Samochód do miasta -> priorytet niskie koszty utrzymania

Re: Samochód do miasta -> priorytet niskie koszty utrzymania

01 Gru 2016, 22:46

ja sie zmiesciłem ale w cyklu mieszanym 6 litrów ford fiesta mk6 a teraz widze zima idzie temperatura spadła i podskoczyło mi do 7 litrów
silnik osiaga temperature 90 stopni po ok5 km (musze zmiezyc) latem to juz 2 ,3km
merkaba12
Początkujący

Prawo jazdy od: 18 03 2003
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: ford
Silnik: 1,3 44
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
Ostrzeżenia: 1

02 Gru 2016, 06:23

Miałem fiestę 1.6 (100 km) i ST (150 km). Optimum dla tego samochodu to ta pierwsza jednostka - minus to to, że jest faktycznie bardzo rzadko spotykana u nas na rynku (sam ściągnąłem od Niemca). Samochód był idealny do miasta, bezawaryjny. Jeśli chodzi o to, ile paliła ta pierwsza wersja to raczej bliżej 7,5 litra. Aczkolwiek frajdę z jazdy też potrafiło to autko dać.

Swoją drogą fiestę teraz ma sąsiad i śmiga ją aż miło :)
erde
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 11 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: BMW 320ci e46
Silnik: 2.2 170KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

02 Gru 2016, 07:19

To dobrze bo ja już zwatpilem w te spalania.

Nadal nie okreslilem 1 modelu do poszukiwań bo wiadomo jak się szuka wszystkiego to się nic nie znajdzie.

Wczoraj spodobała mi się panda 2 1.4 to jest jakaś wersja abarth ale lekko przekracza budzet. Prócz tego te same typy co wczesnie.

Przez chwilę kolega mnie namawiał właśnie na e46 compact ale auto fajne lecz nie przekonuje mnie swoją ekonomia a bmw już kilka mialem.
Hater92
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Bmw e36
Silnik: 2.5 170km
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    "Samoczyszczący się" samochód Nissana
    Mycie samochodu to niezbyt przyjemna, a w dodatku kosztowna konieczność. W odpowiedzi na to Nissan rozpoczął testowanie innowacyjnej powłoki lakierniczej, do której nie przylega błoto, woda ani zwykły brud. Być może ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006