Samochód kompaktowy do maksymalnie 25 tysięcy złotych

01 Sty 2017, 16:40

witam, jak w temacie. Szukam auta kompaktowego które zastąpi mojego wysłużonego passata.

Budżet 25tyś zł
Silnik benzynowy
Moc w okolicach 120 koni
Roczny przebieg do 12 tyś km
Głównie trasa
Jak najmłodszy rocznikowo
Wyposażenie byle klima i szyby nie na korbki. Fajnie jak by był zestaw głośnomówiący z obsługą z kierownicy
Odpada Golf i Audi a3 bo jedyny sensowny tam silnik 1.6 pali jak smok. Odpadają również francuskie i włoskie auta.

Myślałem o Fordzie Focusie mk2 poliftowym z silnikiem 1.8 (2.0 nie chce) ew z 1.6 (ti-vct też odpada). Co myślicie? Jakieś ciekawe alternatywy?
rysiek7
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Passat
0

01 Sty 2017, 16:42

rysiek7 napisał(a):Odpadają również francuskie i włoskie auta.

bez sensu wymóg, bo akurat tutaj idealnie pasuje Fiat Bravo 1,4 T-Jet...
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

01 Sty 2017, 16:45

jeździć Fiatem? :shock: Czytałem że ponoć udane auto ale znaczek nie ten. Po za tym ma wielkie słupki c i widoczność do tyłu jest ograniczona. No i turbina(koszty)
rysiek7
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Passat
0

01 Sty 2017, 16:48

rysiek7 napisał(a):jeździć Fiatem? :shock: Czytałem że ponoć udane auto ale znaczek nie ten.

to ja nie mam zamiaru pomagać jak takich argumentów używasz na to:
rysiek7 napisał(a):Jak najmłodszy rocznikowo


Pozdrawiam :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

01 Sty 2017, 16:51

Za 25 tyś dostanę Bravo gdzieś z okolic 2008-9 czyli jak wspomniany Focus.(auto będzie w Niemczech kupowane). Raczej nie jest tajemnicą że Ford europejski to półka wyżej od Fiata
rysiek7
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Passat
0

01 Sty 2017, 18:19

Przejedz się T-jetem, najlepiej wersją 150 KM to szybko zmienisz zdanie na temat marki.
Z widocznością nie ma tragedii, w razie czego czujniki cofania bardzo pomagają.
ligus86
Początkujący
 
Posty: 105
Prawo jazdy: 14 02 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1.4 T-Jet 150 KM
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Avensis silnik 2.0 D-4D Powerboost
    Avensis 2.0 D-4D Powerboost rozwija moc 150 KM (o 26 KM więcej niż w przypadku wersji seryjnej) oraz moment obrotowy 350 Nm (w zakresie 1600-2800 obr./min., o 40 Nm wiecej niż w przypadku wersji seryjnej). Dzięki temu przyśpieszenie ...
    Korzystanie ze smarfona podczas przechodzenia przez jezdnię
    Jednym z zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego jest korzystanie ze smarfona podczas przechodzenia przez jezdnię. Już w czerwcu wejdą jednak w życie przepisy, które tego zakazują. Choć to kierujący pojazdami powodują ...

01 Sty 2017, 18:40

Tu nie chodzi o moc. Fiat jest fatalnie wykonany, czytam opinie na autocentrum.pl ludzi którzy faktycznie jeździli Bravo. Co 2-3 opinia negatywna. W testach to fajnie wypada ale w użytkowaniu już tak różowo nie ma. Z wyglądu nawet ładny ale znaczek+kiepska jakość dyskwalifikują to auto. Czego wymagać po aucie zaprojektowanym w 18 miesięcy bez praktycznie jazd testowych tylko symulacji komputerowych? Auto testowane na klientach. Fiata nie stać aby zrobić dobre auto i to jest kiepska marka przeznaczona dla motoryzacyjnych zboczeńców
rysiek7
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Passat
1

01 Sty 2017, 20:53

Kupuj znaczkiem i rocznikiem - na pewno dobrze na tym wyjdziesz.

Jak dla mnie temat do zamknięcia, bo nikt tu nie będzie sobie wypruwał flaków na takie głupie teorie...
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

01 Sty 2017, 21:14

umiesz zrozumieć ze nie chce auta o tak kiepskiej jakości? Bravo w użytkowaniu jest zwyczajnie kiepski autem i to są opinie użytkowników. Wiem że to łatwo napisać kup sobie Bravo ale koszty JA będę ponosił a nie Ty. To auto jest konstrukcyjnie niedopracowane.
Po dzisiejszych oględzinach co można by wybrać zostało raptem 3 kandydatów:
- Focus mk2 1.6 lub 1.8
-Golf 6 1.6
-Astra J 1.4 turbo (nie wiem czy budżet pozwoli)
U japońskich producentów nic ciekawego. Włoskie i francuskie wyroby to synonim tandety. Który z tej 3 będzie najlepszy?
rysiek7
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Passat
0

01 Sty 2017, 22:06

Nie no pewnie, Bravo to jednorazowe barachło, które gnije, ma niestabilną elektrykę i jest wozem nr 1 pod każdym kościołem w niedzielne przedpołudnie :ok:
Najpierw wsiądź do tego auta i się przejedź, potem wydawaj takie opinie wyciągnięte rodem z lat 90-tych.

Rozczaruję Cię, ale wnętrze w Focusie też nie jest jakieś wybitne :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

01 Sty 2017, 22:19

eeee ...Honda Civic i Mazda 3 to udane auta.


Może wbij najpierw tutaj: http://www.mobile.de
by zobaczyć ile powinien kosztować zadbany, bezwypadkowy egzemplarz z Zachodu - skąd ok. 80% aut na rynku pochodzi.
I nie tylko na Astrę J budżet za mały, ale też na Golfa VI.

Dlaczego samochody na otomoto są tańsze niż w Niemczech, skąd pochodzą? :naughty:
tomekdk
 
0

01 Sty 2017, 22:54

mike po przejażdżce to każde auto może być fajne. I ne pod tym kątem chce wybierać auto. Bravo jest zwyczajnie niedopracowane a to co można poczytać na forach i w internecie to włos się jeży. Np taka opinia [link do autocentrum.pl wygasł]. I taki opinii są dziesiątki na temat tego auta.
Naprawdę nie przekonujcie mnie do kupna złomu do którego będę ładował kolejne tysiące bo to nie o to chodzi.

tomekdk
Civic wraz ze 7 generacją umarł. Od 7 do obecnej jest to jeden z najbrzydszych kompaktów. Silnik świetny, reszta leży. Nad 3 też myślałem ale projekt wnętrza mnie odrzuca. Japończycy jeszcze NIGDY nie zrobili ładnego i przemyślanego wnętrza. Takie detale jak przełącznik od szyb czy podgrzewania który wyglądają rodem z lat '90 a nawet '80 . Paskudnie to wygląda.
Oglądałem na mobile no i niestety słusznie obawiałem się że budżet za mały. A szkoda bo Astra bardzo mi się podoba.

"Dlaczego samochody na otomoto są tańsze niż w Niemczech, skąd pochodzą?" zawsze się nad tym zastanawiałem. Dlaczego ?
rysiek7
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Passat
1

01 Sty 2017, 22:58

Skoro wiesz lepiej to kupuj. Po co w sumie przyszedłeś na to forum?

Zamykam
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0