie, żeby mi przygotował listę z cenami części (klocki, amortyzatory, wahacze, filtry itp.) zarówno do A6 C6 i do A8 D2, wtedy będę mógł sobie to na spokojnie przekalkulować. Po to też założyłem ten temat, żeby poznać opinię ludzi patrzących na to chłodnym okiem, bo ja powiem szczerze w tej chwili jestem napalony na Audi A8 i gdyby nie resztki rozsądku, to już dawno bym takowe miał w garażu :P
Sage
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 05 04 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8T 150KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
0

17 Gru 2016, 13:59

dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
1

17 Gru 2016, 15:39

Czyli wychodzi, że między A8 a A6 jakieś specjalnej rozbieżności nie ma, przynajmniej jeśli chodzi o zawieszenie, silnikowo drożej pewnie wyjdzie A8, bo V6 2.4 w A6 jest stosunkowo tanie w utrzymaniu (na pewno tańsze niż 3.0 V6 TDI). Szczerze mówiąc mam mętlik w głowie, muszę się z tym przespać. Swoją drogą świetne zestawienie, bardzo przydatne :ok:
Sage
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 05 04 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8T 150KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
0