Samochód do 55 000zł

Samochód do 55 000zł

23 Lip 2011, 22:51

Witam,

Poszukuję samochodu nowego lub używanego (maksymalnie 3-letniego). Powinien być to samochód klasy kompaktowej lub auto miejskie (segment B), nadwozie 5 drzwiowe, hatchback. Co do wymagań, to silnik raczej benzynowy, o niewielkiej pojemności, raczej coś w rodzaju 1.4, wymagane jest również ESP.
Bardzo mile jest również widziana klimatyzacja automatyczna, jednak rodzi się tu moje pytanie odnośnie spadku mocy silnika, ponieważ wiele się słyszy opinii o drastycznym obniżeniu wydajności silnika i obrotów przy małych pojemnościach jednostki napędowej.
Mam również pytanie o wzrost zużycia paliwa, podsumowując, czy opłaca się dopłacenie tych średnio 2tys. zł za klimatyzację automatyczną biorąc pod uwagę powyższe wątpliwości.
Ważnym elementem w wyborze nowego samochodu są również warunki serwisowe u poszczególnych dilerów - gdzie mogę znaleźć najlepsze i najbardziej opłacalne warunki gwarancji?
Mam również wątpliwość odnośnie wyboru segmentu jeżeli chodzi o nowy samochód. Za posiadaną kwotę jestem w stanie kupić kompakta w podstawowej wersji lub samochód miejski w wersji bogatszej i z lepszym silnikiem. Obecnie jeżdżę pandą 1.1 i samochód jest po prostu za mały.
Z góry dziękuję za otrzymane rady i wskazówki.
gesus
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 Lip 2011, 22:13

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Renault 19 – historia modelu Renault 19 – historia modelu
  Ponad ćwierć wieku temu, we wrześniu 1988 roku Renault zaprezentowało kompaktowy model 19. Do 1995 roku był on sprzedawany także w polskich salonach. To jeden z najważniejszych modeli firmy Renault w ciągu ostatnich kilkudziesięciu ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti