Samochód do 40tys.

27 Wrz 2015, 18:23

Witam serdecznie,
w najbliższym czasie chciałbym kupić samochód. Chciałbym, żeby był to zakup na kilka lat (myślę, że min 5), więc zależy mi na jak najbardziej trafnym wyborze, dlatego proszę Was - znawców tematu o pomoc :wink:
Budżet: 40tys zł (może do 45tys jeśli będzie jakieś wyjątkowe autko)
Rejon: Małopolska, Kraków (spokojnie jestem w stanie wybrać się po samochód, nawet do 300km od Krakowa)
Użytkowanie: W tygodniu autko będzie służyło jako środek transportu do pracy, jakieś 60km dziennie. Proporcje miasto/trasa to 50/50. Czasami w weekendy będę chciał nim jeździć na dłuższe wycieczki. W sumie jakieś 20tys km rocznie.
Własne potrzeby: Preferuje nadwozia typu: sport coupe, sedan, hatchback. Chciałbym, żeby był to samochód dynamiczny, min 150KM, obojętnie diesel czy benzyna, gdyż nie wiem jaki silnik będzie lepszy w moim przypadku. Autko, obok którego nie da się przejść obojętnie :D Raczej ze skrzynią manualną, lecz możliwe, że konkretny automat też przejdzie, ale tylko z łopatkami :D Rozsądne koszty eksploatacji są również dla mnie istotne wraz z w miarę niską awaryjnością i dobrą dostępnością części. Zależy mi też na jakimś, w miarę dobrym wyposażeniu (klimatronik, wejścia AUX, USB, jeśli będzie możliwość to nawigacja). Samochody, które mi się podobają (kolejność nie przypadkowa, ale też nie zamykam się tylko na te modele) :
1. Hyundai Genesis Coupe silnik 2.0 bo na 3.8 mnie nie stać :roll: aktualnie jest to dla mnie nr 1 pod względem wyglądu, lecz mam obawy z powodu małej ilości tych samochodów i podejrzewam dużych kosztów eksploatacji
2. BMW 320 e90, e92
3. Audi A4, A3
4. Lexus IS
5. Opel Astra IV

Z góry dzięki za pomoc,
Pozdrawiam
Jokero
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 30 07 2013
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Nie mam

27 Wrz 2015, 18:46

W przypadku Lexusa w grę wchodzi tylko IS 250 ale ma wtrysk bezpośredni czyt. nie nadaje się do gazu. IS 220d, czyli diesel to szmelc. Za to nie jest taki drogi w eksploatacji jak przeładowane elektryką BMW e90.
Audi A4 tylko 1,8T i z quattro - na inne wersje szkoda kasy.
A3 nie ma dobry silników i niższa klasa.
Astra zwykłe popularne auto segmentu A3. Dobry silnik 1,4T.

Hyundai wbrew pozorom nie powinien być drogi w eksploatacji ale auto nie jest mi dobrze znane mimo. Problemem może być podejście mechaników, którzy tylko umieją naprawiać Audi, VW i Skody
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

28 Wrz 2015, 07:26

Przeanalizowałem to co napisałeś i wykluczyłem A3 i Astrę ze swojej listy. Natomiast BMW ( szczególnie w wersji coupe) jakoś jest głęboko we mnie zakotwiczone i na tym etapie ciężko mi je wykreślić :roll: Audi A4 też bardzo mi się podoba lecz może być ciężko zdobyć ją z tym silnikiem i jeszcze w quattro. Dużo poczytałem/pooglądałem o Hyundaiu i coraz bardziej nakręcam się na ten samochód (zdecydowanie nr 1 na razie dla mnie) :naughty: Wygląd, dźwięk i charakter tego samochodu jak najbardziej do mnie przemawiają, a i myślę że z osiągami i spalaniem nie będzie najgorzej. Jednak najbardziej martwi mnie dostępność tego samochodu na naszym rynku, a co za tym idzie dostępność i cena części. Z mechanikami też nie będzie kolorowo, no ale mam trochę znajomych i coś bym wymyślił. Jeśli są może na tym forum osoby, które wiedzą i mogą mi przybliżyć jeszcze bardziej ten samochód i wszelkie koszty z nim z wiązane to byłbym bardzo wdzięczny. Interesuje mnie również uniwersalność tego samochodu tzn. czy będzie się w tygodniu nadawał jako dupowóz do pracy, a weekendy jako sportowe cacko na szybsze wieczory lub na 3,4 osobowe wycieczki. Jeśli macie inne propozycje dla mnie to też chętnie poczytam.
Jokero
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 30 07 2013
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowe Audi S3 Sportback - oszczędne, szybkie i komfortowe
    Moc 221 kW (300 KM) i moment obrotowy 380 Nm, sprint od zera do 100 km/h w pięć sekund – nowe Audi S3 Sportback oferuje najlepsze osiągi w swojej klasie. Charakteryzuje się też wzorcową efektywnością: silnik 2.0 TFSI ...
    Ustąp pierwszeństwa na przejściu dla pieszych
    Choć główną funkcją przejścia dla pieszych jest umożliwienie bezpiecznego przedostania się na drugą stronę ulicy, to właśnie na pasach ginie najwięcej pieszych – w 2018 r. w takich okolicznościach śmierć poniosło ...