Samochód do tuningu

07 Cze 2015, 17:13

Myslalem ze za ta kwote ktora mialem na poczatku starczy ale po wypowiedziasz waszych widze ze nie to podwyzszam budzet ,troszke mam.Chce tak samochod ztuningowac zeby jezdzil dobrze i bezpiecznie.
snaks
Nowicjusz
 
Posty: 33
Prawo jazdy: 04 04 2015
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: nie mam

07 Cze 2015, 17:20

Na prawdę zastanów się nad tym:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Zamiats tuningów zrób remont by doprowadzić silnik do fabrycznych parametrów. W tak lekkiej budzie z m30b35 samochód będzie latał i zwijał asfalt spod kół ;)
Na paliłeś się na to turbo i kompresory jak łysy na grzebień. Prawda jest taka, że sam tego nie zrobisz a za profesjonalną robotę liczą sobie grubą kasę.
Pora porzucić dziecięce marzenia i spojrzeć trochę trzeźwiej na sprawę.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

07 Cze 2015, 17:20

Z każdym postem autora poprawia mu się humor :D
Młodzieńczy entuzjazm to bardzo istotna cecha, takich ludzi nam potrzeba aby zmienić coś w tym kraju :D no ale trzeba wiedzieć kiedy spasowwć
Moja rada jest taka. Widzę, że prawko masz od niedawna, a więc w Twoim przypadku ładowanie 200KM czy 300KM na budę wagi piórkowej jest, mówiąc delikatnie, mało rozsądne. Widać, że jesteś pokoleniem wychowanym na filmach typu "Szybcy się wściekli" i mając kartonik, przepraszam, plastik w kieszeni uważasz się za kierowcę wyścigowego :mrgreen: kup sobie jakąś starą Ibizę w tedeiku 110KM za 5-6k, doprowadził do stanu używalności, wczuć jakiś program. Następnie ogarnij te 130 czy 140 kucy w budzie wagi koguciej ale w jeździe sportowej a nie w dawaniu do pieca na byle prostej bo to potrafi każdy :roll: jak już będziesz umiał jeździć oraz portfel na to pozwoli rób dalej wozidło, czyli gwint wlot-wylot powietrza, może większe ciśnienie doładowania, większy IC. Po kilku latach oswajania się z mocą większą niż 5 kucy w "L" zrobisz sobie tego wymarzonego Civa ze sprężarką, chyba, że wczesniej zrozumiesz, że to nie ma sensu i są lepsze sposoby na szybką jazdę :roll:
Wtedy to będzie miało ręce i nogi.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

07 Cze 2015, 17:23

Też musisz się zdecydować jakiej furki szukasz.
Ma to być furka na co dzień ładnie wyglądająca i czasem stanąć na kresce czy osiągi główny plan a wygląd to "obojętny".
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

07 Cze 2015, 17:29

Wogóle teraz zatrybiłem :mrgreen: myślisz o tuningu mechanicznym a gdzie chcesz tym jeżdzić? Bo chyba nie normalnie na drodze,patrząc teraz na nowe przepisy długo nie ujeżdzisz.
Zobacz tą Ibize którą wkleiłem,auto naprawde dobrze utrzymane a 150km wystarczy spokojnie. Reszte kasy przeznacz na ładne alufelgi,dopieszczenie itd.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Cze 2015, 17:57

Macie rację troszkę mnie wyobraznia poniosła :D
Ta Betka jest idealna ,jestem pasjonatem audio :D
Chciałbym wymienić zestaw audio opłaca się?
snaks
Nowicjusz
 
Posty: 33
Prawo jazdy: 04 04 2015
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen Polo R WRC - premiera w Monaco
    Od 2013 roku, począwszy od legendarnego Rajdu Monte Carlo (15 – 20 stycznia), Volkswagen będzie brał udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA (WRC). W sobotę 8 grudnia, przed 250 zaproszonymi gośćmi i dziennikarzami ...

