Samochod (glownie) na wycieczki - 5-8k

16 Wrz 2014, 22:22

Koniu napisał(a):Przeca Carisma jest większa. Sedana miałem Astre kiedyś i tragedii nie było

Bardziej sie boje nie rozmiaru, tylko zawieszenia, ale moze tylko sobie wmawiam ze jest nizej.
moriraaca
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Nie mam

16 Wrz 2014, 22:57

Widać że jest niżej, zresztą jest w opisie:
"-zawiesznie sportowe HEICO
-sprezyny obnizajace JAMEX"

Więc nie tylko niższe ale i pewnie(?) twardsze. Do zabawy tak, ale do codziennej jazdy po polskich drogach...

moriraaca napisał(a):ale czy przy jazdach w gory ze sprzetem, czesto na gorszej jakosci drogach, czasem gruntowych, da rade


Nie za bardzo. Przede wszystkim będziesz musiał zmienić całe koła, bo z niższym profilem opon to na dziurach będzie kompletna tragedia. I tak jazda nie będzie najwygodniejsza, a poza tym wtedy już nie będzie tak wyglądać (jeśli faktycznie się to tak podoba).

Zawsze możesz kupić normalną Carismę, sporo ich.
krzycho
Początkujący
 
Posty: 107
Prawo jazdy: 0- 0-2002
Auto: Peugeot 207
Silnik: 1.4 16V
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2010

16 Wrz 2014, 23:48

No to wyjasnione, czytanie ze zrozumieniem sie klania, dzieki. Szkoda, no ale coz.

To jeszcze dorzuce cos nowego, co myslicie?
1. [link do oferty na Olx wygasł]
2. [link do oferty na Olx wygasł]
moriraaca
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Nie mam

17 Wrz 2014, 06:19

Mazda dostała z tyłu poza tym wygląda ok.
Rover bardzo ładny ale bym odpuścił gdyż może okazać sie za mały na Twoje potrzeby.

Co do zawiasu w Cari to da rade na naszych drogach,kolega w Golfie IV ma obniżony zawias o -50mm i jeżdzi ba zapier... bo on spokojnie nie umie jeżdzić :mrgreen:

zobacz na te linki:
[link do oferty na Olx wygasł] - troche mało zdjęć.
[link do oferty na Olx wygasł] - tylko niewiem czy chcesz kombi?
[link do oferty na Olx wygasł] - pomyłka z mocą,66kw czyli daje 90km.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Wrz 2014, 10:22

Da radę, w sensie że się nie rozpadnie i przejedzie gdzie ma przejechać to tak. Ale na dłuższą metę to coś takiego trzeba naprawdę lubić. Jeździłem chwilę parę lat temu A4 po takim wieśtuningu, zmienione praktycznie wszystko poza tym co ważne (czyli silnikiem). Przez chwilę nawet było to ok, tyle że czuć w plecach każda dziurę i próg, a ciągłe pierdzenie niby "sportowego" wydechu szybko robi się irytujące i boli od tego głowa. Jakbym miał tym jechać gdzieś dłużej to naprawdę wolałbym wsiąść w autobus...

Zresztą pół biedy miasto. Jechać w zimie czymś takim po gruntowych drogach, niższe, twardsze, niski profil opon, a do tego dociążone ludźmi i sprzętem... Dla mnie koszmar, no ale może ktoś tak lubi...


Lybra świetne auto w tych cenach, znajomy miał, bardzo chwalił. Udało mu się trafić zadbaną, nic mu się nie psuło, a jeździło to lepiej i wygodniej niż auta 2 razy droższe.
W tym temacie to nic lepszego nie było.
krzycho
Początkujący
 
Posty: 107
Prawo jazdy: 0- 0-2002
Auto: Peugeot 207
Silnik: 1.4 16V
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2010

17 Wrz 2014, 10:40

No zainteresowaliscie mnie ta Lancia... Na poczatku zastanawialem sie nad kombi, stwierdzilem ze chyba nie potrzebuje az tak duzego auta, ale... z drugiej strony, przeszkadzac mi nie bedzie :-) mysle ze przejde sie obejrzec. Pytanie jednak przy okazji - Lancii to duzo po polsce nie jezdzi, nie bedzie problemow z ewentualnym serwisem, czesciami itd?

Golf - raczej bym nie chcial, brak tutaj racjonalnych argumentow. Generalnie jestem raczej otwarty na prawie wszystko, ale golf jednak budzi moj lekki sprzeciw ;-)

Pug - no malo widac, ale najgorzej nie wyglada, w miare mozliwosci tez sie przejde.
moriraaca
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najwyższy czas na zmianę opon z letnich na zimowe
    Dla kierowców, którzy korzystają z opon sezonowych, najwyższy czas na zmianę ogumienia z letniego na zimowe. Kierujący w Polsce mają obowiązek dbania o stan techniczny pojazdu, a jego istotnym elementem jest ...

17 Wrz 2014, 13:34

Lancii to duzo po polsce nie jezdzi, nie bedzie problemow z ewentualnym serwisem, czesciami itd?


O konkretne elementy, które mogą sprawiać problemy, a dedykowane są tylko dla tego modelu to już musiałbyś pytać właścicieli na jakimś forum. Te raczej do najtańszych nie należą, choć wątpię żeby były droższe niż do marek premium typu Merca, a Lybra to w końcu też auto z wyższej półki (za cenę średniego dupowozu - coś za coś).
Wiele części na pewno jest wspólnych z Fiatami, a te generalnie są tanie. Inne mogą być pokrewne z Alfą, bodaj 156, a tych już trochę jeździ.

Najwięcej to jednak będzie zależeć od stanu w jakim byś ją kupił, jak zresztą w każdym używanym aucie. Dokładnie posprawdzać co się da, no i próbować zweryfikować czy ten sprzedający faktycznie nie skąpił na eksploatacji i wymieniał co trzeba, zwłaszcza rozrząd z wariatorem, co jest sporym wydatkiem.

Na pewno wart jest zainteresowania, jeśli chodzi o wyposażenie i komfort, to w tych cenach ciężko o coś podobnego, w porównaniu do Meganów itp to kompletnie inna bajka. Obejrzeć nie zaszkodzi, zawsze to jakaś opcja, jak nie ten egzemplarz to inny, też nie musi być kombi.
krzycho
Początkujący
 
Posty: 107
Prawo jazdy: 0- 0-2002
Auto: Peugeot 207
Silnik: 1.4 16V
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2010

17 Wrz 2014, 13:53

Lance ide ogladac dzis wieczorem.

A w miedzyczasie ciagle szukam, co myslicie?
1. [link do oferty na Olx wygasł]
2. [link do oferty na Olx wygasł]
moriraaca
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Nie mam

17 Wrz 2014, 16:19

Focus na 100% złom. :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

17 Wrz 2014, 19:51

U mnie na dzielnicy są trzy takie Lancie wszystkie w kombi i użytkownicy raczej nie narzekają skoro jeżdzą nim dłuższy czas.
Z częściami nie ma problemu,tanie może nie są ale znowu do najdroższych też nie należa.
I tak jak pisał krzycho komfort napewno lepszy niż w Megane.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Wrz 2014, 21:13

Veni, Vidi... Auto (Lanca) prezentuje sie niezle, nie znalazlem nic co by mnie zaniepokoilo. A komfort w srodku rzeczywiscie nieporownywalny. Wizualnie mi sie tak sobie podoba (mowie o samej bryle, nie o stanie), ale to jest drugo- czy nawet trzeciorzedna sprawa. Zabieram ja jeszcze na przeglad, ale jest to mocny kandydat.

Pytanie lekko off-topowe, jakie jest wasze zdanie - lepiej wziac pelny przeglad w ASO (wiadomo, kosztuje, ale jest swego rodzaju pewnosc), czy lepiej np zwykla diagnostyka? Nie mam zadnego zaufanego mechanika, wiec ASO mimo ze boli finansowo ma wg mnie przewage, ale moze sie myle?
moriraaca
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Nie mam

17 Wrz 2014, 21:25

Pojedź do dobrego warsztatu, Ty wybierz ale najpeirw poczytaj opinie o warsztatach w okolicy :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

17 Wrz 2014, 22:56

Jasne że ASO ma przewagę bo mogą sprawdzić historię serwisowania jeśli takowa istnieje, tylko zadzwoń i dopytaj o cenę i co się w niej wlicza. Bo np w Peugeocie (choć skrajny przykład bo to chyba najgorszy serwis jakie istnieje), za same oględziny liczyli sobie kiedyś bodaj 450 zł, a do tego dodatkowo 50 za diagnostykę i kolejne dopłaty za coś tam jeszcze.
W Fiacie z tego co pamiętam było względnie tanio, coś ponad 200, w to wliczone było chyba wszystko, a do tego dawali spore zniżki na serwis po zakupie. Przynajmniej tu, dowiedz się jak w okolicy.
Tak więc wcale nie musi wychodzić dużo drożej, a można się więcej dowiedzieć. No chyba że się trafi na takich speców jak z tej historii o zespawanym BMW, co nie zauważyli spawu przez pół auta...
krzycho
Początkujący
 
Posty: 107
Prawo jazdy: 0- 0-2002
Auto: Peugeot 207
Silnik: 1.4 16V
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2010

18 Wrz 2014, 00:42

Akurat historia serwisowania raczej nie bedzie istniec, samochod sprowadzony z holandii 2 lata temu, a aktualny wlasciciel nie serwisowal w aso (zreszta, malo kto chyba serwisuje w aso 12-letni samochod). Ale racja, ze o cene warto zapytac.
moriraaca
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Nie mam

18 Wrz 2014, 05:08

Weż na stacje diagnostyczną i powiedz diagnoście żeby bardzo dokładnie sprawdził bo chcesz mu więcej zapłacić :naughty:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012