Samochód dostawczy - 40tys. zł.

01 Wrz 2014, 09:31

Witam,

Przymierzam się do zakupu samochodu dostawczego. Pod uwagę biorę kilka modeli:

Renault Master
Citroen Jumper
Fiat Ducato
Iveco Daily
Ford Transit

- samochód musi być wyposażony w duży bagaż (maxi), klimatyzację, hak i podwójną kabinę 6-7 osób.
- roczniki zapewne między 2008-2011.
- reszta oprócz dobrego stanu technicznego mało istotna.
- budżet 40tys. zł


zwracam się z pytaniem, co waszym zdaniem najlepiej sprawdza się w praktyce biorąc pod uwagę CAŁOKSZTAŁT (blacha, awaryjność, żywotność itp.)

jeśli ktoś zna mocne i słabe strony to proszę śmiało...;]

postawcie się w mojej sytuacji i wybierzcie auto godne polecenia;]

pozdrawiam kuskus101
kuskus101
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 21 09 1986
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Iveco Daily
Silnik: 2.9
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

07 Paź 2014, 07:42

Ja mam jumpera od 3-4 miechów. Używany, rocznik 2008, 40 tys przebiegu. Dałem za niego ok 30 tys w Elatnelu w Łodzi – jeśli masz okazję podjechać do Łodzi to radzę ich sprawdzić, bo mają opcję dowiezienia w różne miejsca Polski. Samochód póki co sprawdza się dobrze. Miał wszystkie przeglądy, więc <odpukać> nie mam żadnych problemów jeśli chodzi o awaryjność, z tego co słyszałem o tych samochodach to są naprawdę opłacalne, potrafią sporo zjeździć, awaryjność nie jest wielka, co do blachy to trudno mi coś powiedzieć. Generalnie jeśli miałbym polecić, to spokojnie polecam :) Ja jestem zadowolony z zakupu choć najpierw rozważałem kupienie Volkswagena Caddy, no ale staneło na tym Citroenie i też jest dobrze :)
rychu69
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 17
Auto: citroen

27 Paź 2014, 17:42

Ja jestem fanem w szczególności marki Mercedes (dotyczy to zarówno osobówek, jak i dostawczaków). Jednym słowem Mercedes wie co to solidność i jakość :)
mark87
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Racibórz
Auto: Mercedes Sprinter

21 Lis 2014, 11:20

Dokladnie, ja tez :)
RallyMan666
Nowicjusz
 
Posty: 38
Prawo jazdy: 0- 8-2002
Auto: Audi A3
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna

09 Gru 2014, 10:32

@mark – merce wiadomo, marka sama w sobie, tutaj komentarza nie trzeba ;) Tam gdzie kupowałem swoje auto to mercedesy tez były, w ładnym stanie nawet, ale ja jakoś nie byłem do końca przekonany. Jakoś od początku nastawiłem się albo na Volkswagena albo na Citroena :D
rychu69
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 17
Auto: citroen

03 Mar 2015, 11:54

Nie bardzo rozumiem czemu chłopaki powyżej tak usilnie promują mercedesa :) Prawda jest taka, że w tej chwili mercedes (jako dostawcze) to dziadostwo - drogie, awaryjne i rdzewiejące (sprawdź sobie grubość powłoki lakierniczej nowych merców:))
A tak naprawdę wystarczy spojrzeć czego najwięcej jeździ na ulicach - i okazuje się, że jest to Fiat Ducato i pozostałe z PSA (Boxer, Jumper). Zdecydowanie najlepsza relacja ceny do jakości. Ducato ma jeszcze przewagę nad Citroenem i Peugeot w kwestii silnika - ivecowski MultiJet.
A najlepszą recenzją będzie to, że nawet wypożyczalnie, http://www.edostawczy.pl, wynajmują te samochody, a tam nie ma zmiłuj się :wink:
Kuba81
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 0- 0-1998
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: fiat ducato
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Classic Car Festival w Tokio - zabytkowe perły
    Zabytkowe samochody mają swój nieodparty urok, o czym już po raz kolejny mogli się przekonać goście tegorocznego Classic Car Festival zorganizowanego przez Toyota Automobile Museum. W imprezie wzięły udział najpiękniejsze ...
    Hyundai i20 1,0 T-GDi MT o mocy 100 KM
    Hyundai i20 posiada silnik benzynowy generujący równe 100 KM o pojemności jednego litra i tym samym umożliwia on sprint do "setki" w czasie 10,7 sekundy. Napęd przekazywany jest za pomocą manualnej skrzyni biegów ...