07 Cze 2015, 18:10

A może MG tylko że jak już ma mocniejszy silnik to tuning nie jest potrzebny:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wszystkie linki przykładowe (mało tego jest na sprzedaż)
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

07 Cze 2015, 20:24

snaks napisał(a):Chciałbym wymienić zestaw audio opłaca się?

czy się opłaca to różna kwestia :D Większości wystarczy dźwięk silnika ale jak lubisz takie mody to warto coś dobrego dołożyć. Świetne fabryczne nagłośnienie ma marka Lexus, ponieważ jedna z wiodących i luksusowych firm zgodziła się im je zaprojektować, dlatego, że mieli bardzo dobrze wygłuszone wnętrza.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

07 Cze 2015, 20:44

mogę prosić o przykład zestawy audio od lexusa?
albo jaki zestaw od lexusa mozna zastosowac do e30 bedzie pasować.
snaks
Nowicjusz
 
Posty: 33
Prawo jazdy: 04 04 2015
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: nie mam

07 Cze 2015, 21:41

a marka alpine dobre glosniki robi?
snaks
Nowicjusz
 
Posty: 33
Prawo jazdy: 04 04 2015
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: nie mam

07 Cze 2015, 21:47

snaks napisał(a):a marka alpine dobre glosniki robi?

Tak. Robi też dobre radia. Bo z takimi mam do czynienia na co dzień.
Dobre głośniki ma na pewno firma Hertz.
DamianCAR
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: E36, Opel Vectra C
Silnik: m50b25, 2.0T + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

08 Cze 2015, 17:31

snaks napisał(a):albo jaki zestaw od lexusa mozna zastosowac

tam się nic nie pcha, bo seria gra bardzo dobrze oczywiście jeśli mówimy o słuchaniu muzyki a nie waleniu
Znam gościa, który władował w audio 8tys. w BMW e34 525tds kombi i tylko waliło głębokim basem, a do normalnej muzyki było do dupy. Chyba chciał zagłuszyć klekot silnika :mrgreen:

1. Zastosuj w maty wygłuszające - wyciągasz całe wnętrze i oklejasz wszystkie panele od środka. Bez tego nie ma mowy o dobrym audio. W takim e30 czy Civicu to konieczne.
2. Jak chcesz coś pomiędzy ceną, a jakością to właśnie Alpine, Kenwood (próbowałem obydwu marek i były dobre). Dokładnych modeli nie podam, bo bardzo szybko coś nowego wychodzi. Wysoka półka to np. Bang&Olufsen, BOSE itp. To już dla prawdziwych świrów muzycznych, bo dobry zestaw będzie więcej kosztował niż to auto :D
3. Ładuj zestaw 6.1, czyli głośniki przednie z oddzielnymi tweeterami. Na tył jakieś większej średnicy bez zintegrowanych tweeterów. W bagażniku jakiś dobry subwoofer z wzmacniaczem. To taki zestaw rozsądny. Większej ilości głośników nie podłączysz do standardowego radio.
4. Jak chcesz się bawić w 7 lub więcej głośników musisz wygospodarować kasę i co ważne miejsce na dodatkowy wzmacniacz sterowany z radio. Tutaj polecam forum o tej tematyce.
5. Nie żałuj na okablowaniu. Mają mieć porządne przekroje izolację, a i ekranowanie nie zaszkodzi (szczególnie subwoofera). Ja za kabel do suba z dodatkowym sterowaniem "+" dałem ponad 50zł i i tak nie był najdroższy i nie budowałem super audio :ok:
6. Jak auto będzie rozklekotane to żadna radocha z audio jak plastiki czy blacha będą rezonować.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

08 Cze 2015, 20:42

moge prosic link do forum o audio
snaks
Nowicjusz
 
Posty: 33
Prawo jazdy: 04 04 2015
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: nie mam

08 Cze 2015, 20:48

Może mamy jeszcze za Ciebie założyć temat?
https://www.forumsamochodowe.pl/car-audio-cb-radio-mapa-nawigacja-vf15.htm
Szukanie nie boli :yes:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

08 Cze 2015, 21:18

polecam elektroda.pl ;)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010