Samochód, max 30.000, sprecyzowane wymagania :)

01 Lip 2009, 19:49

Witam
Jestem świeżym kierowcą, dysponowałem budżetem 50.000 na samochód, ale stwierdziłem, że lepiej będzie kupić coś tańszego, w razie gdybym miał tendencję do stuknięcia czy przytarcia tego i owego
zatem sytuacja jest taka:
- potrzebny samochód MAX 30.000 zł, najlepiej żeby było mniej, więc może załóżmy próg 25.000, a przy ciekawyszych furkach do 30.000.
- koniecznie musi to być diesel - nie pytajcie dlaczego bo nie chce mi siętłumaczyć:) ale od tego rodzaju paliwa będę mógł odliczyć vat - zatem jazda wyjdzie mnie tak jak na lpg albo i taniej
- silnik nie za mały nie za duży - nie schodząc poniżej 1.6, ale też powyżej 2.5 nie wykraczając :)
- wymiar i rodzaj - nie za mały! powiedzmy że rozmiar focusa czy golfa to minimum. preferowany sedan - to przyznam że poważnie rozpatruję citroena c5
- ważne: jak najmłodszy (oczywiście w miarę możliwości) - wolałbym nie schodzić poniżej 2005 roku. oczywiście jak najmilej widziany przebieg jakiś niekosmiczny
- wyposażenie tak naprawdę nie jest bardzo istotne - mile widziana klima oraz elektryczne szyby, ale to chyba w większości obecnie samochodów jest
- co do marki - najlepiej taka, której części nie są szczególnie drogie! wolałbym unikać jakichś niestworzonych znaczków o których słyszał co 30ty mechanik w Polsce.

czy da się coś za takie pieniądze kupić? ja ze swojej strony rozpatrywałem focusa, citroena c5, okazyjnego passata b5 z 2005 roku (tak dobijając do tych 30.000), ale powoli kończą mi się pomysły. co wy na to?
z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam, Kamil
Jezzer
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Pruszków

01 Lip 2009, 20:09

Jezzer napisał(a):mile widziana klima oraz elektryczne szyby, ale to chyba w większości obecnie samochodów jest


jako opcja to tak, na pewno klima nie jest w standardzie tak samo jak i el. szyby, zależy jeszcze od marki i modelu.
andrewb25
 

01 Lip 2009, 22:52

Jezzer napisał(a):Witam
Jestem świeżym kierowcą, dysponowałem budżetem 50.000 na samochód, ale stwierdziłem, że lepiej będzie kupić coś tańszego, w razie gdybym miał tendencję do stuknięcia czy przytarcia tego i owego
zatem sytuacja jest taka:
- potrzebny samochód MAX 30.000 zł, najlepiej żeby było mniej, więc może załóżmy próg 25.000, a przy ciekawyszych furkach do 30.000.
- koniecznie musi to być diesel - nie pytajcie dlaczego bo nie chce mi siętłumaczyć:) ale od tego rodzaju paliwa będę mógł odliczyć vat - zatem jazda wyjdzie mnie tak jak na lpg albo i taniej
- silnik nie za mały nie za duży - nie schodząc poniżej 1.6, ale też powyżej 2.5 nie wykraczając :)
- wymiar i rodzaj - nie za mały! powiedzmy że rozmiar focusa czy golfa to minimum. preferowany sedan - to przyznam że poważnie rozpatruję citroena c5
- ważne: jak najmłodszy (oczywiście w miarę możliwości) - wolałbym nie schodzić poniżej 2005 roku. oczywiście jak najmilej widziany przebieg jakiś niekosmiczny
- wyposażenie tak naprawdę nie jest bardzo istotne - mile widziana klima oraz elektryczne szyby, ale to chyba w większości obecnie samochodów jest
- co do marki - najlepiej taka, której części nie są szczególnie drogie! wolałbym unikać jakichś niestworzonych znaczków o których słyszał co 30ty mechanik w Polsce.

czy da się coś za takie pieniądze kupić? ja ze swojej strony rozpatrywałem focusa, citroena c5, okazyjnego passata b5 z 2005 roku (tak dobijając do tych 30.000), ale powoli kończą mi się pomysły. co wy na to?
z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam, Kamil
widze że jedyna opcja jaką trafisz to tylko powypadkowy ale pytanie jak bardzo więc zamiast kupować podpuche w polsce ,śmigaj za odre i kupuj sam -lekko uszkodzonu troche tanszy ale bez picu bo szukając ideau za tą kase i w tym roczniku kupisz w polsce tylko zapicowany szrot
max23
Początkujący
 
Posty: 122
Miejscowość: elbląg

02 Lip 2009, 00:00

Seat Cordoba

Skoda Octavia

Toyota Corolla

w hatchbacku byłby większy wybór
Joter
Aktywny
 
Posty: 299

02 Lip 2009, 09:08

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
samochody przedstawione są przykładami
piotreq
piotreq
Zaawansowany
 
Posty: 519
Miejscowość: Bydgoszcz

02 Lip 2009, 09:35

Oprócz tych co wymieniłeś ja bym polecił Toyote Avensis. Jest to bardzo dobre auto, z dużym i elastycznym silnikiem, przestronne i dobrze wyposażone. Toyoty sa znane z małej awaryjności, więc napraw za dużo być nie powinno. Nie wiem jak z częściami ale raczej drogie nie są. Spalanie po mieście gdzieś tak w granicach 8-9l. Jeśli chodzi przetarcia czy stuknięcia to lepiej tego unikać i jeździć z rozwagą bo to są same kłopoty, a jeśli tak zakładasz ze to będzie to kup sobie Poloneza albo jakiś inny stary samochód np Golf III.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

pozdro
Puchacz
Młodzi Gniewni
Awatar użytkownika
 
Posty: 609
Miejscowość: Rembrige
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulator jednostek prędkości
    Najdzęściej używaną jednostką w samochodach do określenia prędkości jest kilometr na godzinę "km/h" lub mila na godzinę "mph". Obiekt poruszający się z prędkością 1 km/h w ciągu 1 godziny przebędzie drogę 1 kilometra - tak ...
    Pasażerowie, nogi w dół!
    W Polsce ponad 90% kierowców i pasażerów zapina pasy(1). Mogą one jednak nie spełnić swojej funkcji, jeśli nie zapniemy ich prawidłowo i nie zajmiemy odpowiedniej pozycji. Kierowca powinien ustawić zagłówek, ...

02 Lip 2009, 23:40

Puchacz myślisz że to ogłoszenie ma pokrycie w rzeczywistości? taka fura za 5k euro? już próbowałem zagadać do gościa co podobnie niby sprzedawał to nie było możliwości auta zobaczyć przed zakupem...
Jezzer
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Pruszków

03 Lip 2009, 20:38

wiem takie rzeczy się zdarzają, popełniłem błąd ze podałem akurat to ogłoszenie bo w sumie nie zastanawiałem się nad cenną, ale chciałem zasugerować możliwość rozważenia Toyoty Avensis D-4D albo D-Cat, myślę ze spokojnie możesz znaleźć atrakcyjna ofertę.
Puchacz
Młodzi Gniewni
Awatar użytkownika
 
Posty: 609
Miejscowość: Rembrige