Samochód do 8000

11 Lip 2012, 09:06

Jestem na etapie kupna samochodu, nie chciałbym wydać więcej niż 7000-8000.
Rzeczy, na których mi zależy w samochodzie:
- klimatyzacja
- dynamiczny silnik myślę, że przynajmniej 100-120KM
- w miarę oszczędne, odpadają wszelakie Omegi 3.0 V6, BMW 530i itd.
- nie wielki rozmiar, najlepiej 3drzwiowy hatchback, może też być niewielkiego rozmiaru 5drzwiowy uniwersał.

Oglądałem trochę ofert, wybór padł na Honda Civic VI.
Jest to dynamiczny i niezawodny samochód, super się prowadzi i w miarę oszczędny.
Jednak mam problem ze znalezieniem wersji 115KM w Małopolsce w rozsądnej cenie.

Jest jedna w Łodzi:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ale jest mało zdjęc, w dodatku źle napisana moc silnika – widać, że sprzedający się nie zna, a z Krakowa to kawał drogi jednak…ponad 500km w obie strony.

Jest jeszcze w Małopolsce:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Całkiem niezła gdyby nie 90KM…silnik 115KM jest pod każdym względem lepszy i w dodatku bardziej oszczędny.
No, ale jak nie znajdę 115KM to zostanie mi 90KM :(

Piszę tutaj, bo może macie jakieś inne propozycje. Może alfa...chociaż to cholernie drogie w obsłudze, może coś innego...
tipvip
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 06 2005

11 Lip 2012, 10:27

Ta od kobiety nie wygląda źle, seria.... ta druga to wypicówka na sprzedaż :D 1.4 wcale nie jest wyraźnie słabsze niż 1.5 114 koni....
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

11 Lip 2012, 11:37

Ja jakbym miał możliwość kupić od osoby prywatnej, to ku takiemu pojazdowi raczej bym się skłaniał. Komisiarze i handlarze zazwyczaj podpicują auto pod sprzedaż, bo z tego żyją. Zawsze możesz jechać zobaczyć tę komisową, ale zazwyczaj jak już dojedziesz na miejsce to rzadko kiedy takie auto ma wiele wspólnego z tym, które oglądałeś w internecie.
Los_Dawidos
Aktywny
 
Posty: 351
Prawo jazdy: 05 08 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
Paliwo: Diesel

12 Lip 2012, 07:49

Od kobiety niestety sprzedana już.
115KM się sprzedają jak świeże bułki :(
Zastanawiam się czemu Mondeo są takie tanie.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Co prawda nie jest mały, ale duże auto też ma swoje plusy, a ten jest dynamiczny dosyć.

Wiecie może czemu takie ceny akurat na mondeo? Auta podobnej klasy accord/avensis itd z takich roczników są grubo ponad 10k.
tipvip
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 06 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Design Vision GTI - światowa premiera nad Wörthersee
    Zlot GTI Wörthersee to kultowa impreza dla pasjonatów motoryzacji. W 2013 roku spodziewanych jest około 150.000 fanów modelu GTI. W dniach 8-11 maja austriackie Reifnitz będzie dla nich prawdziwą mekką. ...
    Magazyny energii z baterii samochodowych
    Toyota i Chubu Electric Power zawarły porozumienie w sprawie wspólnej budowy systemu magazynowania energii Storage Battery System na przemysłową skalę. Zostaną w nim powtórnie wykorzystane akumulatory z samochodów ...